Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napjaink gyereknevelési...

Napjaink gyereknevelési trendje 0 cukor elvű, miért van mégis az, hogy az anyukák megveszik a babadesszertet, esetleg a cukros teát? Ti miket adtok a babátoknak abból ami cukros? Szerintetek hol van az egészséges határ?

Figyelt kérdés
Az anyatej is édes, a tápszer is édes, nagyon nehéz natúr ízű dolgokat adnom a babámnak, mivel utálja:( Mondják, hogy ő még nem tudja...Hááát, ő mégis a gyümölcsös főzelékeket szereti, rajong az édes pépért stb!Ami nem a fogára való kiköpi! Még csak 7 hónapos, és nem tudom meddig menjek el nála az édes ízek terén....Hiába nem tömöm kristálycukorral, mégis úgy tűnik borzasztó édesszájú....
2012. nov. 9. 20:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem azért ez a teljesen nulla cukor-dolog túlzás!

Ok, ne etesse az ember agyon édességekkel a gyereket, de teljesen megvonni nem kell és nem is lehet!

Minden ember szereti az édes ízeket, minden gyereknek (és felnőttnek :)) kell néha egy kis csoki vagy sütemény...

Az egészséges egyensúlyt kell megtalálni, nem szélsőségekbe esni!

2012. nov. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Teljesen egyet értek az első válaszolóval. Szerintem nem túl jó dolog hogy az a trendi hogy megvonjuk a gyerektől a cukrot. Tényleg meg kell találni az arany középutat ezen a téren is.
2012. nov. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
20%

Mi pl. semmit nem adunk a babánknak amiben van cukor.

Bátyáméknak 4 gyereke van, egyik sem kapott semmit 2 éves koráig amiben cukor volt.

Köszönik szépen, jól vannak.

2012. nov. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is az arany középút a lényeg! Szinte mindenben van cukor, nehéz lenne kikerülni. Tápszer, tejpép, csomó bébiétel, bébiitalban is van. Szerintem kell a cukor is, az csak jót tesz az agynak. Nem hiszem, hogy tiltani kellene!
2012. nov. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

érdekes dolog ez

a három fehér gyilkos: só, cukor, liszt

most ha só, liszt nélkül elképzeled az életedet, hát....

szerintem jobb minnél később cukros dolgot adni neki, és utána is a mérték a lényeg

én így teszek

az édessel nincs gond, hisz az is egy íz, mint a savanyú, sós, keserű

biztos az első ízt szokta meg 8uyge anyatej, tápszer) és utána idegenkedik mástól, de majd változik.

Csak anyának kell ügyesnek lennie :-), hogy megismertesse a finom ízekkel, s ne csak csoki, cukorral tömje

2012. nov. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én is az arany középutat támogatom. Meg kell tanulnia a szervezetének, hogyan kell a cukrot lebontania, különben, ha nem tanulja meg, később gondjai lehetnek, ami elhízáshoz vezet. Én a saját főztömbe nem teszek cukrot, viszont néha adok neki Jó éjszakát tejpépet, ami cukros. Ennyi kell. Szerintem a fehér liszt és fehér kenyér sokkal-sokkal ártalmasabbak, mint a cukor és a só.
2012. nov. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Babadesszertekkel,babapiskótával hogy álltok? Az is cukros...És talán jó elődje lehet a későbbi nasinak is!?
2012. nov. 9. 21:47
 8/14 anonim ***** válasza:

A cukornak/édesítésnek van millióegy fajtája. Cukorból is van sokféle, ott a méz is. Csak pénzkérdés minden. Aztán ott vannak az édes gyümölcsök, mint az alma, a barack, a banán.

Az ízetlen dolgokat a felnőtt se szereti.

2012. nov. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Utálom az ilyen szélsőséges felfogást... A cukor kell az emberi szervezet egészséges működéséhez! Mértékkel ugyan, de kell bevinni belőle nap mint nap. Most nem zt mondom, hogy akkor tömjük édességgel, de az, hogy heti 1-2* kap valami finomságot, nem olyan eget rengető bűn... Az sem igaz, aki azt állítja, hogy eddig meg addig nem adott cukrot a gyereknek, mert ma már mindenben van, maximum kifejezetten édességet nem adott neki. Anyukák, ne legyünk már álszentek! És amúgy is szerintem tökre igazságtalan, ha valaki időnként nem vesz kekszet, vagy egy dörmi macit a gyereknek...
2012. nov. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Teljesen egyetértek!!!!:))))
2012. nov. 9. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!