Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek? 20 hónapos...

Mi a véleményetek? 20 hónapos kisfiú idegen környezetben nem ismerte meg az édesanyját?

Figyelt kérdés
30 feletti szülők, első gyermek. Édesanya most várja a másodikat, emiatt volt 2 hetet kórházban. A kisfiú nem igazán hiányolta az édesanyját. Apuka bevitte az anyukához, de a kisfiú nem ismerte meg, húzódott tőle, mintha idegen lenne. Szakemberek és nem szakemberek véleményére is kíváncsi vagyok. Köszi a válaszokat!
2012. okt. 11. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudod, hogy nem hiányolta az anyukáját a két éves? Azért is elhúzódhatott, mert "büntet". Keresztlányom is ugyanezt csinálta az anyjával, mikor az bent volt a kórházban a kistesó születése után. Ő is két éves volt. Fél napig nem kellett neki az anyja, utána hetekig le sem lehetett vakarni róla. Egy két évesnél nagy törés egy pár nap is az anyja nélkül, főleg ha előtte nem volt nélküle, nincs hozzászokva, vannak akik még fél napot sem töltöttek az anyjuk nélkül ilyen kiskorban
2012. okt. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én vigyáztam rá.
2012. okt. 11. 19:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól még hogy te vigyáztál a gyermekre, még hiányolhatta az anyukáját. Egy két évesnek a lelkivilágán nem olyan könnyű eligazodni, nem olyan könnyű észre venni a jeleket. Ahogy előttem is írták a húzódás lehet hogy büntetés, sértődés, amiért ott hagyta őt. Elmesélem az én történetemet. Egy hétre elmentem az akkor 16 hós fiam nélkül (nem részletezném miért), nagyon kíváncsiak voltunk hogy mi lesz a nagy találkozáskor. Két dologra gondoltam, vagy nagyon fog sírni, mert ráeszmél hogy sokáig nem látott, vagy ahogy az általad leírt gyerek is, ignorálni fog. Hát egyik sem, olyan volt, mintha mi sem történt volna. Viszont rá két hétre, megint el kellett mennem nélküle, ezúttal két éjszakáról volt szó. Azt hittük mivel elsőre ilyen jól vette az akadályt, nem lesz gond. Hát...mikor meglátott nagyon örült, utána egy kicsit sértődötté vált, majd még pisilni sem mehettem el nélküle, és az apjának is mindenhová jönnie kellett velünk. Gondolom félt hogy újra valamelyikünk eltűnik egy időre.
2012. okt. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem hiányolta és nem ismerte meg?

Ezt a gyerek mondta neked?

2012. okt. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szegénykének furcsa a helyzet, inkább nem tud vele mit kezdeni.ez nem azt jelenti hogy nem ismerte meg az anyját vagy hogy nem szereti.
2012. okt. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4,5 éves volt a lányom, mikor az öccse született. Csak a szülésre kellett kórházba mennem, akkor nem találkoztunk kb 1,5-2 napig a lányommal. Mikor anyumék először behozták, nem akarta elengedni apum kezét, nem szólt hozzám, nem nézett rám. Kb 5-10 perc kellett, mire megtört a jég és hajlandó volt megszólalni. Hiába beszéltünk előtte sokat a szülésről, kórházról és hogy nem fogunk találkozni, ez akkor is nagy törés volt neki, ezzel mutatta ki, hogy "haragszik". Összesen 5 napig voltam a kórházban, minden nap bejött a lányom látogatni, utána már nem volt gond. Miután hazamentünk a tesó kb 3 hónapos koráig nagyjából átlagos volt a lányom, utána 3 hónapig nem mozdult el mellőlem sehova. Ennyi idő kellett, hogy feldolgozza a tesó születését.

Szerintem az, hoyg húzódozott az anyjától, egyáltalán nem azt jelenti, hogy nem ismerte meg, teljesen normális viselkedés.

2012. okt. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!