Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenkinek 6 kiló felett van...

Mindenkinek 6 kiló felett van a 3 hónapos babája?

Figyelt kérdés

Többször olvasom itt, hogy kinek mekkora a babája x idősen és az enyém mindegyiknél kisebb. 3100 gr-al született, ma 3 hónapos és picit több mint 5200 gr. Amúgy tápszeres és nem túl nagyevő.

Nem azért kérdezem, mert zavar, csak kíváncsiságból. Az apja is és én is ilyen pici, vékony kisbabák voltunk, most meg mindketten magasak és jó nagydarabok vagyunk. Az orvos szerint is minden rendben a hízásával és persze utánanéztem én is a statisztikáknak. Elvileg pont Ő az átlagos. Csak azt nem értem, ha Ő az átlag és mindenki nagyobb számokat ír, akkor hol vannak a kisebbek? Akiket személyesen ismerek, Ők is mind jóval nagyobbak.


2012. nov. 10. 09:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nekünk 2350-nel születttek az ikrek, most hétfőn mérték őket a 3 hónapos oltás előtt: 4580 és 4620 g-osak lettek. igaz ők ugye kisebb súllyal születtek, de szépen gyarapszanak.

Én se értem, hogy a legtöbb baba miért annyira "súlyos".

2012. nov. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

A lányom kereken 7kg volt 3 hónaposan,de ő 4050g-mal született :)

Tápszeres volt ő is,4óránként evett és nem extra mennyiséget.Sosem volt kövér,most 15hónapos 12kg és 85cm.

Én 3700g voltam születésemkor,párom viszont 2700g és 62cm.Én átlag (165cm)magasságú vagyok,párom 187cm.

2012. nov. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
A fiam 346
2012. nov. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nekem is nagy babám van (ő 3 hósan volt 6,20 kg), de mi mindketten nagyon magasak vagyunk a Párommal (ő 2 m magas én 1,76). Szerintem genetika, h kinek mennyire gyorsan nő a babája.
2012. nov. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Enyém is majdnem 7 volt, de a testvéreméké és a barátnőméké 3 hónaposan az 5 kg-ot sem érték el. :) Ugyhogy nem mindenkinek van 6 kiló felett a babája 3 hónaposan. És az sem jelent semmit, hogy csecsemő korában a baba hány kg, az enyém 4 éves korára egy karcsú, 17 kg-os (105 cm) es kislány lett, pedig 9 hónapos kora körül egy Michelin babára hasonlított erősen :)
2012. nov. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A kislányom 4, 50 volt 3 hósan, 2900-al hoztuk haza! Fél éves korára lett 6,10, tehát duplázott! Azóta is szépen, egyenletesen fejlődik:)
2012. nov. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Bocsi, előbb elküldte. Szóval a fiam 3460 al született, 5990 volt 3 hónaposan, csak anyatejes. A lányom 3090g-al született, 6280 volt 3 hónaposan, ő is csak anyatejes. Vagyis a fiam 2,5 kg-t hízott a 3 hónap alatt, míg a lányom több, mint 3-at.


Ettől függetlenül mind az én lányom, mind a te babád teljesen jó hízást produkál. Lehet a tiéd azért hízik kevesebbet, mert a tápszer jobban eltelíti, kevesebb az igénye. A lányom maximum evése egy alkalommal 100ml, tehát ő sem egy nagyevő, mégis gyorsan gyarapszik.


A fiam annak idején 5 hónaposan állt le, 1 évesen 9,5kg volt, két évesen 12, most 3,5 évesen 15. Vagyis nem egy dagi, hanem tök átlagos.


Ha itt megnézed, akkor látod, hogy egy átlag 3 hónapos 5,4-5,8 kg, és ettől még lefelé és felfelé is el lehet térni 0,8kg-val, és az még a teljesen normális tartomány.


[link]

2012. nov. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Én is ezt a táblázatot szoktam nézegetni.
2012. nov. 10. 09:33
 9/17 anonim ***** válasza:

Általában ez elsö hónapokban nagyon gyorsan fejlödnek a babák, de nem muszáj. gyereked tényleg teljesen átlagos, így semmi gond nincs vele.


Lányom 3 hósan 6,5 kiló volt, 6 hósan 8,5 kiló most 2 éves és 11 kiló. Vagy is most már kisebb mint az átlagos gyerekek.

Amire figyelj, hogy a hozzá táplálásnál mit adsz neki és a kisgyerek korban.

Ahogy írod nagy darabok vagytok, ez nem igazán túl jó jel, mert akkor az étkezésetekkel gond van keveset mozogtok és sokat rossz minöségben esztek.

ìgy elöfordulhat hogy most kicsi, de jön a hozzá táplálás, és elkezded etetni mert hát most pici minden olyan dologgal ami csak zsírt termel neki, aztán lesz egy 2 éves 18 kilós gyereked aki már is túlsúlyos.


mivel lányom nagy súlyu baba volt nagyon oda figyeltem a hozzá táplálására. aztán láttam 1 évesen hogy megállt a gyarpodása, akkor meg azért figyeletem oda hogy ne hogy a rendes étel kárára egyen csokit. most azt mondhatom hogy mindent eszik de mértékkel. napi 1 x édesség de a zöldség minden fajtáját imádja.

2012. nov. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
30%
Szia az én kislányom 3 hónaposan 5690 gramm volt, nagyon formás, de tény, hogy sok a "dagadt" baba.
2012. nov. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!