Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A bárányhimlő elleni védőoltás...

A bárányhimlő elleni védőoltás benne van az ingyenes kötelezőekbe, vagy nekünk kell fizetni érte ha kérjük? És mennyit ha saját fizetős? Mikor kell beadatni a picinek?

Figyelt kérdés
2012. nov. 5. 18:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs benne. Miért nem kérdezed a védőnődet, vagy a gyerekorvosodat? Ők naprakészek.
2012. nov. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Fizetős. Lányom két hete kapta meg az elsőt, a másodikat

nem adatom be neki, a gyerekorvossal egyetértésben.

Az első adag 9500 forint körül volt. Lányom 20 hónaposan

kapta.

2012. nov. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Még fizetős, most van tervben, hogy kötelező tegyék.
2012. nov. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én ezzel az oltással nem értek egyet. Főleg nem kislányoknál. A védettség 20 évre szól kb. nem lehet tudni biztosan,akkor kell újraoltani. Ha valaki teherbe esik és mégsem védett az komoly kockázat.Nem jobb ezen kisgyermekkorban átesni?
2012. nov. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én pont ezért adattam be csak az első adagot.

Így enyhébb lefolyású lesz, kevésbé várhatóak szövődmények,

de el fogja kapni más gyerekektől.

2012. nov. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én 24 vagyok lányom 6 hós és most voltunk oltáson ez kapcsán jutott eszembe ez a kérdés. Ha ő elkapja én is elfogom, de én máshogyan reagálnám le.
2012. nov. 6. 11:46
 7/10 anonim ***** válasza:

Én nagyon félek a bárányhimlőtől, mert nem kaptam el amikor kicsi voltam. Régóta gondolkozom, hogy beadassam-e a lányomnak. Egyelőre az ára visszatart.

Amúgy azt hiszem 1 éves kor után bármikor beadathatod.

2012. nov. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Fizetős,mi most voltunk a 15hós oltáson és akkor kérdezte a doktornő,hogy kérjük-e,mert akkor kiírja receptre.8500Ft körül van egy adag,2x kell oltani vele.Jövő hónapban kapja meg a lányom az első adagot.

Kérdeztem a gyerekorvost,hogy lányoknál nem jobb-e ha inkább elkapja és átesik rajta,mintha később felnőttként kapná el és azt mondta,hogy ami veszélyes felnőttként az a rózsahimlő.

A bárányhimlő elleni oltásnak javasolja a beadását mivel sokszor párosul tüdőgyulladással,durva kiütésekkel,így az oltás által kisebb a szövődmények kialakulásának esélye és enyhébb lefolyású maga a betegség is ha mégis elkapná.

2012. nov. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom akkor a leg enyhébb a dolog ha akkor kapja el amíg szopik , de gondolm direk nem kísérleteznék ezzel. Amerikában van olyan hogy lehet rendelni olyan nyalókát amit himlős gyerek szopogatott ,hogy így szerezzék meg a védettséget ,direkt fertőzéssel.Bár anyukámtól is halottam hogy a házban ha himlős volt egy gyerek egész kis csapatot vittek át játszani hogy egyszerre letudják ,lehetőleg amíg otthon vannak vele 3 éves korukig... :O
2012. nov. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
"Amikor Németország leállította a himlőoltást 1983-ban, egyes szakértők arra figyelmeztették, hogy a járvány vissza fog térni. Nem tért vissza. Ehelyett volt egy jelentős, "megmagyarázhatatlan" csökkenés a szellemi fogyatékosok intézményeibe került agysérült gyermekek számában. (ezt még szabadon megválaszthatjuk...bár nincs ez máshogy a többi oltással sem, bárcsak mind szabadon választható lenn vagy el lenne törölve, én ebben reménykedem)"
2012. nov. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!