Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mennyire tartjátok be amit...

Ti mennyire tartjátok be amit a védőnő mond?

Figyelt kérdés
Nos a problémám az, hogy a mi védőnőnk 10 hónapos kortól mondja a túrót,sajtot,joghurtot. Én már akkor adnék a babámnak keveset, ha betölti a 8 hónapot (ez 2 hét múlva lesz).Minden táblázatban azt írják, hogy mehet 8 hónapos kortól.Ezek a táblázatok 6 hós kortól vannak és mi nem is 6 hósan kezdtük a hozzátáplálást hanem 4. Tápszeres amúgy.
2012. nov. 14. 16:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerekem van, de a védőnővel soha nem volt téma a hozzátáplálás, pedig a negyediket tapossuk ez idő alatt.


Amúgy nálunk allergia dúl, így egy éves kor alatt nem adok tejterméket alapból.

Glutént 7 hónapos kor körül szoktam bevezetni, nálam fél évig anyatejesek.

2012. nov. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Jégtánc ***** válasza:
Az én védőnőmnél sem téma a hozzátáplálás.8 hónapos korától adtam neki a felsoroltakat.
2012. nov. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
25%
Szia! Én is épp ezen a kérdésen gondolkodtam. Alig várom, hogy a fiam 1 éves legyen, és hadd vezessem be neki a tejet. Mert nem tudok Neki tápszerből például spenótot főzni. Mindemellett már a tápszert is alig akarja elfogadni, alig eszik meg 1 dl-t. Azt is úgy kell belekönyörögni. Erre tegnap itt volt a védőnő, és azt mondta, hogy erőltessem a tápszert, a tejet meg majd 1,5 éves kortól adjam. Na de akkor mit csináljak én is? Nem adhatom neki erőszakkal a tápszert, a vizen kívül pedig mást nem is iszik meg. Akkor most mi van? Persze, ők mondják az ajánlásokat, mi meg küzdünk azzal a kérdéssel, hogy mit ehet a gyermek és mit nem. Bár más kérdésekhez írt válaszokban sokszor olvasom, hogy mindenki az anyai ösztönére hallgat. Szerintem én is így teszek! Tudom, hogy ők a legjobbat akarják, de már néha viccesek ezek az ajánlások.
2012. nov. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
64%
Kedves utolsó. Csak addig tarod majd a dolgot viccesnek, ameddig nem lesz allergiás a babád... én egy évesen vezettem be a tejet a gyerkőcnek és tejallergiás lett... 3 éves koráig nem kaphatott semmilyen tejszármazékot! (se marhahúst, se párizsit, se szalámit mert mindenben van tejszármazék!) Egyébként a baba spenótjába is tehetsz tápszert tej helyett!
2012. nov. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Jesszus utolsó ez nagyon szomorú..viszont nem biztos, hogy azért lett a babád tejallergiás, mert fél évvel hamarabb adtad neki a tejet.Lehet, hogy ha másfél évesen adod akkor is az lett volna. Nem? Régen pl. annak a csecsemőnek aki abból a két fajta tápszerből egyiket sem tudta megemészteni ami volt, tejet adtak. Tehén tejet hígítva.Tesóm pl. ezen nőtt fel.Semmi baja a tejtől.. Na, de elkanyarodtunk a kérdésemtől :)
2012. nov. 14. 18:05
 6/20 anonim ***** válasza:
75%
4-es vagyok. Lehet, hogy nem lett volna az, ha később adom neki, de ez sosem fog kiderülni... mára már kinőtte szerencsére, de ez annak köszönhető, hogy szigorúan betartottunk a tejmentes diétát. Ha nem tartottuk volna be akkor egész életében tejallergiás lett volna. Most 14 éves és imádja a tejet! :) Régen sokan kaptak tejet már korábban is mint egy év, de az még TEJ volt, nem az amit most kapunk a boltokban... ki tudja mi van benne: hormonok, antibiotikumok! Egyébként az is elgondolkodtató, hogy egyedül az ember eteti a "kicsinyét" más állat tejével... A legkisebb fiam 5 hónapos és a lehető legkésőbb fogom bevezetni nála a tejet!
2012. nov. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van kedves 4es!A bolti "tej" az nem tej sajnos! Köszi a választ :)
2012. nov. 14. 19:09
 8/20 anonim ***** válasza:

én is sajnálom h tejallergiás lett de pl az enyém 1évesen nem lett az a tejtől, van az átlag és van aki eltér, ez nem a védőnő hibája. Pl az enyém ekcémás, más babája nem lett az.

Kérdésre visszatérve, kérd ki a védőnő véleményét, meg azét akiére adsz és dönts belátásod szerint és persze figyeld a baba reakcióit, ha allergiás lesz, pihenteted a témát.


tejre visszatérve, az én védőnőm 1éves kort javasolt, a barátnőmé meg 3 éves kort, még köztük is megoszlanak a vélemények...

2012. nov. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
40%

Nem azért lett allergiás mert akkor adtál tejet ez nagy marhaság.

Azért van annyi allergiás,mert túlféltik a gyerekeket már csecsemő korban,mindent jó későn ismertetnek meg a baba szervezetével azon kívül,genetikai probléma.

Engem a védőnő nem izgatott,ugyanis akihez jártam terhesen,meg még a kisfiam pici volt element és a másikat nem nagyon izgatta egyik baba sem.Az orvosomra hallgattam,nekem is Ő volt a dokim,már 3,5 hónaposan kapott alma pürét,alma,répa,barack levet,4 hónapos korától tejpépet is több fajta gyümölcsöt,zöldséget 5 hónapos korára kiváltottuk a tízórait,uzsonnát,6 hónapos korára már csak 2szer kapott tápszert,(3 hónapos koráig volt csak anyatejes),ha nem lett volna tápszeres is elkezdtem volna a kóstoltatást 4-5 hónaposan.10-11 hónaposan szinte azt ette amit mi,jó volt egy két kivétel amit még nem adtam,de 8 hónaposan evett túrót,sajtot,joghurtot.1 éves korától kap tojásfehérjét,mézet,tejet, 11 hónapos korától tejfölt,tejszínt.

Egészséges jó evő kisfiú már elmúlt 1,5 éves.

A mai hozzátáplálási trendek idiótaságok ,a tápszergyártó cégek jókat kaszálnak az biztos.

2012. nov. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

HOgy a te példádnál maradjunk: nyugodtan add 8 hónapos korától a sajtot, túrót, kefírt, joghurtot.

Én meghallgatom, amit mondanak, elolvasom a szakirodalmat (nyugi, csak itt a neten böngészgetek), és az anyai ösztönöm eldönti, mit tegyek.

Most pl. elkezdem bevezetni a tejet 14,5 hónaposan, nem várom meg a 1,5 évet.

2012. nov. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!