Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális az, hogy egy 7...

Normális az, hogy egy 7 hónapos baba ennyit aludjon?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm babája szintén 7 hónapos mint az enyém. Tegnap beszélgettünk a kicsikről, és mesélte mennyit alszik a lánya. Azt mondja este fél 8-kor lerakják és másnap 9 fél 10-ig alszik (ezzel még semmi gond szerintem). Eszik és 10 után újra lerakja aludni, ilyenkor alszik 1-ig. Akkor kap ebédet és utána jön az ebéd utáni nagy alvás kb. 4-ig. Uzsonnázik, játszik kb. egy fél órát és fürdésig megint alszik. És kezdődik minden elölről. Azt mondja még csak hasra tud fordulni a kicsi. Mikor kérdezte miket csinál már az én lányom, mondtam hogy mászik, felül, feltérdel azt mondta azért mert hiperaktív!! Normális hogy egy ennyi idős baba egész nap aludjon? Vagy csak azért fura, mert az én 7 hónaposom 2-szer vagy 3-szor alszik csak egy nap??
2012. nov. 20. 08:30
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és mielőtt jönnének a válaszok, hogy semmi közöm hozzá, nem azért tettem fel a kérdést, hogy beleszóljak az életükbe! Csak tényleg furának találom!
2012. nov. 20. 08:32
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy "átlagos" 7-10 hónapos baba éjszakai alvásigénye általában 10-12 óra, az éjszakai alvásával szerintem sincs gond. Nappal 2x alszanak ebben az időszakban 1-1,5 órát. A folyamatos ébrenlét 3-4 óra egyhuzamban.

7 hónaposnál a 3x-i alvás is belefér, vannak azért egyéni különbségek.


Szerintem az nem szerencsés, hogy az említett baba összesen kb. 1/2 órát van ébren 1-1 ciklusban. Nem akarok távdiagnózist adni, de valószínű nem véletlen van lemaradva a mozgásfejlődésben. Nem volt véletlen koraszülött?


Szerintem csak bántja, hogy a tiéd már ennyi mindent tud, azért hiperaktívozta le (nehogy elhidd, hogy az!). Tényleg ne adj tanácsot neki, csak konfliktus lenne belőle. Lehet, hogy van valami problémája a kicsivel, amiről nem akar beszélni.

2012. nov. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem volt koraszülött a kislány. Az enyém 37+2 hétre az övé 39+4 hétre született. Egyáltalán nem akartam beleszólni neki, sőt nem is mondtam neki semmit mikor beszélgettünk. Csak tényleg rosszul esett hogy azt mondta a lányomra, hogy hiperaktív.
2012. nov. 20. 09:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem, nem normális. Úgy alszik, ahogy egy újszülött szokott. Pont ezért is van lemaradva a mozgásfejlődében. Ugyanis kb. 3-4 hónapos korban jellemző az, hogy a kicsik egyik oldalukról a másikra forduljanak. Én csodálkozom, hogy a dokijuk vagy a védőnéni még nem küldte őket kivizsgálásra. vagy küldte, csak Anyuka nem "dicsekedett" vele...

Bár az én 6 hetes babám aludna ennyit! :o) De ő még annyit sem alszik, mint 1 hét hónapos és egyszerűen nem tudok vele mit kezdeni. De mindegy is!

A Te babád teljesen jól fejlődik! Kicsit sem hiperaktív, teljesen a korának megfelelő, amit írtál!

2012. nov. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bár minden baba más és más, mégis szerintem is ez az egyik véglet, a másik, amit az én nagyobb fiam csinált ennyi idősen. Ő ugyan aludt éjjel 12 órát, de napközben alig 20 perceket, és az ebéd utáni "nagy" alvás is volt, hogy kimaradt. Ő azóta már lassan 3 éves, de nappal már egyáltalán nem alszik úgy másfél éve, bármivel próbálkozunk, közben pörög egész nap.. na ez a hiperaktivitás-gyanú! Mindazonáltal én az ismerősöd helyében nem hagynám ennyit aludni, hisz ezért is nincs lehetősége megtanulni a mozgásformákat.
2012. nov. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!