Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti felkeltenétek reggel...

Ti felkeltenétek reggel babátokat (5 hónapos) megetetni, ha elalszik 9-10ig? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Van, hogy nem ébred fel 6-7 körül enni, amúgy tápszert kap 160 ml körül, de ha nem kel fel, akkor csak 10 körül eszik először, így kimarad egy étkezés és csak 4 fér bele: 10kor tápszer, 13 körül főzelék vagy gyümi vagy vegyesen, 17 körül és 20 körül tápszer. Kevés ha csak 4szer eszik néha? Amúgy 6900 g, és 3400 g-mal született, már megduplázta a súlyát, szóval jól néz ki, kis husi-musi. :) De a védőnő is azt mondta kevés a napi 4 étkezés.

2012. nov. 13. 22:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha nem stagnál a súlya, akkor nem kelteném fel. Ha álmos, akkor úgy sem enne rendesen. Nem minden baba étvágya egyforma.
2012. nov. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én nem ébresztettem fel.
2012. nov. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 4 hónapos kora óta csak 4x eszik naponta. Azóta alussza át az éjszakát, ami konkrétan azt jelenti, hogy reggel 9, van amikor 10 körül ébred. Akkor szopi, tápszer. Délben főzelék, délután 4-5 körül gyümölcs és egy fél adag tejpép, majd este fél 8-8 körül tápszert vacsizik. 20-21 óra körül bevágja a szunyát és alszik reggelig.

Amikor mondtam a védőnőmnek, hogy ilyen későn kel, akkor megkérdezte, hogy akkor nem is fér bele a napi 5x-i kaja, ugye? Mondtam, hogy nem, de figyelek rá, hogy meglegyen a napi 500 ml tejalapú kaja. Azt mondta nincs vele semmi gond!

Az én kiscicám is jó húsban van egyébként, úgyhogy nem hiszem, hogy ne lenne így jó! :)

Úgyhogy nyugi...ne őrülj meg, nehogy felkeltsd! :))))

2012. nov. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha éhes lesz fel kel.
2012. nov. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én sem ébresztettem fel.
2012. nov. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ok, köszi szépen! :) Akkor nem keltem fel, ahogy eddig sem tettem, csak elbizonytalanodtam kicsit, mert barátnőm is azt mondta, hogy kevés a napi 4szeri kaja, meg hogy később gondom lesz majd az ébresztéssel, ha oviba kell vinnem, majd nem bírom kiszedni az ágyból, inkább szokja meg, hogy 7 körül kel, ezért keltsem fel enni. Mit szóltok ehhez?
2012. nov. 13. 22:33
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Még nagyon sokszor fog ám változni a napirendje.:)
2012. nov. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

5 hónapost hozzászoktatni a koránkeléshez csak azért, hogy az ovinál majd ne legyen gond? :D

Semmit nem kell változtatnod. Ha megfelelő a gyarapodása, akkor semmit!

A fiam ötször evett egy nap, úgy, hogy az éjszakákat átaludta, reggel 8-kor kelt.

A kislányom másfél hónapos kora óta tápszeres, azóta átalussza az éjszakát, reggel 9-kor kel, napi 4-szer eszik. Most múlt 9 hónapos, a súlya, fejlődése rendben van, nekünk egyszer sem mondta az orvos vagy a védőnő, hogy kevés a 4 étkezés.

2012. nov. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én nem keltettem a fiam, bőven elég a napi 4 kaja.
2012. nov. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az én babám is 4-szer eszik kb 5 hónapos kora óta. A mi védőnőnk sem örült, de szépen fejlődik, szintén husis baba, úgyhogy nincs vele gond.

Nagyon korai ilyenkor korán keléshez szoktatni, ahogy már írták, ovis koráig még rengetegszer fog változni a napirendje, örülj neki, hogy nincs hajnali ébresztő :)

2012. nov. 14. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!