Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Péntek este óta lázas/hőemelke...

Péntek este óta lázas/hőemelkedése van. Eleinte Nurofent adtam neki, de nem vitte le, tegnap éjszakára kapott Germicid kúpot. Most 37,1 körüli a hője, ha így marad a déli alvásnál adjak neki kúpot, vagy ennyinél nem kell neki semmi?

Figyelt kérdés
3 éves múlt, most kezdte az ovit. Eddig ritkán volt beteg szerencsére, legutóbb másfél éve... A lázon kívül folyik az orra, és kicsit fáj a torka, be van rekedve.
2012. szept. 16. 09:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

nem kell a lázat (hőemelkedést 37,1 et levinni dolgoznia kell a szervezetének)

Holnap vidd dokihoz

2012. szept. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

csak akkor adj neki lázcsillapítót ha lázas vagyis 38 felett van

hőemelkedést 37.5 felett mondják


és hétfőn irány a doki

2012. szept. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
37,1-re ne adjál semmit. az még csak nem is hőemelkedés. Nekünk a multkor az orvosi rendelőben volt a gyereknek 38,3 és azt mondta a doki, hogy 38,5 fölé ne engedjem, de addig ne adja semmit. Mondjuk ha nagyon megviseli adhatsz Nurofent, de azt csak 3 napig lehet. kúp nem kell.
2012. szept. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi!!!

Természetesen holnap viszem dokihoz.

2012. szept. 16. 09:38
 5/7 anonim ***** válasza:
37,1-nél ne lázcsillapítózz. Nyugodtan aludjon el így, délutáni alvás úgysem olyan sok, hogy gond lenne, ha nagyon felmegy neki. 38,5 foknál szokták ajánlani a lázcsillapítózást, ha félősebb vagy, akkor 38-tól, én kb. ennyinél szoktam adni, egyedüli kivétel este, akkor még akkor is adok egy adagot, ha hőemelkedése van, ne kelljen éjjel kelteni lehetőleg. 4,5 éves kislány anyukája.
2012. szept. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kúpot már nem szoktak 3 évesnek adni. Nurofen jó,de csak ha 38 fölé megy a láz.
2012. szept. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet adni kúpot 3 évesnek is. Ha nagyon nehezen megy le a láza, felváltva más lázcsillapítóval. Vagy pl hányás esetén. Én az 5 éves lányomnak adtam a múltkor, mert éjszaka lázasodott be és félre beszélt. Reggel nem is emlékezett semmire, a kúpra sem. Nappal nem igen tudnám neki beadni annyira utálja.
2012. szept. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!