Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért vannak ezek az elképzelé...

Miért vannak ezek az elképzelések a hordozásról?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hogy senkit nem "megtéríteni" szeretnék, vagy rábeszélni a hordozásra. Elfogadom, hogy vannak, akiknek ez idegen, és ismerek nagyon jó, szerető, gyengéd szülőket, akik soha nem hordoztak. Viszont tudni szeretném, miért élnek azok az elképzelések sokak fejében erről az egészről, hogy

1. Aki hordoz, az a gyereke rabszolgája, és semmi egyébbel nem foglalkozik, csak a gyerekkel - pont ellenkezőleg, a hordozással felszabadul két kéz, bármivel lehet foglalkozni közben.

2. Csak az egygyerekesek hordoznak - én pl. a másodikkal kezdtem, hogy megkönnyítsem az életünket, de ismerek hordozó négygyerekes anyukát is

3. Aki hordoz, az 5 éves korig tervez szoptatni

4. Aki hordoz, az "ősanya", nem foglalkozik a férjével, nincs szexuális élete, és nem borotválja a lábát.

5. Illetve személyes kedvencem, amit egyszer itt olvastam: a hordozott babákból lesznek a drogos, ribi tinik. :)

Miből gondoljátok, hogy ez így van? Tudom, nem mindenki, de sokan. Elsősorban az ő véleményükre lennék kíváncsi.



2012. nov. 14. 07:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én mikor még nem hordoztam és lényegében semmit sem tudtam róla, voltak téves elképzeléseim, de egyik sem volt köztük a felsoroltak közül.


Nekem a következők voltak:

- Kendőben láttam "görnyedten" babát, biztos kényelmetlen, egészségtelen neki, ezt gondoltam. Később olvastam róla, hallottam róla, hogy pont ez a természetes testtartás neki, így volt az anyaméhben is összekuporodva.

- A másik az volt, hogy biztos nagyon nehéz fölkötni, már nagyon nehéz a gyerekem, biztos nem tudnám hátra kötni. Aztán pár nap alatt bele is rázódtam, már kb. fél perc alatt kötöm hátra

- a harmadik aggodalmam az ára volt a kenguruhoz viszonyítva többszöröse. Vajon biztos megéri? Jobb, mint a kenguru?


Nem is tudom már minek a hatására, de mégis kipróbáltam és nagyon szeretem, a felsorolt aggodalmaim beláttam, hogy nem voltak valósak.

A felsoroltakat tényleg nem gondoltam, nagyon primitívnek kell lenni ahhoz, hogy valaki így gondolkodjon, amit vázoltál. (Persze tudom, hogy akad aki így van ezzel :()

2012. nov. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hordozom a babám, hozzáteszem Ő nem is igényli. A felsoroltak közül egyiket sem gondolom, de tény, hogy idegen tőlem a hordozás, jobbnak tartom, ha a baba önállóan is el tudja magát foglalni. Elismerem viszont, hogy nem minden baba képes erre. Szerintem egyébként ez is mint minden kétoldalú dolog. Én meg olvastam olyat, hogy aki nem hordoz, az elhanyagolja a gyerekét, biztos sírni is hagyja, sőt a végén az utca fogja nevelni a gyereket. Élni és élni hagyni, ez az én elvem.
2012. nov. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem azért, mert a legtöbb hordozós anyuka nem így néz ki:


[link]


[link]


[link]


Hanem inkább alternatív típusú anyukák. És sokan nem akarnak ezzel azonosulni. Pedig akkor is lehetsz csinos, ha hordozol, bár tény, hogy magassarkúban és csini ruhában könnyebb babakocsit tologatni, mint hordozni. :-)


Nekem speciel az első babám nagyon igényelte a felvételt, a második terhesség legvégén is sokszor cipeltem őt, mert így szoktuk meg. Nála kezdtem a babasling-et, de ahhoz képest keveset volt benne, mert pl. sétáknál tök jól elvolt a babakocsiban, jó nagyokat aludt. Inkább itthon akart sokszor felvevődni.

