Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » K vitamin adagolása?

K vitamin adagolása?

Figyelt kérdés
A védőnő és a háziorvos harcának áldozata lettem. Egyikük azt állítja, hogy a konakiont addig kell adni a babának, amíg csak anyatejet kap, a másik viszont azt állítja, hogy addig kell kapnia, amíg több, mint 50%-ban anyatejet kap! Kérlek segítsetek, mert nem akarom túladagolni sem a kicsit, de megvonni sem szeretném. Jelenleg 5 hónaposak vagyunk, és 2 naponta kap egy fél babakekszet anyatejbe áztatva. Ezt leszámítva csak szopik. Teát nem kap. Nagy ritkán vizet szokott még kapni. (az eddigi 5 hónap alatt 2 szer fordult elő)

#szoptatás #csecsemő #k vitamint #hozzátáplálás bevezetése
2012. nov. 19. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a kettő közül biztos az orvosnak hinnék. Egyébként, ha 2 naponta kap egy fél kekszet, akkor én még teljesen anyatejesnek tekinteném.
2012. nov. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A lányom 6 hetes koráig szopott, utána fejtem neki a tejet 3 hónapos koráig. Mellé kapta kiegészítésként a tápszert.

3 hónaposan kapott utoljára K vitamint. Havonta 1× kapta, a védőnő adta be neki.

4,5 hónaposan lett teljesen tápszeres, mert már nem volt elég tejem se fejni, se tartalékba a hűtőben.


A tápszerben van K vitamin, elegendő napi mennyiség.

Ha teljesen tápszeres lesz, akkor nem kell már adni neki a K vitamint.

2012. nov. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

a babád lényegében anyatejes, tehát kell neki.

az én lányom 3,5 hósig volt nagyrészt anyatejes, ekkor még kapta, de onnantól, hogy inkább tápos lett már nem adtam neki (mondjuk a 4 hósat apa így is véletlenül beadta..)

Túladagolni azért elég nehéz, ha mégis sikerülne, akkor szép lassan kiürül.

2012. nov. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
túladagolást onnan veszed észre, hogy picit besárgul
2012. nov. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nekem két védőnő és a gyerekorvos is azt mondta,ha több a táp,mint a tej,akkor nem kell,különben meg igen.az hogy néha adsz neki mást,attol még ő anyatejes,tehát kell neki.
2012. nov. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a védőnő is és az orvos is azt mondta, hogy amíg anyatejes addig kell neki adni majd havonta a K vitamint. Szóval szerintem adhatod a babának, egyébként én is az orvosnak hinnék jobban.

2 hetes kislány anyukája

2012. nov. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a dokinéni és a védőnő is, hogy amíg anyatejes, addig kapja. Mivel még csak szoptatok, így kapja minden hónapban. Jövő hónap elején lesz 6 hónapos, amikor megkezdjük a hozzátáplálást. Kérdeztem, hogy akkor is beadjam-e neki, azt mondta hogy igen, mert még nem váltom ki egyik szopását sem. Te is anyatejesnek számítasz ebben az esetben.
2012. nov. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!