Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem korai a mászás? 5 és fél hós.

Nem korai a mászás? 5 és fél hós.

Figyelt kérdés
Nem lesz tőle semmi hátránya? Ne nevessetek ki, lehet csak én aggódom túl. Egy hónapja már kúszik, és 3 napja mászik. De már kifejlesztette annyira, megy mint a golyó!
2012. okt. 30. 12:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Wow, gratulálok, nagyon ügyes a babád! Korai, de ha meg tudja csinálni, akkor semmi baja nem lesz tőle. Sőt! Nagyon erős és ügyes, hogy már mostanra összerakta, hogy mit hogy kell csinálni. Örülj neki és drukkolj, hogy ne álljon két lábra 2 hét múlva, mert akkor aztán mindent elér és futhatsz utána :).
2012. okt. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Aranyos vagy, köszönöm szépen! Nagyon büszke is vagyok rá. Ő a második, első 6 éves, de ő nem csinálta ezeket ilyen korán, ezért kérdezem.

Hihi, már most is körbe járná a lakást, ha hagynám..de egyenlőre maradjon a szőnyeg. :)

2012. okt. 30. 12:45
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

De korai de nem tudsz ellene tenni semmit. Ez nem olyan mint az ülés vagy állás, vagy járás, ahol a szülö ülteti fel vagy állítja fel vagy vezetgeti, mert ugye ott nem a baba csinálja egyedül hanem segítséget adnak neki és ezzel károsítják a gerincet, az izületeket, és az agy sem érett még rá.


Viszont egy mászásban nem lehet segíteni. Ott vagy felhúzza magát térdre vagy sem. Ez átlagosan 8 hónapos korban kezdödik, de ha megtette akkor had csinálja, nem tudod lenyomni a földre.


Èn megfigyeltem elsö lányomnál és a gyógytornász is mondta, hogy minden folyamatot az agy irányít. De ahhoz hogy a baba pl tudjon ülni egy bonyolult agyi folyamatra van szükség. Ezért pl mielött felül a baba sokszor semmit nem csinál, vagy egy nagyobb szünet van, van hogy másban ekkor vissza is esik, majd hirtelen egyszer csak ül. De ez minden mozgásra, beszédre mindennel így van. Valószínü hogy a babád most nagyon a mozgásra koncentrál és pl nem gagyog vagy nem nevetgél, vagy fogni most nem tud ahogy egy 5 hósnak kell. Aztán majd leáll a mozgás fejlödéssel és elkezd olyan dolgokat gagyorászni, vagy ügyesen a kezét használni stb...


Szóval hadjad had másszon, úgy sem tehetsz mást.

2012. okt. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
huha,nekem is 5 es fel hos a picim es mindjart 6 a nagy fiam;)most tanult megfordulni az en picurkam es allandoan kunkorodik felfele de meg nem megy az ules sem meg a maszas sem de meg nem is kell.de ha a picid mar meg tudja csinalni akkor abbol baj nem lehet ha magatol csinalja,ugyes baboca es kesz:)
2012. okt. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek is! Egyébként tényleg igaz, kedves 2-es, mert mostanában nem "magyaráz" annyit. Viszont a kezeit szépen használja, de a gügyögés most tényleg a háttérbe van! Amikor mászzik, akkor szokott a játékoknak sikitani, az valami fantasztikus! :)
2012. okt. 30. 13:33
 6/14 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as, Ő már 3 és fél hósan próbálgatta a forgást, mára már teljesen oké, oda-vissza megy, fáradság nélkül.

Nem minden baba fejlődik egyformán, tudom, csak korainak tartottam. Ezek szerint az is, a lényeg, hogy baja nem lehet tőle. Még egyszer köszi

2012. okt. 30. 13:35
 7/14 A kérdező kommentje:
2012. okt. 30. 13:41
 8/14 anonim ***** válasza:
3mas vagyok,olyan cuki hogy az mar csuda:)pont egy idosok az en picimmel kb,de biztos elajulnek ha elkezdene maszni:))))nagyon zabalnivalo:)
2012. okt. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Golan Trevize ***** válasza:
100%

Az enyémek is 5 hónapos már másztak, most 10 hónaposan egyedül járnak.

Mondták, hogy korai, de nem lehet mit csinálni, nem kötözketem őket a földre. Felállnak és mennek.

2012. okt. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Kedves utolsó, akkor én is számithatok a 10 11 hós menésre? Hogy állt fel először?
2012. okt. 30. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!