Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! Mit tegyek? Többi lent!

SOS! Mit tegyek? Többi lent!

Figyelt kérdés
Tegnap szokás szerint le fektettem 10 hónapos babámat aludni 8 kor viszont 10 kor már felébredt és észre vettem hogy lázas! Adtam neki algo flex baby lázcsillapítót arra gyanakodva hogy biztosan a foga miatt eléggé nyűgös volt napközben is a láza 38.4 volt , szépen le is ment neki majd hajnali 2:40 körül ismét fel ébredt immár visítva és a láza megint csak az egekben volt adtam neki megint lázcsillapítót. Szépen aludt is regglig többször szopizott ez megnyugtatta. Reggel viszont ismét lázas volt ekkor már egy kúpot adtam neki Germicidet 6:30 kor ez hatott is eddig most megint lázas ! És többször is hasmenése volt ez lehet a fogától vagy valami vírus vagy baci kérlek segítsetek vigyem el dokihoz, vagy várjak??? Nem tudom mi tévő legyek??Esetleg próbálkozzak hűtő fürdővel? Kétségbe vagyok esve még sosem volt beteg!!!
2012. nov. 19. 08:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

3-as hsz. vagyok...


Azért az érdekes, hogy gyerekorvos, és gyerekorvos között ekkora a különbség...


Nem mellesleg ezek az oldalak is azt írják, a hőemelkedés még OK, de a láz már fertőzés...


[link]


[link]


[link]


[link]



Jobbulást a picinek!

2012. nov. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nekünk a nurofen hatott a leggyorsabban .Rá 4 órával fél germicidet .De csak 38 fok felett kell láz csillapítani,38,2 ig nem javasolt,mert a láz immun folyamat és a magas testhő öli a bacikat.

38,8-39 től viszont konkrétan hűtő fürdőznék ha nem megy le a láza. Normál 38 fokos vizet hűtök vissza és minimum 15 percig benne van a kádban a már hűvös vízben.

Arra figyelj hogy paracetamol tartalmú gyógyszert könnyű túladagolni ,ezért jó a nurofen mert ibuprofen alapú. Az algoflexet nem vágom nézd meg a neten.

Ami még fontos hogy ha ez egy vírus akkor a hányás hasmenés tisztulási folyamat.Nagyon sokat kell innia ki ne száradjon, HIPPnek van ORS izotóniás sárgarépa itala ilyen esetre de lehet külön prohidrált port venni az ízetlen.Hasfogót nem adnék mert hamarabb tisztul.A folyadék pótlás pedig így is úgy is kell.

2012. nov. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!