Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek adhatom ezt neki?

Szerintetek adhatom ezt neki?

Figyelt kérdés

Kisfiam egy hete taknyos, eddig nem volt vészes. Látta orvos, amit kap fenistil, calcium musc, és cebion, de nem igazán látok javulást rajta. Egyre sűrűbb a váladék az orrában, és hiába fújom neki sterimarral, és szívom neki le, utána is hallom, hogy szortyog. A múltkor amikor meg volt fázva fluimucil köptetőt kapott(akkor köhögött is egy kicsit), de szedtük 3 napig és az orrából is megindult a váladék, nem kellett szívnom sem, mert szó szerint kifolyt neki. Ezt írja a használati utasítás:

Köptető hatású készítmény, amely a légutakban levő nyák elfolyósításával megkönnyíti a légutak tisztulását.

Szerintetek adhatom akkor neki, félek, hogy letapad neki a sűrű váladék, és esetleg arcüreggyulladása lesz?


2012. nov. 9. 21:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem az orrában letapadt váladékot a Fluimucil nem fogja feloldani. Ahogy leírtad te is, ez egy köptető, ami a torkán felgyülemlett váladékot lazítja fel, ezáltal tudja felköhögni.

Én a Nasivin orrcseppet ajánlom, kitágítja az ereket, ezáltal fog tudni levegőt venni az orrán, és ettől könnyebben fog tisztulni a nózija is!

És még egy dolog, amit én szívből ajánlok neked, az a Salvus víz. Ha van hideg párásítód, akkor bele a Salvust, fürdőszobában bekapcsolod, csukott ajtónál menjen 15 percig, utána menjetek be, és maradjatok bent 10 percig. Zsebkendőt ajánlatos vinni, mert ettől 100%, hogy megindul az orrfolyása, és neked is. :)

Nem írtad, hogy mennyi idős a fiad. Ha már 3 éves vagy idősebb és nincs párásítód, akkor felforralsz egy liter vizet, teszel bele 2 ek. sót, és föléhajol, letakarod a fejét törülközővel, egy csepp borsmenta olajat raksz bele, ez a megoldás is használ. Így tuti nem lesz arcüreggyulladása.

2012. nov. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam 9 hónapos korában, azaz másfél hónapja 4 hétig náthás volt és köhögött. A második héten egy antibiotikum kúra után (mert a torka is pöttyös volt) majdnem elmúlt neki a betegsége. Aztán egyszer csak ismét nagyon elkezdett köhögni. Elvittem az ügyeletre, ahol a SINUPRET CSEPPET ajánlotta a doktornő. Kisfiamnak elkezdett ismét folyni az orra, mert a csepp elkezdte kidolgozni az orrából a benn maradt váladékot. De nemcsak az orrára jó, hanem a torokból is elősegíti a váladék kiürülését. Szerintem egy próbát megér, mert nagyon tudom ajánlani, biztosan nektek is használni fog. Ja, és nincs benne semmi gyógyszer, csupán növényi anyagok vannak benne. Akkor eldöntöttem, hogy ez a csepp mindig lesz nálunk itthon. A fenistil csepp, calcimusc, cebion, sterimar, nasivin nem segítettek semmit. Úgyhogy én ezt a szert nagyon ajánlom. Köhögtető, és még a letapadt váladékot is felszakítja.
2012. nov. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!