Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a tapasztalatotok az...

Mi a tapasztalatotok az emberek előzékenységéről? Babával, vagy még terhesen milyen pozitív vagy negatív visszajelzéseket kaptatok másoktól?

Figyelt kérdés
Mi Nyíregyházán lakunk sajna, és rengeteg negatív tapasztalatom van. Az itt élő embetrek teljes mértékben figyelmenkívül hagyják, ha nagy hassal, vagy már most a babával babyhordozóban közlekedek. Legyen szó egy bevásárlásról. Se az ajtót nem nyitják ki, sőt még a liftbe is bemennek előttünk, főleg a nők. Majdnem nekiütköznek az embernek mint a juhok.. SZÖRNYŰ
2009. aug. 13. 16:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen.Én már nem is foglalkozom vele.Terhesen még idegesitett,hogy mindig végig kellett állnom a félórás busz utat.A fiatalok meg jot ücsörögtek,na meg a középkoru férfiak.Igazán akkor ábrándultam ki mikor nagyhassal a gyógyszertárban oda akartam lépni az egyik üres ablakhoz,mikor egy idős nő szószerint majd fellökkött,hogy megelőzzön.Most sem egyszerű.De nem várok segitséget.A buszra sem segitenek fel sosem.Ajtokat sem nyitják.Tisztelet annak nagyon kevés kivételnek.
2009. aug. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Órákat és oldalakat tudnék írni, sajnos leginkább negatív élményeim vannak :( Nagy hassal és/vagy pici babával szinte lehetetlen közlekedni. Nekem ÉS, hát katasztrófa, inkább próbálom úgy intézni, hogy ne egyedül menjek a gyerekkel.


Viszont valamelyik nap voltunk moziban a férjemmel, előtte (kötelező jelleggel) pisilde, amit éppen lezártak, mert takarítás volt: nő bent takarít, pasi áll az ajtóban, hogy senki ne menjen be. Rám néz, lenéz a hasamra, majd bekiabál a nőcinek, hogy beküld egy kismamát. Nagyon-nagyon jól esett :) Vannak azért jó történetek is, próbálok ezekre gondolni, bosszankodás helyett.

16 hónapos "nagylány" és 7 hónapos pocaklakó anyukája Budapestről

2009. aug. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet sajnos én is tapasztaltam.Akkor is mikor terhes voltam meg most is mikor babával közlekedek.

Volt olyan eset,hogy bevásárló központban voltunk és a fiam hordozóban volt és a kocsin volt.Az emberek annyira sietnek,hogy képesek nekünk jönni és még azt se mondja,hogy bocs.Mikor terhes voltam akkor meg épp egy bankban voltam és nem volt szabad ülőhely.Hol öreg néni,hol csávó ült rajta és nálam fiatalabb csaj adta át a széket.

Kegyetlen ami manapság megy!

2009. aug. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szinte csak jó tapasztalataim vannak. Vidéken élünk, három gyerekem van. Amikor Budapestre mentünk néhány napra kirándulni, ott is mindig előzékenyek voltak velünk a metrón, az boltokban, a lépcsőknél, még a babakocsit is segítettek felcipelni az aluljáróból. Figyelmetlen emberek mindig vannak, mindenhol, de nekem szerencsére csak jó tapasztalataim vannak:)
2009. aug. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is szinte csak pozitív tapasztalataim vannak! Én Győrben lakom és itt szinte mindig előre engednek, kinyitják az ajtót, segítenek felcipelni a lépcsőn a babakocsit! Mindenki mosolyog a babára, sokan megállnak beszélgetni! Pedig Győr is elég nagy város!

Persze van negatív tapasztalatom is! Sokszor kellett már visszalépnem a zebráról, visszahúzni a babakocsit... Ez dühít a legjobban, ilyenkor ölni tudnék!!!! :(

2009. aug. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Az lemaradt, hogy 6,5 hós a kisfiam! :)
2009. aug. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten lakunk, de nekem is az utóbbi időben csak pozitív tapasztalataim vannak. Ha busszal megyünk, akkor szinte mindig megkérdezik, hogy segíthetnek-e felvinni vagy levinni a buszról a babakocsit. Általában, ha sorban állunk, akkor előreengednek. 10 hónapos a kislányom, de egy kezemen meg tudom számolni, hogy a terhességem elejétől kezdve a mai napig hányszor viselkedtek "bunkón" az emberek velem. Persze mindig ki lehet fogni idiótákat...és azzal az ember napját igencsak el tudják rontani. Nem gondolnak bele abba, hogy a kismama/anyuka mit érez akkor, amikor negatívan viselkednek vele. A legszörnyűbb az egészben, hogy sokszor látom, hogy ha kismama nagy pocakkal közlekedik, akkor tipikusan a 40-50 éves NŐK nem tolerálják őket, a fiatalok pedig egyre segítőkészebbek.
2009. aug. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Meg kellene becsülni azokat a bátor Magyar nőket, akik gyereket mernek vállalni egy ilyen országban, világban és mit csinálnak átgázlnak az emberen a kedves Honfitársaink.
2009. aug. 13. 17:20
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök a pozitív válaszoknak. Egy falucskában nőttem fel, ha hazamegyek, feltöltődöm időről időre ott szinte mindenki kedves, más világ.
2009. aug. 13. 17:23
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak hasonlókról tudok beszámolni tisztelet a kevés kivételnek. A nyáron 2x történt meg, hogy szó szerint majdnem fellöktek miközben toltam a babakocsit. Felháborító!!!

Van néhány kedves ember, akik a buszra segítenek fel -le szállni, vagy ajtót nyitnak, de sajna ez van kisebb arányban:-(

2009. aug. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!