Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen hordozókendőt vegyek?

Milyen hordozókendőt vegyek?

Figyelt kérdés

A napokban bármikor jöhet a baba,és sok jót hallottam a kendőkről,viszont elbizonytalanodtam,hogy milyet vegyek.

Kengurunk van,úgyhogy inkább az első időkre kellene a kicsi babának.Amik között nézegetek Amazonas,Didymos illetve Hoppediz? Csak az árában van különbség vagy a babának vmelyik jobb?



2012. nov. 13. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én egy helyet tudok ahol sokat beszélgetnek a kendőkről az a mamami portál és ott még aszt hiszem kölcsönözni is lehet
2012. nov. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kezdő kendőzőként azt javaslom, hogy mindenképp használt kendőt vegyetek. Ha használt, akkor finom puhára "be van törve", könnyebb vele bánni. Ezen kívül jó, ha hosszában csíkos, mert ez segít a sávonkénti feszesre húzásban, a pontos kötésben:).

A három közül én a Didymost és a Hoppedizt ajánlom.

Hol keresgéltél?

2012. nov. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Első kendőnek, hordozási tapasztalat nélkül a legjobb, hogyha csíkos kendőt választasz, ugyanis az eltérő színű szegésekkel (a kendő két széle) lehet könnyen megtanulni a kötéseket. Fontos a hossz is, ha egyrétegű kötést szeretnél alkalmazni (elöl kenguru), akkor elég egy 4-es mérető (370 cm), ha "biztosra" mész, akkor a testalkatodtól függően érdemes választani kicsit hosszabbat. Nagyon apró babákhoz általában az egyrétegű kötések a legjobbak, mert azok biztosan támasztják pontról pontra a gerincet és nem terpesztik túl a lábait sem! Viszont ezeket is meg lehet kötni hosszabb kendővel.


A didymos és a hoppediz kendőivel nem tudsz melléfogni, azok kiváló minőségűek, az amazonassal azonban érdemes vigyázni, szerintem az egyetlen kendője a lollipop, amit könnyű kezelni, a többinek a szövése nem éppen megfelelő.


Természetesen az ár is lényeges különbség a három között, de ha megteheted, én inkább a fenti kettőre bíztatnálak, ugyanis azok tényleg biztonságos, keresztsávoly szövésűek, ami garancia arra, hogy nem szakad el, akadjon is bármibe és a diagonális rugalmasságának köszönhetően nem nyúlik, lazul, így a baba számára is a legkényelmesebb.


Amit még a figyelmedbe ajánlanék gyakorlott hordozóként, és több kendőt kipróbáltként, az a storchenwiege és a girasol egyes csíkos modelljei.


üdv

egy 2 éve hordozó anyuka

2012. nov. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm,igen a csíkosakat néztem,gondoltam,hogy azzal könnyebb bánni.

Már nagyon sok oldalt nézegettem,hogy melyiket ajánlják.

De akkora a választék,nem otthon élünk,így ezt a 3at láttam.Ebayen keresgélek,egyrészt,mert lehet a babám majd nem fogja szeretni,meg olvastam,ha előtte betörték az jobb.

Pedig a legjobb lenne olyan klubba járni,de ez most majd kimarad

2012. nov. 13. 10:49
 5/5 anonim ***** válasza:

Merre laktok külföldön?

Esetleg segíthetek tanácsadót(vagy akár "csak" hordozós anyukát) keresni, magyar nyelvűt is:), soksok kezdeti problémától "menthet" meg Titeket ha szakembertől tanulsz kötni:).

2012. nov. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!