Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a baba még nem mászik...

Ha a baba még nem mászik rendesen és nem tud felülni sem egyedül akkor szabad felültetni?

Figyelt kérdés
Előre jelzem nem az én babámról van szó.Csak kíváncsi vagyok a véleményekre.
2012. nov. 13. 22:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha magától még nem ül, akkor nem szabad ültetni, mivel az árt a gerincének.
2012. nov. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
Ha jól értem, az a kérdés, hogy ha még nem ül fel, nem pedig, hogy nem ül egyedül. A kettő nem ugyanaz. Én ültettem, kipárnáztam körülötte mindent. A babakocsiban is. Ez kb 6 és fél hónaposan volt, másiknál 7 hónaposan.
2012. nov. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ártalmas lehet a gerincnek. :( Hagyni kell, hogy a baba magától felüljön. Egyébként lehet gyakorolgatni is, ezen a videón jól látszik, hogy hogyan:

http://www.youtube.com/watch?v=nRME1hQuvws&feature=relmfu

2012. nov. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én nem ültettem fel, mindenki morgott velem a családban, de egészségügyben diplomáztam, szembeszálltam mindenkivel, mert láttam, mi történhet az ilyen ültetés utóhatásaként. A babám 8 hónaposan ült fel, és soha, de soha nem dőlt el utána, se oldalra, se hátra, mikor felült, olyan volt, mint a cövek, stabilan tudott ülni. Sokat tornázott előtte, és hagytam, nem siettettem. Most egy éves, és már megtesz pár lépést egyedül, ezt sem erőltetem.
2012. nov. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mi történhet kedves utolsó?

köszi a válaszokat!

Én is úgy tudtam, h nem szabad ültetni ha még nem ült fel magától.Nos arról van szó, hogy mindig látok egyik kedves ismerősöm babájáról képeket a közösségi oldalon, hogy ül.Viszont magától még nem ült fel sőt még mászni sem tud csak kúszik.8 hónapos a baba és már a szupermarket bevásárlókosarába is beleültetik.

2012. nov. 13. 22:46
 6/9 anonim ***** válasza:
Utánanézhetsz google-segítséggel is, de nem tudom, milyen információt találsz majd. Súlyos gerincferdülés is előfordul, vagy enyhébb változat, függ attól is, mennyire korán kezdik, mennyi alkalommal, és a szerencsén is múlik, van olyan baba, aki egészséges marad, én nem lutriznék ezzel. A másik eset, amivel sokan jöttek, a kengurus szülők, mikor mondtuk a kis paciensre, hogy ilyet még nem láttunk, mi történhetett, kiderült, kifelé hordozták kenguruban pár hetes korától. Most korzettel próbáljuk javítani. Oda kell figyelni a pici babákra... (sajna saját tapasztalat is, engem is ültettek, akkor még divat volt majd 30 éve, és bizony kezelni kellett, igaz, én megúsztam, nem kellett műteni.
2012. nov. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

És mi van akkor, ha én hátra dőlve vagyok, a babám rám helyezve, kicsit dőlt helyzetben, mondjuk kb. 150°-ban, és onnan ülésbe húzza magát. Tiltsam meg neki, mert még felülni nem tud?

Amúgy a határán van, már többször kitette oldalra a popsiját négykézlábból, meg a mászást is gyakorolja, de még nem megy flottul.

2012. nov. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy nem a kérdésre válaszolok, hanem én is kérdezek, de engem is érdekel a téma. A babám jövő héten lesz 9 hónapos, még nem ül fel magától, de ölben már előre húzza magát, tehát olyankor ül. Ezt sem szabad hagyni? És mennyi idős kor az a határ, ameddig nem szabad ültetni? Úgy értem, ha pl 1 évesen sem ül fel magától, akkor sem szabad neki segíteni?
2012. nov. 14. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem az eü-s vagyok, de válaszolnék.

Mindig az a lényeg, hogy egy bizonyos mozgásformát a baba magától érjen el, mert akkor optimális az izomfejlődése, azaz az izmai egyenként ott és olyan mértékben nyúlnak, tapadnak, ahogy az ő testének (az egyéb mozgásaihoz igazodva)szüksége van. HA ebbe beavatkozik valaki, akkor rossz izomtapadást lehet elérni, ami valóban gerincferdülést, púposságot, sérvet, stb okozhat, nem feltétlenül gyerekkorban, akár később. Lumbágó a gernc alsó szakaszára eső nyomás miatt is kialakulhat.

Ha az öledben ül, a terhelés nem éri őt közvetlenül, hiszen te leveszed róla a nagy részét.

2012. nov. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!