Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » 4,5 hónapos baba nem alszik....

4,5 hónapos baba nem alszik. Összesen kb 24 órából 8-at alszik, több megszakítással. Egész nap nyűgös, hisztis. Valakinek valami tanácsa mivel lehetne jobbá tenni a napokat? Én már úgy érzem mindent kipróbáltunk

Figyelt kérdés
A kisfiam júliusban született császárral, a tej egyáltalán nem indult be, így tápszeres lett. Gyönyörűen evett, fejlődött, napközben az evések között aludt, éjjel kétszer ébredt. A napközbeni alvás csökkenni kezdett, ahogy nőtt, de hát ez a normális, hogy pár hetesen már nem nagyon alusszák át a napot. Két hónapos kora körül elkezdett az étvágy is csökkenni, a korábbi 3 óránkénti 130 ml-ről 100-ra, de csak nappal, éjjel kétszer gyönyörűen evett. Védőnő, orvos azt mondta nincs gond, az étvágy tovább csökkent, már csak 60 ml-t evett 4 óránként, éjjel továbbra is kétszer 130 ml. Orvos, védőnő ugyanúgy reagált, nincs gond, engem meg az idegbaj kerülgetett, hogy ne mondják, hogy nincs gond. Aztán eljutottunk odáig, hogy ébren egyáltalán nem volt hajlandó enni, csak álmában, így, hogy ne álljon meg a fejlődés mindent elkövettem annak érdekében, hogy egyen, babakocsiban álmában etettem meg, éjjel továbbra is felébredt kétszer, de csak az első ébredésnél evett, mert akkor volt csak annyira kába. A második után nem volt hajlandó visszaaludni, csak a cumi kellett. Ez kb másfél hónapja volt. Orvostól orvoshoz mentünk, hogy mondjanak már valamit, majd 3,5 hete kiderült, hogy tejfehérje érzékeny. Ezért az éjszakai nem alvás, ezért a nem evés. Logikus magyarázat volt mindenre. Én pedig bizakodtam, hogy végre visszatér az étvágy, javul az alvás és végre ki tudok alakítani valami napirendet. Azóta ott tart a dolog, hogy az evés javult, 4-5 óránként eszik 100 ml-t, azt is van, hogy két részletben, nem kapkod, nem látszik, hogy éhes lenne. Főzelékekkel próbálkozunk, azokat többnyire elfogadja, az almát szereti. Az alvás rosszabb mint valaha, nappal kétszer fél óra, este 8 körül elalszik, 1-2 között ébred, (még úgy is, hogy kb 10-kor álmában megetetem 130 ml tápszerrel), kettőkor megint szépen eszik, majd innentől csak 10-20-30 perceket alszik, sírás, cumi, próbál aludni, de nyugtalanul, jár keze lába, dörzsöli a szemét, látszik, hogy álmos, valamiért nem megy. Biztos, hogy van fogzás is a dologban, mert nagyon rág, de nem látszik semmi. De az, hogy 3 hónapja küzdünk az alvással éjjel-nappal, kimerítő. És neki sincs jó kedve, mert a fáradtságtól egész nap hisztis, sírdogál, és mégsem képes többet aludni 30 percnél. Honnan van ennyi energiája, és mikor fárad már ki fogalmam sincs. Próbáltunk homeopátiás golyókat, viburcol kúpot, majd az orvos tanácsára, egy lázcsillapító kúpot, hogy az majd 2-3 éjszakán keresztül segít neki aludni, és akkor beáll az éjszakai alvás... semminek semmi eredménye, minden változatlan lett. Az evés problémát azért írtam le részletesen, mert akkor kezdődött az alvás gond is, biztosan az hozta magával...

2012. nov. 19. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
az eves gond teljesen megoldodott? nem fajhat a pocakja? A fogacskak is johetnek, probald kenegetni, artani nem art. Egyuttalvast esetleg nem probaltatok?
2012. nov. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hogyan altatod napközben?

Karodban megnyugszik?

2012. nov. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az evés inkább csak javult. 4,5 hós babának nem hiszem, hogy elegendő 4-5 óránként 100 ml, főleg, hogy 1-1,5 hónaposan evett 3 óránként 130-at. A hasa azért gondolom, hogy nem fáj, mert ha ott állok az ágya mellett mosolyog, jókedvű. Próbáltam közénk venni, de ott is ugyanaz a helyzet. Az ínyét kenegetem, de nem tapasztalok semmi javulást... Napközben a kezemben alszik csak el általában, korábban ment egyedül a kiságyban is.
2012. nov. 19. 15:21
 4/5 A kérdező kommentje:
és mivel a hasfájásból kijutott bőven az első egy hónapban, majd amikor kezdődött az evés gond, így tudom, hogy most biztosan nem fáj
2012. nov. 19. 15:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom is tejfehérje allergiárára gyanús. 5 hós koráig folyamatosan ordított ahogy te is írod láttam rajta, hogy álmos, de nem tudja kipihenni magát. Szörnyű idők voltak ezt aki nincs benne nem is érti.

Nálunk ami még segített, hogy 6 hós kora után kezdtem a hozzá táplálást és, h nyomokban tejterméket tartalmazó dolgot sem ettünk. Nagyon szigorú diétát tartunk ekkor megnyugodott a pocija, bélrendszerere is meggyógyult.

Az alvás azóta sincs rendben csak velem alszik, ha elmegyek felébred és hív akkor alszik, ha nem mennék vissza csak az lenne az eredménye, h fáradt lenne.

Mikor kisebb volt kenegettem a pociját, masszíroztam, tornáztattam.

De lehet az is benne van a pakliban, h ők ilyenek.


A homeopatiát jónak tartom, de csak, ha jó szakemberhez kerül az ember. A Viburcol jó, de nem mindenre és mindenkinek.

2012. nov. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!