Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha ébren van 6 hetes babátok...

Ha ébren van 6 hetes babátok folyamatosan foglalkoztok vele?

Figyelt kérdés
Van hogy kinéz magának egy dolgot, pl a falon a falmatricát és nézegeti, nevet rá, "beszélget" neki.Olyankor nem akarom megzavarni, hanem hagyom h el legyen vele.Persze sokat játszom vele meg beszélgetek, énekelek neki.Nem gond igaz ha nem zavarom meg amikor így el van?
2012. nov. 10. 15:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A babák igénylik a törődést, de nem lehet napi 24 órában minden pillanatban játszani velük, meg kitalálni ezt-azt nekik mindig. Szerintem pont hogy jó, amikor önmaguktól fedeznek fel dolgokat, olyankor én sem zavartam meg a lányomat. Örültem, hogy kicsit elvan magában. :)

Fejlődésének meg nem árt, ugyan már! Sőt csak jót tesz. Ha állandóan megállás nélkül te próbálod meg őt szórakoztatni, akkor szerintem nem "önállósodik". Azért írtam idézőjelbe, mert nem a konkrét önállósodásra gondolok, hanem arra, hogy szüksége van saját magát megtapasztalni, a saját világát felfedezni, és ezt nem csak anyukával kell megtennie, hanem egyedül is.

2012. nov. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az első gyerekes szülők tipikus hibája, hogy folyamatosan a babával foglalkoznak az ébrenléte ideje alatt. Aztán a baba egyre kevesebbet alszik, és jönnek az elkeseredett kérdések, hogy mit tegyek, már 8 kiló, és egész nap cipelnem kell, különben sír. És ez nem gúny akart lenni, inkább önirónia, hiszen én is elkövettem ezt annak idején. :)

Célszerűbb már az elején úgy alakítani, hogy a napnak egy bizonyos szakaszában csak vele foglalkozol, a többiben meg hagyod magában. Nem azt mondom, hogy hagyd sírni, mert abból nem tanul semmit, de ne zavard meg a játékát, ha pedig hiányzol neki, vidd magaddal a konyhába, esetleg szerezz be egy kendőt vagy háti hordozót, és kösd magadra, ha szeretné. A másodikkal már így csinálom és egészen fantasztikus, hogy mindent el tudok végezni mellette, ő nyugodt, kiegyensúlyozott, elvan magában is. Persze lehet, hogy alapból ilyen alkat, de szerintem a jó értelemben vett "szoktatás" (de utálom ezt a szót) is teszi.

Egy szó mint száz, jól csináljátok, ne legyen bűntudatod! De foglalkozz vele aktívan is minden nap.

2012. nov. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!