Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mozgasfejlodesi kerdesemben...

Mozgasfejlodesi kerdesemben segitenetek? Bovebben lent

Figyelt kérdés

8 honapos kisfiam nagyon szepen fejlodik, de en megis aggodom picit. A problemam: forogni forog hasarol hatara, de visszafele eddig egyszer csinalta meg azota sem. Kuszni kuszik, negykezlab szepen maszik, par napja viszont felallt es azota csak allni akar. Ulni szepen ul, nem dol el, de csak neha sikerul magat felhuznia. Szoval ha leultetem ul magatol. Negykezlab maszasbol probalkozik leulni, egyszer egyszer mar sikerult neki.

Szeretnem kerdezni hogy ,iert nem forog oda vissza, es miert csak ugy tud ulni ha leultetjuk????

Kerek mindenkit nem azert tettem fel ezt a kerdest mert hogy csodayerek volna, vagy valami mas hiper szuper yerek. Szimplan csak aggaszt ez a par mozgas amit nem akar csinalni. Koszonom a valaszokat.


2012. nov. 14. 12:04
 1/8 anonim válasza:
Szia! A kérdésedre sajnos nem tudom a választ,de remélem nem baj,hogy írok. Az én kislányom 7 hónapos, oda-vissza forog, szépen ül, és 1 hónapja fel is áll. Ő kúszni és mászni akar. engem is nagyon aggaszt,hogy miért nem,de a védőnő és doki szerint nincs gond. Ezt csak azért írtam le,hogy érezd nem vagy egyedül ilyen helyzetben,és szerintem nincs okod aggodalomra :) Minden jót Nektek :)
2012. nov. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan Te is tudod, hogy nem jó dolog ültetni a babákat, nem csak azért, mert ha magától nem tudja, akkor még gyenge hozzá az izomzata, hanem épp azért is, mert az az ideális, ha magától, egyedül végighalad az összes fejlődési fázison. Azaz az idegrendszere, koordinációs képessége, egyensúlya is összhangban fejlődik a fizikummal. Mivel ti ültettétek, ezért "elkényelmesedett", nem volt, nincs szüksége arra, hogy magától elvégezze, megtanulja, begyakorolja az ehhez szükséges, az ezt megelőző mozgásformákat.


Nekem az vált be, hogy semmiben nem segítem őket, hadd küzdjenek meg önállóan - ez amúgy az önbizalmukat is növeli.

2012. nov. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Nem ultettuk soha, nem eroltettunk ra soha egyetlen egy mozgasfejlodest sem, megsem csinalja. Tudom hogy nem szabad ultetni, igy nem is csinaltuk. Huzza o fel magat de vagy nem kitarto vagy csak elfarad de ha nem segitunk neki akkor sirni kezd. Meg a babakocsiban sem ultetjuk de ott szepen felhuzza magat. Csak a padlon nem megy neki az ules. Viszont ha leteszem a padlora hasra, egy masodperc es atfordul, de ha hanyatt teszem akkor csak oldalra fordul, de tovabb nem. A vedono szerint ne aggodjak, hisz a tobbi dologban nincs lemaradva, de ez engem aggaszt egy picit.
2012. nov. 14. 12:29
 4/8 A kérdező kommentje:

rosszul fogalmaztam, a babakocsiban o felhuzza magat de a padlon nem tudja ezt megcsinalni, de ha segitunk neki akkor szepen ul

baj hogy segitunk neki???

2012. nov. 14. 12:31
 5/8 Golan Trevize ***** válasza:

Nem baj szerintem.

Egyik fiam is állandóan próbált felülni annak idején, persze háton fekvésből, hasizomból.

Mi úgy segítettünk neki, hogy belekapaszkodott a kezünkbe, és felhúzta magát.

Ha nem segítettünk, akkor addig próbálkozott, amíg teljesen kimerült.

Mondjuk ő a forgolódással is így volt, amikor még nem tudott átfordulni, volt, hogy másfél órán keresztül küzdött az ágyban.

2012. nov. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

a forgáshoz tudok hozzászólni

9 hónapos kora óta forog a fiam , előtte csak a hasáról hátára, fordítva meg talán 5ször ha megcsinálta. Letettük a hátára és csak vergődött szegény. Közbe már elkezdett kúszni is, mászásból kiült, de támaszkodva maradt csak meg.

S utána hirtelen elkezdett forogni, pelenkázni is alig tudom. 1-2 hét múlva meg peckesen ült.

Nem vittem sehova, a doki mondta, hogy várjunk. Mert aki így tud kúszni, az tuti bír forogni is.

2012. nov. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Az "ültetés" az én értelmezésemben nem csak azt jelenti, amikor megfogom a derekánál, leültetem és elengedem. Hanem minden segítséget. A kezeit fogva még egy 2-hónapos csecsemő is fel tud ülni, sőt, biztosan a Ti újszülött babátokkal is csinálta a gyerekorvos azt a hanyattfekvésből felhúzós vizsgálatot.

Szóval, ha megfogom a kezét belekapaszkodik, felül és nem borul fel, attól ő még nem tud ülni. Ülni akkor tud, ha segítség (emberi vagy tárgyi, pl babakocsi pereme) nélkül, általában négykézlábazásból a popóját oldalra tolva kiül.

De ha már, kedves Kérdező, néha sikerül neki négyesből a kiülés, akkor már nem sok idő, és "kiszolgálja" magát e téren. :)

2012. nov. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!! Na akkor mostmár értem ezt az ülés dolgot, köszönöm!!! Angliában élünk így itt sajnos szinte semmilyen vizsgálat sincs. A védőnő csak megkérdezte a 6 hos kontrolon hogy mi tud!! Mi mondtuk hogy forog de csak az egyik felet - erre csak annyit mondott hogy ez normális!!! Szóval sajna ezért is aggódom hogy miért nem akar hatarol hasára, na ahog olvastam a kommenteket, nem csak mi vagyunk így!! Remelem hamarosan elkezdi ezt is, hisz oldalra tekereg, pelenkazni is alig tudjuk!!!
2012. nov. 14. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!