Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Betartjátok a védőnő utasítása...

Betartjátok a védőnő utasításait? Nem tartjátok irreálisnak a kéréseit?

Figyelt kérdés

Azt mondta a védőnőm, a kerékpározást azonnal hagyjam abba (eddig rendszeresen ezzel jártam) még sík úton is, hiába teleszkópos.


Bevásárlásnál is max. 1-2 kg-ot vihetek haza szerinte.

Ez is megoldhatatlan, hiszen akkor fordulhatnék 3-szor naponta mivel a férjem a munkája miatt ritkán tud segíteni.


Valamint ne egyek hizlaló gyümölcsöket (pl.körtét, banánt), fehér kenyeret és ne hízzak havi 1kg-nál többet.


Ha belegondolok, akkor szülésig csak kényelmesen sétálgathatok miközben teljes kiőrlésű kenyeret majszolok brokkolival???


2012. máj. 8. 12:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
50%

:D


Nálunk pont azt mondta, hogy amit eddig csináltam extrém sportok kivételével minden mehet.


Bicigli, futás, edzés stb...

Az emelés is annyi legyen mint elötte mindig. vagy is ha elötte a bevásárló szatyor 2 naponta 8 kiló volt, akkor most sem fog ártani. De na most akard a világot megváltani, és többet ne emelj mint amihez hozzá vagy szokva.


Pl elsö gyereknél max 4-5 kiló lehettt amit emeltem. most a lányom 10 kiló, így nincs választásom, vagy bömböl, vagy felemelem.


Hizlaló gyümölcsökkel és az étkezéssel akkor van igaza ha a családban van cukros, akkor nagyobb a rizikó a terhsségi cukorra.

Hízást sem kell túlzásba vinni, de ha biciglizel akkor az elején tuti nem hízol.

2012. máj. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
76%

Én ezeket nem tartanám be, az tuti! Ha eddig bicikliztél és nem vagy veszélyeztetett, akkor nyugodtan bringázz tovább (én is simán bringáztam amíg a hasamtól elfértem)...

Ja, és a második terhességnél emelgettem az első gyereket, aki nem volt kis súlyú, mondhatom (persze őt csak beraktam az ágyába, vagy a kádba, nem cipeltem túl sokáig).

Esetleg vásárolni menj gurulós bőrönddel, bár akkor muszáj előtte hazamenni...


Szerintem amiket a vn mondott, az csak ajánlás. ELVILEG ezt kéne csinálni... És nyugodtan egyél bármilyen gyümit, nem hiszem, hogy ettől fogsz meghízni (jobb, mint ha sütiket falnál naphosszat, amit én csináltam)...

2012. máj. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
73%
Valószínűleg kötelessége azt mondani, ami a "könyvben" van. A természet megoldja. A 9 hónap során szépen hozzászoksz a megváltozott képességeidhez.
2012. máj. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 klopusz ***** válasza:
50%

Szia!


Szerintem ezek marhaságok, hiszen pocakkal legalább félidőig lovagolni is lehet.

A cipelési kritérium is irreális, nekem ilyesmit senki sem mondott. (Pláne a második terhességem alatt, amikor pocakos voltam, de ott volt a nagyobb, akit bizony ölbe kellett venni, ha elesett, vagy ha az oldást kapta és nem tudott felállni-leülni egyedül, mert fájt a lába.)


A védőnők is különbözőek. A mienk egyszer eljött, be se akart jönni a házba, csak a kapuban kérdezte, hogy a gyerek (akkor volt 8 hónapos) jár-e már és beszél-e már. Ekkora hülyeségre csak azt tudtam odavágni, hogy ugyan nem jár és nem beszél még, de kétismeretlenes egyenleteket old meg fejben :-)


Én három terhesség után csak azt mondom: azt és annyit csinálj, egyél, amennyi jól esik. Ha egészségi állapotod vagy az orvos utasítása szerint vigyáznod kell magadra, az persze más. Én speciel első terhességem alatt egy laza ebédre megettem egy egy kiló húsz dekás sóletkonzervet, nyolc hónaposan. Jól esett.


Sok sikert!

2012. máj. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
73%

én a biciklizést abba hagytam, mert ismerőseim mondták, hogy ők végig bicikliztek és kora szülött lett a baba, lehet nincs köze hozzá de én megijedtem


Én úgy tudom, hogy 2-2 kgot lehet vinni kézben


Nekem csak annyit mondott hogy szénsavasat ne igyak

2012. máj. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
73%

Hát az én védőnőm azt mondta, hogy mindig annyit, csináljak, amennyit bírok, és amihez hozzá vagyok szokva. Evéssel kapcsolatban semmit nem mondott, annyit beszéltünk meg, hogy ha irreális mértékben kezdenék hízni, kitalálunk valamit, de erre nem került sor. Szóval nem tud, picit talán túlreagálta a tiéd. :)))) Ne törődj vele, tedd azt, amit jónak, és nem megterhelőnek érzel. :) És nagyon sok boldogságot!


39 hetes km

2012. máj. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
73%

Nekem ilyet egyszer sem mondott a védőnő!

Én nem bicikliztem terhesen, volt aki igen.

"Valamint ne egyek hizlaló gyümölcsöket (pl.körtét, banánt), fehér kenyeret és ne hízzak havi 1kg-nál többet. "

Nincs súlyfelesleged, nem azért mondta ezt?

2012. máj. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Azt is mondta, a 20. hétig kíméljem magam mindenféle mogásformával, max. séta, vagy kismamajóga.

Ja, és közölte, hogy 3-szor eljön hozzánk + ha arra jár szeret "csak úgy" becsengetni a kismamákhoz.


Amúgy nagyon szimpatikusnak tűnik, de fogalmam sincs mi lesz ezek után, hiszen pl. bérletet nem veszek, kerékpárral akartam járni hozzá is (10 perc a házunktól, végig kerékpárút).

2012. máj. 8. 12:59
 9/24 A kérdező kommentje:

Nem vagyok túlsúlyos, csak szólt, hogy a későbbiekben ha többet szednék föl, akkor ilyenkor diétára szokta fogni a kismamákat amit keményen betartat.


De mégis mit tehet, ha nem tartom be?

Nem büntethet semmivel gondolom.

2012. máj. 8. 13:01
 10/24 anonim ***** válasza:
74%
A védőnő nem utasít/utasíthat,csak javasolhat,tanácsolhat neked dolgokat,amit vagy megfogadsz vagy nem! :) A többségük szintén egy állapotnak és nem betegségnek tekinti a kismamaságot,szóval a józan ész határain belül(és ha gondtalan orvosi szempontból a terhesség)mindent lehet.Érezd jól magad!
2012. máj. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!