Most van egy örökmozgó 2 évesem, mellette a 2 és fél hónapost vinni babakocsiban nekem őrület lenne, így első perctől kezdve babaslingben sétálunk. Hihetetlen jókat alszik így a fiam, az öltöztetésére sem kell annyi időt fordítanom, mert melegítem őt ahogy rajtam van, és a lányommal is ugyanolyan szabadon tudunk mozogni, mint amikor még ketten voltunk. Legjobb találmány szerintem.


Egyébként meg meg kell találni a megfelelő hordozót, mert nem mindenkinek ugyanaz a fontos vagy jó, nekem pl. nem lenne jó egy kendő, mert nem vagyok elég ügyes a kötözgetéshez, de egy kenguru sem lenne jó, mert azt meg túl merevnek tartom. Babasling nekem pont jó, mert egyszer beállítom a csattokat, és utána csak föl-le kell vennem, nem kell vele külön babrálnom minden séta előtt.

2012. nov. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért ismerjük el, hogy a legtöbb nem hordozó anyuka sem így néz ki. :)
2012. nov. 14. 09:53
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát igen, de szerintem akkor az apukák maguktól rohannának a boltba hordozókendőt venni a boltba. :-))
2012. nov. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Gyönyörűséges ***** válasza:
Én egy pár napja próbáltam ki a kendőt és beleszerettem. A gyermekem születése előtti években nem is foglalkoztam ezzel a témával, nem bámultam meg az utcán az anyukát v apukát ha így láttam, egyszerűen nem érdekelt... Most, hogy megszületett az első babám már természetes, hogy foglalkoztat mindenféle baba téma :) a lányom lassan 6 hónapos, soha nem szoktattuk az ölben hordozásra és stb... de ahogy fejlődik napról napra sajnos a babakocsis sétálások egy része "rémálommá" vált... Mindent látni akar, mindent nézni akar és stb... korát tekintve nyílván nem ültetem a kocsiban semennyire.. a kendővel pedig akár 3-4 órát is tudunk úgy sétálni, hogy nem nyűgös és egyebek. A lakásban nem hordozom. Nagyon sajnálom, hogy már itt a rossz idő lassan és az erős szél, mert így nem merem hordozni..úgyhogy marad a rohanós kb 1,5 órás séta. Ja és köszönjük szépen a házas életünk jól van :) Ismerek olyan lányt, lányokat, akiket NEM hordoztak és mégis a rossz útra tértek az életben... ez nevelés kérdés.. nem hordozás. Kedves kérdező, a kérdés szuper :) én csak támogatni tudom a hordozást!
2012. nov. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is hordoztam mindkét gyerekemet és nagyon szerettem. Azért valljuk be őszintén, hogy a hordozás gyakran (nem mindig), de gyakran jár együtt azzal a szemlélettel, hogy valaki sokáig szoptat, nem ad tápszert, cumit, nem járatja bölcsibe a gyerekét - mert ezek a manapság divatos kötődő nevelés legfőbb nézetei. Nincs semmi gond, csak ez egy attitűd-szokás csokor.
2012. nov. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hű, én sem adtam tápszer, sem cumit, és bölcsibe se jár a nagy, hiszen itthon vagyok a kicsivel. Nem gondoltam, hogy ez gáz. :)
2012. nov. 14. 17:20
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem gáz. Ugyan nem hordozom a babámat, bár nagyon érdekel a dolog. 6 hónapos a babám, nem tudom nem késő-e elkezdeni! Sokat volt és van kézben a babám biztos könnyebb lenne elvégezni a dolgaimat! Kár, hogy előbb nem olvastam róla! Én sem vagyok tápszer párti, szoptatok ameddig csak szükség van rá és tudok. Cumit sem kapott egyik fiam sem. Drága dokinénim mondta: a baba cumi nélkül jön világra és nem létszükséglete, hogy legyen neki. És a kisebb fiam születése miatt sem járt bölcsibe a bátyja... :)
2012. nov. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Gyönyörűséges ***** válasza:
Az én lányom 5,5 hónapos most próbáltuk ki a hordozást, inkább csak az időjárás tart vissza a hordozástól, otthonra viszont nyugodtan hordhatod :) Próbáld ki ha szeretnéd, nem gáz, hogy 6 hónapos :)
2012. nov. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!