Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Terhesség elött...

Mit tegyek? Terhesség elött cigiztem de ahogy megtudtam, hogy kismama vagyok le is tettem! Most 3 hónapos a kisfiam és néha annyira hiányzik a cigi, hogy 1-2 szálat elszivok!

Figyelt kérdés

Kérlek ne szidjatok le! Van aki hasonló cipöben jár mint én?

Nagyon nehéz megállnom és néha nemtudok nemet mondani!

Mit tegyek? Az baj ha elszivok 1-2 szál cigit a 2 szoptatás közt?


2009. aug. 13. 08:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Baj!Nem ítéllek el de a babád még nem tudja mondani,hogy nem jó neki!Simán belekerül a nikotin az anyatejbe!!!!Nem értem,ha le tudtad tenni terhesség alatt miért nem tudsz ellenállni?!Egyél helyette inkádd szilvát vagy barackot!Tedd le a bagót,magatokért!!!
2009. aug. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, baj.

Nem szidlak le, én is cigizek, mikor nem vagyok terhes és nem szoptatok :-)

Úgyhogy most, mivel lassan 1,5 éve nem gyújtottam rá, megfogadtam, hogy az utolsó szoptatás után jól berúgok, meg elszívok egy doboz cigit... De addig egy szálat se. Megjegyzem, alkoholista nem vagyok, de egy korty bort se ittam 1,5 éve már.

Első gyereknél is megálltam a terhesség és a 9 hónap szoptatás alatt, most is megállom.


Csak képzeld magad elé a füsszűrőt (tudod, hogy néz ki a cigi elszívása után godolom...) és aztán azt, ahogy ez a sok cucc szépen belemegy a kicsi gyomrába, vérébe, mindenébe. Minden egyes slukkal, amit beszívsz.


Magadat rongálhatod, senki nem szól bele, de a kicsi gyerekedet nincs jogod tönkretenni egészségileg.


Kitartást kívánok neked!

Egy sorstárs

2009. aug. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha szoptatsz az gáz.Én is cigiztem terhesség előtt, de persze le is szoktam.Miután én nem szoptattam vissza is szoktam amikor a lányom pár hónapos volt.Hozzáteszem nem a lakásban és nem mellette!
2009. aug. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
1-2 szál még nem a világvége..szegény gyerek kiviszed az utcára dupla ennyi smogot szív be:(
2009. aug. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Amikor megtudtad hogy babát vársz letetted?

Mert ha valóban,akkor több hónapig megálltad hogy ne is gyújts rá,és ez a mai világba dicséretes.

Szerintem kellő akaraterővel sikerülni fog,hogy ne is gyújts rá,mert ha nem fennáll a veszély,hogy rászokj.

Gondold el magad, miközbe ott a baba a kezedbe,és akkor nem tudod megállni, hogy rágyújts.Nem szép látvány.

Bár szerintem ha 2 szálat szívnál egy nap,nem lenne belőle akkora gond,mintha dobozszámra.

Én nem dohányzom,mégis néha rátudnék gyújtani,de nem teszem,a pici és magam miatt sem.

Kitartást,Neked is csak jó,ha nem szívod.

2009. aug. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Én azt olvastam, hogyha mindenképpen rágyújt az ember, azt lehetőleg szoptatás után tegye, mert akkor megy a legkevésbé a tejbe a nikotin és a mérgező anyagok. A másik, hogy cigi után elég büdös az ember, a babáknak meg kifinomult szaglása van, ezért ő még jobban érzi. Olyan lehet nekik mintha egy hamutartó ölelgetné... De én nem ítéllek el és nem foglak szidni, mindenki maga dönti el! Azért kívánok neked sok erőt, hogy meg tudd állni, mert ha már 1 szálat elszívsz, az nyílegyenes út a visszaszokásra, ezt tapasztalatból mondom!
2009. aug. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és köszönöm,hogy nem szidtatok le!

Amint megtudtam,hogy terhes vagyok egyböl letettem de most nemtudom mi van velem majd megörülök 1 szál cigiért néha!

Szoptatás után szoktam néha egyböl elszivni egy szálat az én babóm 4 óránként szopizik valamennyire kimegy a szervezetemböl,ugye?

2009. aug. 13. 08:35
 8/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.Ezt azért olvasd el:

[link]

2009. aug. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Hmmm,tudom mit érzel!De akkor is rosszat teszel,hidd el!:(

Biztosan nem bírod ki még pár hónapig,amíg cicizik a babád?

Képzeld,én nem is tudtam,hogy felszívódik a nikotin az anyatejben de ennek ellenére sem gyújtottam rá.Sőt,annyira szégyelltem magam,hogy miután a babám abbahagyta a szopizást,még akkor sem mertem cigit venni a számba.

Szorítsd össze a fogad és próbálj várni még,ez a legjobb,amit tehetsz.Hajrá!

2009. aug. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
NE TEDD! A baba függővé válhat a tejbe kerülő nikotin miatt. Neki is nehéz lesz leszokni. Hidd el, hogy nem ürül ki a szervezetből, hiszen tej mindig van a mellben. Ha semmi akaraterőd nincs, akkor inkább tápszerezd. Pedig ha van tejed, vétek lenne megfosztani tőle a babádat, de ne nikotinosan add neki.
2009. aug. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!