Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ad valaki a babájának probioti...

Ad valaki a babájának probiotikumot, de nem antibiotikum kúra miatt és nem hasmenés miatt? Milyen céllal?

Figyelt kérdés
2012. nov. 17. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Múltkor a patikában mondták, hogy heti egyszer immunerősítés céljából is lehet adni probiotikumot. Én mondjuk nem adok a fiamnak, csak antibiotikum vagy hasmenés esetén, ahogy te is írtad, mert én adok neki multivitamint rendszeresen.
2012. nov. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ugyan már nem babáim vannak, de én adok a fiaimnak probiotikumot.

Protexin Junior rágótablettát kapnak minden nap, a gyerekorvos tanácsára.

Nem akarom elkiabálni, de nemrég volt egy olyan durva hasmenéses járvány az oviban, hogy még a dadusnénik is kidőltek, a fiaimnak viszont semmi bajuk sem lett (kopp-kopp-kopp).

Babakorukban viszont csak akkor kaptak ilyesmit, ha kellett, vagyis antibiotikum kúra vagy hasmenés esetén, amik szerencsére csak 1-1x fordultak elő.

2012. nov. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Ja, az lemaradt, hogy immunerősítés miatt kapják :-)

2012. nov. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az enyém sem baba már (3 éves), de másfél éves kora óta minden hónapban egy 10 napos Protexin restore kúrát csinálunk végig.

A fiam ételallergiás, van (volt?) egy kis felszívódási zavara. A hányós-hasmenős dolgokon 1 nap alatt túl van (kopp-kopp). Antibiotikum mellé természetesen pluszban adom neki. Valahogy az antibiotikum mindig úgy jön ki, mikor amúgy is következne a kúra.

2012. nov. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
immunerősítésnek mondta a dokink a 10 hónapos fiunknál, ha közösségbe megyünk, ahol kisebb gyerekek vannak
2012. nov. 18. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!