Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzem magam rosszul a...

Miért érzem magam rosszul a bőrömben még akkoris ha kapok visszajelzéseket, hogy nem vagyok csúnya?

Figyelt kérdés
Amióta az eszemet tudom csúnyának, rosszabbnak láttam magam másoknál. Régen nagyon vékony voltam, rövid volt a hajam, a régi képek alapján tényleg nem voltam nagy szám. Egy fiú akibe anno bele voltam esve (16 évesen) azt mondta rám, hogy azért nem akar tőlem semmit, mert csúnya vagyok (a haverjának mondta). Azóta híztam, nőiesedtem, hosszú lett a hajam, látom a tükörben hogy jobban nézek ki: sokszor megbámulnak a pasik, kedvesebbek velem stb. de még mindig úgy érzem nem vagyok elég jó...Ezen hogyan változtassak?
2011. aug. 5. 22:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Na én ugyan ezt érzem... Csak én hosszú idő után (nem önnön hibámból híztam, mielőtt jönne a kritika) leadtam 15 kg-t. Még mindig nem vagyok nádszál vékony, soha nem is voltam, és nem is ez a cél, na de nem ez a lényeg. Szóval, látom a tükörben, hogy csinosabb vagyok, hirtelen érdeklődni kezdtek a pasik, mégsem vagyok elégedett. Folyton azt érzem nem vagyok elég csinos, biztos bámulnak az alakom miatt, és feszélyezve érzem magam... Talán soha nem fog elmúlni, pedig amúgy tényleg LÁTOM a különbséget, és tulajdonképpen elégedettnek kellene lennem. Én időnként elgondolkodom a pszichológuson, de nem jutottam még dűlőre...
2011. aug. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
Általában mindenkiben megvan az önmagával való elégedetlenség. Ez nem baj, mert rendezettségre sarkall. És ha kiraktok magatokról egy képet a netre, akkor pasi szemmel megállapítom, hogy milyennek látlak.
2011. aug. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen, én is sokszor tanakodom azon, hogy el kellene mennem egy pszichológushoz, hátha tudna valamit kezdeni a lelkivilágommal...De aztán meg az jut eszembe, hogy azt mondta valaki, hogy ott csak kibeszélhetem mi bánt és azt egy baráttal vagy rokonnal is megtehetném.

Na igen, de ha valakinek említettem, hogy mennyire rossznak látom magam, akkor jöttek azzal, hogy "Dehogy vagy te csúnya, semmi baj nincs veled" lehet hogy ők tényleg így látják + szeretnek engem, de én érzem belülről, hogy valami rámtelepszik és lenyom...


Néha jól érzem magam mikor elindulok itthonról, de aztán mikor állok a buszmegállóban és bámulnak, akkor viszont azt hiszem hogy azért mert csúnya vagyok. Pedig tudom, hogy nem azért néznek, de mégis így érzem...

2011. aug. 5. 22:51
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Talàn tùl sokat foglalkozol önmagaddal. Jó az, ha elégedetlenek vagyunk, legalàbb nem hagyjuk el magunkat.
2011. aug. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
Valóban jó, ha nem vagyunk magunkkal teljesen megelégedve, vagyis inkbb úgy fogalmaznék az a jó, ha tudjuk miben kell még fejlődjünk, de ahogy olvasom, itt nem erről van szó én ajánlanám a pszichológust, ő egyáltalán nem olyan mint egy barát akivel elbeszélgetsz, rá tud vetteni olyan mélyen rejlő fájdalmakra amik okozzák a problémádat, mert nem jó az ha minden nap ezen agyalsz, hogy csúnya vagy... rövid az élet ne nehezítsd meg saját magadnak
2011. aug. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele, bár még mindig nagyon sovány vagyok, de nem tudok hízni. Az orrom is túl nagy, a hajam meg seszínű(ez utóbbit az anyám mondta). De az embernek mindig kell keresni valamit magán, aminek örülhet. (Pl. szép színű szem, piros száj, stb. A többivel meg (amin nem lehet változtatni) ne nagyon foglalkozzunk.
2011. aug. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Dehogy jó, ha elégedetlenek vagyunk! Ezt a butaságot!

Sokan ezért nem mernek lépni, ezért elégedetlenek az életükkel. Megakadályozza őket abban, hogy elérjék a céljaikat, az álmaikat. Helyette megkeseredett emberek lesznek, akik utálnak mindenkit, akiben volt elég önmagába vetett hit, hogy megtegye azt, amire vágyik.


Kérdező: ezer meg egy ember elmondhatja, hogy szép vagy. Nem számít, amíg Te nem érzed igaznak. Találj valamit, amiből erőt merítessz, ami inspirál.

2011. aug. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok.Sokan mondják,hogy szép vagyok,meg elvannak velem,pedig nem is igaz :S nekem is tetszik egy fiú,erre ma láttam,hogy facebookon csak azt lájkolgatja,hogy a sovány jobb,mint a duci,a soványak menők,fújj ducik,na én most készen vagyok,mert duci vagyok :S lehet fogyózni,hogy tetszek is valakinek :S 15/L
2011. aug. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Végezz gyakorlatokat reggelente!

Nézz bele a tükörbe és mondogatsd magadnak, hogy szeretem magam.. szeretem a testem.. a hajam... Nézz bele és lásd meg magadban a szépet! Ragyogj, mint egy igazi nő!! ;)

2011. aug. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
3%
ne sírj már istenem , a vaterán tuti vehetsz 1 szebb fejet , vagy használt plasztikot
2011. aug. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!