Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire fontos hogy adjam a...

Mennyire fontos hogy adjam a babámnak a csonterősítőt?

Figyelt kérdés

6 hetes a kislányom és a mi gyerekorvosunk a Vigantol cseppet írta fel!!Már naponta 2 cseppet kell adjak neki belőle,de én úgy vettem észre hogy miután megkapja(evésközben) utána folyton bukik???

Mit tegyek??irasak fel másikat??

Válaszotokat előre is köszönöm!!!!



2012. nov. 15. 14:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért kell napi 2 csepp?
2012. nov. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos. Azóta nem fordul elő angolkór, amióta ezt a cseppet adják. Nem hiszem, hogy ettől bukik, nem szokott ilyen problémát okozni.

Hogyan adod neki? Nekem úgy javasolták, hogy egy kiskanál anyatejbe cseppentsem bele, ez nekünk teljesen bevált.

2012. nov. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 LadyLoss ***** válasza:

Hogy beadd az nagyon fontos! Hogy hogy, azzal trükközhetsz. Ha van cumija rácseppenthetes és ő leszopogatja róla, adhatod két etetés között kevés anyatejjel/tápszerrel, és akkor nem rögtön eteted utána, vagy adhatod függetlenül az evéstől, úgy is le fogja nyelni.


De szerintem nincs összefüggés a bukás és a D vitamin között. A babák gyakran buknak, lehet csak véletlen egybeesés.

2012. nov. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Fontos hogy kapja!! 7 hónapos lányom minden nap kapja, de csak napi 1 cseppet kell adnom neki.

Egyébként nem hinném hogy attól bukik!

2012. nov. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 gabszem ***** válasza:

nem hinném hogy attól bukik, ez nagyon pici mennyiség.

nyugodtan add neki. amig ilyen pici volt mi úgy adtuk neki hogy cseppentettünk pár csepp tejet egy kiskanálra és azzal adtuk oda.

2012. nov. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Biztos hogy nem attól bukik,más lesz ott a probléma.nem refluxos?Nagyon fontos hogy add,az angolkórtól kezdve a tölcsérmellkason át egy csomó dolog kijöhet rajta ha nem kapja.A fogak kibújására is hatással van.Főleg téli időszakban kell nagyon odafigyelni.Mi is 2 cseppet adunk,annyit is kell télen.Én megkóstoltam egyébként,semmi íze nincs.nem fontos evés közben adni,adhatod 2 etetés között is,egy kis vízzel vagy teával,én kiskanálba szoktam csepegtetni.
2012. nov. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nyugodtan adjad

biztos, hogy nem attól bukik

én a szájába cseppentettem közvetlen, mikor kisebb volt

egy idő után tátotta is neki

2012. nov. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Minden babának felírják a Vigantolt, a normál adag 1 csepp egyébként, ha 2 cseppet kell szednie, akkor valami miatt főleg indokolt. Az én kisfiamnak is napi 2 cseppet kellett szednie 6 hónapos koráig, mert kis súllyal született.

Tényleg nagyon fontos, főleg most, hogy jön a tél, és nyilván kevesebbet lesz napon a baba.

Ha tényleg úgy gondolod, hogy attól bukik, akkor ne evés közben add be neki, hanem két evés között. A szájába kell cseppenteni, vagy ha ez nem megy, cseppentsd cumira és tedd be a szájába a cumit.

2012. nov. 16. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Minden babának ezt írják fel a D vitamin pótlásra.Napi 1 csepp az általános,de ennél többet is javasolhat az orvos.

Én reggel adom a lányomnak,egy kiskanálba cseppentek tápszert/anyatejet és abba a Vigantolt mivel zsírban oldódó vitaminról van szó,és így nem tapad rá a kanálra.Evés előtt szoktam beadni.

Biztos,hogy nem a Vigantoltól bukik a babád.

2012. nov. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!!Én kanálban csepegtetek tápszert és abba cseppentek a csonterősítőből is!!Nem tudom miért 2 csepp kell neki nem mondta az orvos!Én arra tippelek hogy azért kell neki mert gyorsan hízik és hogy bírják a csontjai!
2012. nov. 20. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!