Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak már megőrülünk?

Mit csináljak már megőrülünk?

Figyelt kérdés

Kislányunk 4 hós lesz 19.én ,

Már 2 hós korától ömlik a nyála ,most már öklözik is ,1 hete nagyon nyálzik ,de csak vastag az inye !

Nini hőemelkedése sem , hasmenése 1x volt azóta sem, 4 napja meg folyamatosan üvölt ,csak kézben marad el!!

Éjszaka szerencsére alszik este 10 től reggel 8 ig!!

De a nappal pfuuu..

Viszont barinőmtől kaptunk egy borostyánláncot és rajta van kb 3 napja de ugyanugy sír, használ az egyáltalán??

Lehet hogy ez nem jó neki ,létezik hogy nem mindenkinek használ?

Annyira rossz hogy nem tudok mit tenni , ha sír egy kisbaba mindenféleképpen betegség jele??

Előre is köszönöm a válaszokat


2012. nov. 13. 16:01
1 2 3 4 5 6
 31/52 Golan Trevize ***** válasza:

29-es: mivel semmilyen kémiai vagy fiziológia hatása nincs (kisgyerekeknél pedig még nem él a placebo hatás), ezért ki lehet jelenteni, hogy nem használ, ergo 0 a haszon.

Ráadásul nem minden fog kibújása jár ugyanolyan fájdalommal, tehát csak a 28-as által írt - a valóságban nem megoldható - teszt jelentené az állításaink általad elfogadható bizonyítását.

De fogadd el, hogy a borostyánkőlánc semmilyen formában nem tud hatni a fogzás milyenségére.

2012. nov. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
Mivan? Szerinted a gyerekek fogai egyszerre nőnek ki? Sokan az első foggal való küzdés után keresnek megoldst, mert nem szeretnék újra ugyanazt végigcsinálni.
2012. nov. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
Könyöürgöm, honnan tudod, hogy nincs hatása? Kérlek, linkelj bármilyen szakirodalmat, vagy akár hosszú és több tényezős tapasztalati leírást!
2012. nov. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
71%

Itt van mindjárt egy gyermekorvos véleménye.


Nagyon sok fogzó csecsemő nyakán ott a "borostyánlánc". Azért írom idézőjellel, mert ezek a láncok nagyrészt hamisítványok, üvegből vannak. De ha borostyánból lennének is, kérdem én, mire is használják? Olyasmi ez, mint természeti népeknél, babonásoknál az ártó szellem, a gonosz távol tartása a babától amulettek ráaggatásával. Pszichológiailag teljesen érthető a használata, ősi, primitiv ösztöneinkre hat: féltjük a csecsemőt, nagyon sérülékeny, régebben nagy részük meg sem érte az 1-2 éves életkort. Ma azért már ennél kicsit többre vagyunk képesek...A fogzásra nyilván semmi hatása. A lánc esetleges elszakadása, a nyakra tekeredés, elszorítás és a kis gömbök félrenyelése viszont a fogzás gonosz szelleménél jóval reálisabb veszélyt jelent a baba számára.


[link]



Egyebekben följebb írtam, hogy miért nem működhet. A megkövesedett borostyánból testhőmérsékleten semmi nem válik ki. Azért megkövesedett borostyán.


De még ha működne is, akkor sem látom a haszon-kockázat arányt jónak. A foga ígyis-úgyis kinő egy gyereknek, egyikünk sem lett a fogzási fájdalmak miatt traumatizált, nekem sok a kockázati lehetőség.

2012. nov. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:

Köszönöm!

Ezt is jó látni.

Ha másra nem is, arra jó volt ez a vita, hogy mindkét oldalról kapott az érdeklődő érveket, alátámasztott infókat, amiknek tudatában dönthet.

2012. nov. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 Golan Trevize ***** válasza:
Miért is lettek töröltetve a hozzászólásaim?
2012. nov. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
85%
itt megy a moderálás szépen, gondolom a moderátor is lávaköves auramasszázsra szokott járni szabadidejében
2012. nov. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nyilván valaki jelentget.

Totális OFF: vajon elolvassák a modik, amit törölnek? Vagy megy a jelentés és már törlik is?

2012. nov. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 Golan Trevize ***** válasza:
Én csak pár dolgott jelentettem eddig (nem itt), és azok mind jogosak voltak (nyílt anyázás, stb.). Nagy részüket nem törölték.
2012. nov. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
71%

Nyilván a borostyán-nyaklánc kereskedelmi lobbi jelenti azokat, akik nem csipázzák a csalásukat.


Egyébként a borostyános anyukáknak javaslom:


fogjanak egy gyetyát, és egy nagyon picit tartsák fölé a lánc egyik szemét. Jó eséllyel nem fogják érezni a gyantaszagot, mert a legtöbb borostyánlánc helyből nem is borostyán. Az egyik hirdetésben találtam pl. olyat, hogy "a kapocs borostyánbevonatú". Na kéremszépen ilyen nincs. A bevonat az szintetikus anyag, borostyánt nem lehet visszaolvasztani és bevonatot csinálni belőle, mint mondjuk fémekből. Esetleg ledarálni, és szintetikus műgyantába keverni lehet, de attól tartok, ez már rég nem az egészségről vagy a természetről szól...

2012. nov. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!