Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes kisfiú hasproblémái?

6 hetes kisfiú hasproblémái?

Figyelt kérdés
Anyatejes és tápszeres babámnak örült hasfájása van. A gyerekdokival már lecseréltük a tápszerét olyanra amit a tejallergiások esznek, hátha az volt a baj, én 2 hete nem fogyasztok tejterméket emiatt. Az arcán kis kiütések is megjelentek, bár ez neki már a születésétől fogva megvannak, csak hol elmúlt, hol erősebben visszatért. A széklete kezdetben jó volt, majd 2 hete zöldes, híg és napi 6 pelust biztos tele rakott.3 napja viszont nincs széklete, csak szélcsővel, akkor is híg vízszerű és zöld színű. Szerintetek mi lehet a baj? A gyerekdokival nem igazán mentem eddig semmire sem. :- (
2012. nov. 11. 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha allergiás a tejfehérjére, akkor a tápszer nem lesz jó neki, mert az is tartalmaz tejfehérjét, a HA-s is.
2012. nov. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 JanoviczkiFerencné ***** válasza:
Van egy tápszernek minősülő gyógyszer (elég drága 5000 ft), azt kell adni mellé. A kisbabám unokatestvérének (most 5 hónapos) használt, azóta jól van. Ott az egész család tejallergiás. Sajnos a gyógyszer nevét elfelejtettem, de a gyógyszertárban biztos tudják (ha már az orvos nem).Neki is ugyanezek voltak a tünetei, de mindenképp beszélj egy hozzáértővel mert én nem vagyok orvos.
2012. nov. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 krisztina24 ***** válasza:

Szia!

Mi is hasonlókkal küzdöttünk,tejfehérje allergiát állapítottak meg a babámnál, sajnos teljesen tápszeres lett. :(

Nekünk Pregomint írtak fel, amit tejallergiás babáknak adnak. Nálunk ebben a korban őrült hasfájása volt a kisfiamnak, a Gripe Water segített neki, lehet hogy nektek is meg kellene próbálni a tápszerváltás mellett a hasfájására adni valamit.

A kiütések nekünk is megvoltak sokáig, hol erősebben hol gyengébben, kb. 2 hónapos korában múltak el teljesen. védőnő és doktornő is látta,de nem mondták, hogy baj lenne,nem is lett.

A székletére nem tudok segítséget adni, ilyen nem volt, doktornő vagy védőnő biztos segítene! (Bár ahogy olvasom, nem mentél sokra a gyerekdokival,de mégegy próbát megérne)


Kicsit kusza lettem,bocsi :)

2012. nov. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, mi is most a Milumil Pregomin tápszert kaptuk, szombat este óta már csak azt kapja, az anyatejet most elhagyjuk próbaképp, plusz kap napi 1 ampulla normaflort is. Talán egy kicsit javult a helyzet, de kaki nem volt szombat óta Látom, hogy erőlködik, ezért segítettem neki, azt hittem szorulása van, de zöld spenót szerű széklet jött. Nem értem, hogy ezt miért nem tudja maga kikakilni,hisz nem kemény, mint akinek szorulása van? Próbáltunk már Infacolt, Espumisant, Colief cseppet, de semmi. A Gripe Water-re gondoltunk már mi is, de az most megváltozott és nem tudom, hogy ezt az újat szabad e adni ilyen kis korban...
2012. nov. 12. 10:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Próbaképp elhagyod az anyatejet? De miért??

Épp hogy a tápszert kéne inkább elhagyni.

2012. nov. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A tápszert nem tudjuk elhagyni, mert annyi tejem sajnos nincsen, amennyi kellene. Lehet még mindig az anyatejben van vmi összetevő amivel ennyire nem tud megbirkózni a kis gyomra, ezért hagyjuk most el pár napra a tejet. Ha így sem javul a helyzet, akkor legalább megtudtam, hogy nem a tejben van a baj.
2012. nov. 12. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!