Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit gondoltok a glutén...

Ti mit gondoltok a glutén korai bevezetéséről?

Figyelt kérdés
2012. nov. 16. 09:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek ezzel a cikkel:

"(...)25 (!) nagykockázatú, tehát mindkét szülői ágon öröklötten hajlamot hozó kisbabát /vizsgáltak abban a tesztben, ami alapján az ajánlás született/. És minden bizonnyal nagyon helyes ez ellen tenni valamit, de könyörgöm, ne 25 gyermekre végzett vizsgálat alapján, az egészséges, kockázatmentes csecsemők kárára!!!!……Miért nem szólhat úgy a javaslat, hogy 6 hónapos korban némi teljes kiörlésű kenyérhéj rágcsálásával elégítsük ki az aggódó cöliákia-kutatók igényét a prevencióra?


Már miért kellene attól tartani, hogy egy 4 hónaposan szopó csecsemő 6 hónaposan már egyáltalán nem fog anyatejet fogyasztani? Ha csak nem tud itt valaki valamit….pl, hogy úgyis fel kell írni tápszert, mert nem lesz elég a tej/ le fog lassulni a kisbaba gyarapodása a 3. hónap körül (már nem fog havonta 1 kg-ot hízni – ó, jaj) és a napi 500ml tej, ami kell a megfelelő gyarapodáshoz (?) nem fog rendelkezésre állni. A szende olvasó kedvéért elárulom, hogy ezek mind olyan csacskaságok, sőt, veszélyes tévhitek, melyek ügyes szuggesztióként alkalmazva valóban alkalmasak arra, hogy a hatékony szoptatástámogatás útjába álljanak. És nem, ezek a szavak nem a tápszerreklámokban olvashatók egyedül, nem, ezeket a varázsszavakat bizony a mi, közpénzen fizetett egészségügyi dolgozóink sulykolják a mamáknak munkaidejük jelentős részében. (itt is elmondom, tisztelet a kivételnek)(...)"innen: [link]

2012. nov. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
semmit
2012. nov. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Ekkora zagyvaságot, mint amit ebben a blogbejegyzésben olvasni! Az írójának először meg kellene tanulni összefüggően és értelmesen fogalmazni, aztán megpróbálni osztani az észt. Bírom, mikor ilyen okoskodók leszólják az orvosokat. Tanulj annyit, mint Ők, aztán talán érdekelni fog, amit mondasz.
2012. nov. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sokat tanultam, hidd el:) és a blogbejegyzés írója is.

Nem tudom, "átment"- e a lényeg.

Az a fontos, hogy a glutén bevezetése anyatejes táplálás _mellett_ történjen, úgy, hogy a kicsi még kábé két hónapig szopjon. A 4 hónap úgy jött ki, hogy ugyebár fél évig ajánlott a kizárólagos anyatejes táplálás, ergo a biztonság kedvéért legyen 4 hónap. Ha egy csecsemő stabilan szopik, semmi ok fél éves kor előtt bevezetni a glutént. Ennyi.

2012. nov. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A mondandót köszönöm szépen megértettem, nem is azzal van a bajom, van aki megfogadja van aki nem. Azonban aki ilyen stílusban "értekezik" annak a véleménye engem nem érdekel, süt belőle a "mindenkinél okosabb vagyok" hozzáállás, nagyon unszimpatikus.
2012. nov. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Értem. Máshol is, talán általad is kompetensnek tartott szervezetnél ugyanez a mondanivaló, és igaz, a teljesség kedvéért azt is linkelem.

[link]

[link] (11.oldaltól)

2012. nov. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!