Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napjaink gyereknevelési...

Napjaink gyereknevelési trendje 0 cukor elvű, miért van mégis az, hogy az anyukák megveszik a babadesszertet, esetleg a cukros teát? Ti miket adtok a babátoknak abból ami cukros? Szerintetek hol van az egészséges határ?

Figyelt kérdés
Az anyatej is édes, a tápszer is édes, nagyon nehéz natúr ízű dolgokat adnom a babámnak, mivel utálja:( Mondják, hogy ő még nem tudja...Hááát, ő mégis a gyümölcsös főzelékeket szereti, rajong az édes pépért stb!Ami nem a fogára való kiköpi! Még csak 7 hónapos, és nem tudom meddig menjek el nála az édes ízek terén....Hiába nem tömöm kristálycukorral, mégis úgy tűnik borzasztó édesszájú....
2012. nov. 9. 20:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem kell megvonni a cukrot egy gyerektől, de azért törekedni kell arra, hogy minél több természetes, finomítatlan étellel kínáljuk. Szerintem a felnőttek is azért szeretik a túl sok cukrot vagy sót, mert azt szokták meg - ez egy függőség. 1-2 éves kor alatt legalább azért érdemes megalapozni a babák későbbi egészségét azzal, hogy legalább ne alapélelmiszer, hanem különlegesség maradjon az édesség. A hozzátáplálás kezdetekor szerintem meg még felesleges cukrozni, elég édesnek a gyümölcsök íze (alma, banán, szőlő...)

Másrészről szerintem "determinált" is az ízlés, én pl. inkább a sósat preferálom, terhesen is ugye így ettem, és a gyerek is inkább a sós nasikat választja, pedig az apja nagyon édesszájú :)

2012. nov. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki olyan helyzetben van, mint pl mi, akkor hidegen hagyja ez a téma...

A lányom 3 éves, de annyira rosszevő, és annyira válogatós, hogy összeteszem a 2 kezem, ha eszik valamit, függetlenül a cukor, só, liszt, stb. tartalmától. (Bár nem egy édesszájú gyerek... Inkább pogácsák, meg a burgonyaszirom, ami megy...)

Lehet nekem támadni, hogy biztos mi rontottuk el, de az a helyzet, hogy már a kezdetektől ilyen, mindig szívtunk az etetéssel...

2012. nov. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Az első 2 évben, amikor az alapízlés kialakul, teljesen felesleges, sőt szerintem káros is a mesterségesen cukrozott dolgok bevitele. Mind a gyümölcsnek, mind a tejnek van egy természetes cukortartalma, amire a szervezetnek szüksége van. Minden, amit én adok hozzá, az mesterséges és terheli a szervezetet, fogakat, hasnyálmirigyet. Fontos, hogy a baba a természetes ízeket ismerje meg, mert akkor jó eséllyel később is azokat fogja preferálni. Ahogyan írták, később az édesség legyen kiváltság és ne alapétel. A laktóz és a gyümölcscukor egyáltalán nem káros, ellentétben a szacharózzal (kristálycukor)

Én soha nem vettem a babának cukrozott teákat és bébidesszertet sem, csakis olyat, amiben nem volt hozzáadott cukor. Natúron is mindent megeszik jó étvággyal, ennek köszönhetően. Tehát kap natúr joghurtot almával, banánnal. Ez pont elég édes így, nem akarja még édesebben. A vizet és a cukormentes teát is megissza.

Ezt nem trendnek tartom, hanem ezt tartom természetesnek.

2012. nov. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Mondjuk én ennek annyiban vagyok az ellentéte, hogy rengeteg édes dolgot kaptam kicsi korom óta, mégis mindig megettem a főzeléket, és az egészséges dolgokat is...Mára pedig nagy salátázós, ásványvizezős vagyok, amellett, hogy kedvelem az édes ízeket is, ezért olykor belefér ez az... Pedig tényleg tömtek szénhidráttal, és cukorral rendesen!Megmaradtam, nem voltak hisztirohamaim, semmi... Valahogy a gyerekeknél is így gondolom, hogy néha mehet, de nem non stop, és nem étkezés helyett!Egész pici korban persze max. fruktózt használnék HA nagyon kéne...!
2012. nov. 10. 22:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!