Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos kortól lehet a...

Hány hónapos kortól lehet a babát bicikli hátuljára szerelhető ülésben szállítani?

Figyelt kérdés
És mit kell hozzá "tudnia"? Gondolom, stabilan kell ülnie, de az mit jelent? Az én 7,5 hónapos kislányom elég stabilan ül, de azért még nem raknám bele, mert pl. a babakocsiban is látom, ha elakad a kocsi, akkor azért a kis feje még előrelendül. A bicikliben szerintem ugyanez lenne, amikor járdára fel járdára le stb.
2009. aug. 13. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:
A kisfiam 8 és fél hónapos volt, amikor először beleültettük (stabilan ült, tartotta a fejét, és addigra már én is meguntam az állandó sétálgatást). Ha tényleg annyira lendül a fejecskéje, várj még egy kicsit, és ha az anyai ösztönöd azt súgja, hogy már készen áll rá, akkor irány a bicajozás! :) Most már felváltva megyünk babakocsival meg kerékpárral is, nagyon jó móka!
2009. aug. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem még nagyon korai lenne. A biciklin ugyanis sokkal több terhelésnek van kitéve a gerince, mint a babakocsiban. Szinte mindenhol egyenetlen az úttest és a járda is, de legalábbis az útpadkáknál elég nagyot zökken a bicikli. Biciklizni tehát nem lehet annyira zökkenésmentesen, mint ahogy babakocsiban tolod. Én azt javaslom, hogy inkább 1 éves kora után vidd majd biciklin. Nekem most 15 hónapos a fiam, nemrég (1 hónapon belül) vettünk biciklisülést, azóta járunk így vele.
2009. aug. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
Én megkérdeztem az üzletben, ahol megvettük a gyerekülést, ott 1 éves kortól ajánlották, előbb nem, az előttem válaszoló által leírtak miatt.
2009. aug. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Nekem majdnem 9 hós volt mikor elkezdtünk biziklizni. Imádja, már tudja hol tartjuk és húzza a kezem hogy menjünk oda és mutatja, hogy ültessem bele és vegyük fel a bukót és menjünk. Szerintem kipróbálhatod nyugodtan, legfeljebb ha úgy látod akkor még várkok vele pár hetet majd. 1 éves kisfiú anyukája
2009. aug. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%
Már van olyan gyerekülés ami 8 hós kortól használható. Nézz utánna, és lassan szerintem kipróbálhatjátok.
2009. aug. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!