Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek nem káros a...

Szerintetek nem káros a gyerekre nézve, ha a szüleit meztelenül látja? (átöltözés pl) Mi erről a véleményetek? Mondjuk kislány az apukáját. Vagy csak én vagyok ebben maradi?

Figyelt kérdés
2012. nov. 9. 16:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Ezen én is rengeteget agyalok.


Magyar neveltetés azt mondja hogy ne lássa meztelenül, a nudista strandok is tabuk Mo-n.

De egy ideje Németországabn élek és itt nagy a udizás. A sima szaunák is mind nudi szaunákés minden szabad tónál van nudi rész. Férjem családjában tlejesen elfogadott hogy a szülei míg a gyerekek kicsik voltak nudiztak elöttük, most is anyósom semmi gond nélkül átöltözik elöttem, persze apósom nem.


Szerintem ha valaki a nyilvános szoptatást elfogadja akkor a gyerek elött levetközést is el kell fogadnia.

2012. nov. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Mi a fürdőből meztelenül megyünk a szobába felöltözni (egymással szemben van a két ajtó), hát nagyjából ennyit lát minket meztelenül. Megbeszéltük, kinek mije van, aztán nem is érdekli a 4 éves lányom.
2012. nov. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De mondjuk, hosszabb idő is beleférne számotokra? Mert mondjuk meleg van vagy bármi, és az egyik szülő úgy mászkálna a lakásban huzamosabb ideig....Az ellentétes nemű gyerek meg nézné....
2012. nov. 9. 16:50
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
az én véleményem az,hogy teljesen természetes, a meztelenség. nem kell szégyellni a testünket. ha megszületik a babánk és olyan idős lesz,hogy számítani fog, a meztelenkedés, nem hinném,hogy nagyon prűdek leszünk. bár én apa nélkül nőttem fel, így esélyem sem volt apát meztelenül látni, de anyámmal öltöztünk egymás előtt,bejött a zuhanyba, stb. kíváncsi vagyok,ha lányunk lesz,akkor a párom hogy fog viselkedni a gyerek előtt,de kétlem,hogy gátlásos lenne előtte. nekem inkább az természetellenes, amiket itt olvasok,hogy apa kis gatyában fürdik a lányával. mert melyik az a normál élethelyzet,amikor az ember ruhában ül be a kádba? és abban is biztos vagyok,hogy tizenévesen nem fog a kislány otthon apa előtt meztelenkedni,mert hamar eljön az za életkor,amikor maguktól lesznek a gyerkőcök irtó szemérmesek. szóval nem gondolom,hogy még pluszban rá kellene erre tenni egy lapáttal és még beléjük is nevelni. (igaz szélsőséges példa,de volt egy oszt.társam,épp a napokban beszélgettem vele a gyerek témáról. szóba jött,hogy őt az anyukája mennyire szemérmesen nevelte és most csak és kizárólag azét nem akar gyereket,mert viszolyog a nőgyógyászati vizsgálattól. de annyira,hogy eddig 2x próbálkozott,de mind a kétszer elájult félelmében. hát ilyen is van :S)
2012. nov. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok.

A párom rövidnaciban és bugyiban-melltatóban vagyok, ha nagy meleg van.

2012. nov. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez jól sikerült :)

Párom rövidnaciban, éN bugyiban...

2012. nov. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

Az én gyerekeim kicsik még, a nagyobbik is csak 2,5 éves. Annyit meztelenkedünk, amennyi a normális családi életbe szerintünk belefér, tehát nem kapok szívbajt, ha véletlenül előtte kell keresnek a füriből kijövet a bugyimat, nyáron pedig többször előfordult, hogy a nagy melegben letusoltam napközben, akkor természetesen nyitott ajtónál, hogy halljam, mit csinálnak. De felöltözünk azért itthon, és nálunk az együtt fürdés sem szokás.

Egy kamasz már maga is érzi, hogy hol a határ, egy idő után már én sem mentem be kezet mosni, ha apukám éppen zuhanyzott, de ez olyan egyszerűen, természetesen alakult, soha nem lengte körül titkolózás, bujkálás ezt a dolgot.

2012. nov. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%
Én nagy meztelenkedő vagyok, szeretek meztelenül aludni és nyáron ruha nélkül mászkálni. De amióta megvan a lányunk, csak olyankor meztelenkedek amikor szükséges. Fürdés előtt-után lát minket, de nem vagyunk órákat ruha nélkül. Nyáron veszek majd egy bikinifelsőt meg forrónacit.
2012. nov. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%
Többször írtam már ilyen kérdéshez és mindenki ki volt akadva, hogy mászkálunk egymás előtt mesztelenül. Nálunk kicsi korom óta így volt, ha pl. nem vittem be a fürdőbe magammal a pizsimet akkor gond nélkül kijöttem pucéran, anyu és apu is gond nélkül pedig már 19 éves vagyok a szüleim 44 és 49, jó nem mondom, hogy órákat mászkálunk, de az a fél perc.. mi van akkor semmi..
2012. nov. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
mi sosem csupaszkodunk itthon. Viszont a lányom néha együtt fürdik velünk (nagy kádunk van). Nem szoktunk felöltözni a v0zbe hiszen itthon vagyunk. A kislányom pedig nemrég még a testrészem egy darabkája volt... Viszont nyáron inkább megy a kl0ma minthogy itthon hozzácuppanjon az izzadt hátsófelünk a bőr kanapéhoz:D Szerintem ez önmagában nem túl gusztusos... Ráadásul, ha jön vendég? Nem vagyunk egymás előtt szemérmesekés azt hiszemez 0gy is fog maradni addig am0g a kislányomnál el nem jön a szégyenlős korszak (én határozottan emlékszek, hogy eegyszerűen egyik napról a másikra szégyenlős lettem, ha valaki bejött a fürdőszobába. Pedig előtte a húgaimmal fürödtünk együtt). Azt hiszem addig a pontig nem is igazán érdekli a gyerekeket. Utána már nyilván valóan apa jobban fog majd vigyázni hol öltözik ahogyan a lányom is. viszont én nem igen tudok neki újat mutatni. Az én anyukám sem volt előttem sosem szégyenlős és engem nem igazán érdekelt sosem ha öltözött. De ők sem jártak-keltek a szobákban csupaszon. rajtam reggel is van köntös (nyáron nyári télen téli) de legalább egy törölközőt magamra tekerek.De öltözni, és fürödni nem paraván mögött szoktam. De ez mindig is 0gy volt. Semmit nem változtattunk ezeken a szokásainkon.
2012. nov. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!