Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ma kezdtük a párommal az...

Ma kezdtük a párommal az antibiotikum kúrát. Péntek reggel vesszük be az utolsó szemet. Akkor szombat este, ha megy kertipartyzni, már ihat alkoholt?

Figyelt kérdés
Méhnyakgyulladás miatt kell szedni és mivel valamilyen baktérium miatt alakult ki,így a visszafertőzés elkerülése végett kell a páromnak is szedni.Az ihat-e kérdésen kívül az is érdekelne,hogy mit vegyünk be ha hasmenés lépne fel,mert hallottam,hogy ilyen gyakran van,de dolgozunk és nem tudom hogy lehetne kivédeni,mert elég kellemetlen szituáció lenne,ötpercenként wc-re futkározni!

2012. aug. 27. 09:59
 1/8 anonim ***** válasza:
szedjetek a kúra alatt probiotikumot( normaflore, kefír, joghurt) szerintem lehet szombat este egy kicsit inni, de nézzétek meg a betegtájékoztatóban vagy internete, hogy mit írnak.
2012. aug. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Betegtájékoztatóban semmi nincs az alkoholra nézve,de nővérem szerint el fog szombat estére telni 36 óra szóval nem lehet baja tőle ha iszik.Az a gond,hogy fiatalok lesznek ott,úgy értem 19-20 évesek és hát nem kicsit szoktak inni,és ez amolyan utolsó nyárzáró buli lesz,szóval tuti kirúgnak a hámból,ami abban a korban érthető is/én 24 vagyok és nem bulizok,nem iszok,ezért írok így róluk :)/. A Normaflorra én is gondoltam,meg azt hallottam,hogy már van kapszulában is ami meg ugye azért lenne jobb az ampullánál mert nem kevergethetjük munka közben /étteremben dolgozunk/ a lötyit,amibe bele kell tenni az ampullát.csak az még a bibi,hogy az van a betegtájékoztatón,hogy ha hasmenés lépne fel dokihoz kell menni.Namármost én is ő is egész héten dolgozunk és persze akkor,mikor épp rendel a doki és mire végzünk/este/ már rendelés sincs.De remélem nem lesz gond,ha "önszorgalomból" beveszünk probiotikumot,ha szükséges! Amúgy mennyi idő után jelentkezhet a hasmenés? Mert hallottam azt is,hogy már pár órával az első szem antibiotikum bevétele után,meg azt is,hogy a kúra közben,vége fele?! Bocsi a sok kérdésért,de egyszer szedtem antibiotikumot életemben ,akkoris gyerek voltam és nem tudom,mi hogy van,és bízom abban,hogy itt kapok olyan kedves válaszokat és persze hasznosakat is,mint amilyet az első válazoló írt :)!
2012. aug. 27. 10:25
 3/8 anonim ***** válasza:
én is csak egyszer szedtem gyerekkoromban. fogalmam sincs mikor jelentkezik a hasmenés, nekem talán nem is volt. esetleg még az orvosi szént is meg lehet próbálni hasmenés ellen.
2012. aug. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen,széntablettára is gondoltam,csak mondom az tart vissza,hogy dokihoz kéne fordulni hasmenés esetén.Mert hát ugye rontani a helyzeten vagy bajt okozni nem akarok.De dolgozni sem lehet úgy,ha 2 percenként a wc-re kell szaladgálni.

De az alkohollal kapcsolatban valaki még tud valamit? Mert főként ez érdekelne,hogy ne legyen baj,ha ő inni fog!

2012. aug. 27. 10:52
 5/8 poiu ***** válasza:
Nem lehet bajod. Igyál sok vizet és kevés alkoholt. Vagy inkább így mondom: akármennyi alkoholt iszol, igyál több vizet.
2012. aug. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot,bár nem én iszok majd :)!
2012. aug. 27. 11:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Amikor kezditek szedni az antibiotikumot, azzal együtt kezdjétek el a Normaflore kapszulát is( 1 óra teljen el a kettő bevétele között) és akkor szerintem nem lesz gond. Én 3 doboz 1000 mg-os Amoxicillint szedtem így és egyszer volt kicsit hígabb a széklet, probiotikum nélkül tuti durvább lett volna.

Szerintem is ihat majd nyugodtan szombat este.

2012. aug. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó a tanácsot.Vettem Normaflort,kapszulás változatban,mert első nap,mikor bevettem az antibiotikumot (Sumamed),kicsit görcsölt a hasam,gondoltam,biztos ami biztos.2 szemet vettem be 3 nappal ezelőtt és még ma sem volt semmi bajom,még a hasgörcs is elmúlt.Holnap veszem be az utolsó szem Sumamedet és vége,szóval bízom benne,hogy már nem lesz baj!
2012. aug. 31. 00:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!