Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » /hónapos babának éjszakára...

/hónapos babának éjszakára nurofent vagy germicid c kúpot adjak, fog fájásra?

Figyelt kérdés

Egésznap alig aludtt szegényem,elvan a szönyegén napközben,de fel sírdogál ugy hogy potyognak a könnyei,pont reggel mondta a doki hogy már az alsó kettő elkezdett jönni fel fele,ő látja én nem :) de első baba így azt sem tudom mit kell látni.


Azért is szeretnék adni hogy tudjon aludni,meg ne fájon neki.


Ha jól emlékszem a germicidben kis nyugtató szerűség is van,így én az mellet teszem le a voksomat,csak gondoltam a tapasztaltabb anyukák vélményét is ki kérem.


Köszi


2012. nov. 13. 19:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok,elírtam 6hónapos...csak ugy sietek mert itt sirdogál melletem.
2012. nov. 13. 19:04
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
szerintem próbáld meg először a nurofent
2012. nov. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%
Ha esetleg van otthon Viburcol kúpod, azzal kezdeném. Ha nincs, akkor fél adag Nurofen, ha nem segít, akkor később még egy fél. Germicid-C-t én csak a legvégső esetben adnám!
2012. nov. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2012. nov. 13. 19:17
 5/12 anonim ***** válasza:

Én is a fél adag Nurofent javaslom.

A szemfogakkal küzdő 19 hónapos fiamnak is így adom, ha szükséges. Szerencsére ő nappalra nem igényli, de annyira lassan tör át a fog, hogy van időközönként egy-két borzasztó éjszakája, utána a következőn kap egy fél adagot.

Nappal kenegetheted Dologél-el vagy Dentinox-al.

2012. nov. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Adtam neki 25ml nurofent.

Itt az egyik kérdésen olvastam hogy a dentinoxtol bealszik a baba..

Miért?

Nekünk akkor ez jó lenne.

2012. nov. 13. 19:39
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekünk a Viburcol és a többi homeopátiás sz@r nem segített.

Nurofennél jobban bevált a Panadol szirup.Ettől jobban alszik. Adj neki ha nem tud aludni szegény, de azért ne minden éjjel.Majd kibújik és könnyebb lesz :) Kitartás!

2012. nov. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

19:33-as válaszoló vagyok.

Nekünk is a Dentinox vált be jobban, de azt nem szabad túl sokszor kenni.

Aki azt írta, hogy bealszik tőle a baba, valószínűleg úgy értette, hogy enyhült a kicsi fájdalma, nyugodtabb lett és végre el tudott aludni. Nálunk nem volt tőle aluszékonyabb, főleg kanalas evés előtt kentem be, mert így elfogadta a kanalas ételt.

2012. nov. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én sem nurofent, sem panadolt, sem algoflex baby-t, sem egyéb ibuprofen vagy paracetamol tartalmú gyógyszert nem adok, és nem is ajánlanám....

Hálistennek a mi orvosunk veszi a fáradtságot és tájékoztat a legutóbbi kutatások eredményeiről: ezek a hatóanyagú gyógyszerek emelik a felnőttkori szívbetegségek kockázatát. Felnőttként sem optimálisak, de csecsemőkorban még veszélyesebb. - Ráadásul nálunk a családban volt is szívbetegség, így nem kockáztatok!


Mi Germicidet használunk... lehet abból is felet beadni, ha túl erősnek gondolod: félbevágod a kúpot, és azt a felét használod fel, ami "ki van hegyezve". - Ilyenkor mondjuk sajnos a másik felét nem könnyű felhasználni....

2012. nov. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Olyan sokan Istenítik a Viburcolt,de azért vigyázz vele.Sok allergiás reakciót válthat ki;mi is így jártunk.Tele lett szegény kicsi fiam kiütésekkel.

Én Neurofent adok neki,ha már nagyon szenved szegény;de igyekszem a lehető legritkábban adni neki.

a Dentinox-ot valóban nem szabad gyakran használni,ha jól tudom pontosan a lidocain tartalma végett.Megjegyzem igazából ez sem sokat ér,mert csak helyileg érzéstelenít,nagyon rövid ideig.Én 2 alkalommal próbáltam,idő előtt lenyalogatta az ujjamról a gyerkőc,én így hagytam a csudába.

2012. nov. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!