Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit költötök (és mire)...

Mennyit költötök (és mire) kisbabátokra?

Figyelt kérdés

Szeretnék érdeklődni, hogy körülbelül kinél hogy alakulnak a költségek a baba megszületése után? Mennyiből lehet bevásárolni havonta a babának? Mi úgy terveztük, hogy a Gyes, családi pótlék, adókedvezmény összege és a tb díja, amit ugye gyes alatt nem kell fizetni lenne a "babapénz". Ennyiből ki lehetne jönni? Persze tudom, nagy különbségek vannak családok között, valahol kell folyamatosan ruhát venni, valahol örököl a család rucikat stb. Ezért lennék kíváncsi több véleményre is.

Előre is köszönöm, aki időt szán rá!


2012. nov. 20. 11:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kaja nem kellett neki,mert anyatejes volt szerencsére(már eszik mást is)így az ingyen volt ugyebár.Ruhából nem kaptunk egy darabot sem,jól be is vásároltam 56-os ruhácskákból,amit 2 hét alatt kinőtt,a felét fel se vette.Pelenkából nem veszek gatyit hisz én sem szeretem 100ft-os wc papírral törölni odalent,így abból Pampers premium care-t veszek,az kb 4500ft.gyógyszertári kencéket használunk,azok filléres dolgok.Játékokat kaptunk,meg nekem is volt sok a gyerekkoromról maradt,egy ronggyal még eljátszik.szóval nem kerül túl sokba,már 5 hónapos,nem szoktam összeírni a költségeket,de sztem 20 ezer alatt van.A rotavírus 1 oltása viszont 19ezer ft,vannak ilyenek ami néha megugrasztja a költségvetést.
2012. nov. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat! :)

Igen, pont gondoltam erre is, hogy nyilván egyik hónapban ha megmarad a pénzből, akkor azt tartalékolni kell, hiszen jöhet máskor oltás, egyéb gyógyszer, nagyobb kiadás.

2012. nov. 20. 12:19
 3/12 anonim ***** válasza:
36%

-pelenka: Nagykerben vesszük durván a bolti ár 2/3-áért, darabja az újszülött pelusnak így kb. 25 Ft. Alsó árkategóriás, de jó minőségű pelust veszünk - a márkáért nem szeretnénk fizetni.

-tápszer: Ha szoptatsz, az spórolásnak is igen jó, mert nem kell tápszert venni.

-etetési kellékek: cumis üveg, textilpelenka, előke: Ha szoptatsz, csak textilpelenkára lesz szükséged. Mi örököltünk cumis üveget, így volt, de ugyebár nem költöttünk rá. Előkére csak később lesz szükség, ha majd már kanállal etetitek. Textilpelenkát is egy csomót örököltünk ismerősöktől.

-ruhák: Elképesztő mennyiségű babaruhát örököltünk. Ezeket igen gyorsan kinövi a gyerek, utána azt sem tudja az ember, kinek adja tovább.

-kiságy: örököltük, pár 1000-ért lehet kapni használtan

-játékok: Kb. 2-3 hónapos korig nincs szükség játékra, utána a legegyszerűbb tárgyak is megteszik, pl. egy puha kispárna, egyszerű műanyag játék. Attól, hogy egy játék drága vagy márkás, egyáltalán nem biztos, hogy a gyereknek jobban be fog jönni.

-cumi: Vettünk, de nem lett cumis a gyerek, nem igazán volt rá szükség. Vagy szereti, vagy nem, ezt nem lehet előre kiszámítani. Ha szeretnétek venni, pár 100 Ft.

-ágynemű: normál lepedőt félbehajtasz vagy félbevágsz, kész a gyereklepedő. Párna jó darabig nem kell még neki. Pár kis takarót örököltünk.

-babakocsi: 3-at is kaptunk, szintén olyan kellék, amelyből a legolcsóbb is megfelelő.

-autósülés: örököltük, de használtan kb. 1000 Ft-tól lehet jókat kapni.

-tisztálkodószerek, pl. popsikrém, popsitörlő, fürdetőkrém stb.: Receptre kapjátok a gyógyszertárban, az is tökéletes. Nem kell ilyen Johnsonos akármiket venni, fölösleges.

-gyógyszerek: ha szoptatsz, az a legjobb módja mindenféle betegség megelőzésének. Azért egy orrszívó nem árt, ha van otthon, ez pár 100, max. 1000 Ft-os beruházás.

2012. nov. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Havi 10.000 Ft pelenka.

Havi 2000ft popsitörlő, popsikrém.

Havi 5000 Ft tápszer

Havi 3500 Ft tejpép

Havi 4000 Ft babyétel( 10-12 üveg, azt eszi amit én pürésítek neki, de ha megyünk valahová, akkor boltit viszek, vág vannak olyan gyümölcsök, amit nem lehet kapni, pl. Barack télen, akkor azt üvegeset kap.

25.000 Ft kb. Ez az alap.

Na meg a ruha, az kb. Havi 10.000, senkitől semmit nem

Kapunk, és használtan veszem.

2012. nov. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Látom itt van babavárásra is lista, az is nagyon hasznos a tanácsokkal együtt! Köszönöm Neked is! :)
2012. nov. 20. 12:45
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia

A havi költség 5000 forint alatt van, pelenkát csak akciosan kb.3000 forint havonta, gyogyszertári fürdetö , kenöcsök pár száz forint.Ha anyatejes , akkor az első 6 honapban nem kell kajára költeni. Ruhákat lehet turkáloban venni pár forintért. Mindenki saját igényei és pénztárcája szerint alakitja ki a költségeket. Lehet ennyit is a babára költeni , de lehet több tizezreket is havonta...

5 gyerekes anyuka

2012. nov. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is a választ! Igen, tudom, hogy nagy eltérések lehetnek, függ attól is, hogy tápszeres-e a baba, kell-e valami extra minden hónapban (gyógyszer, kezelés stb.). Ezért örülök, hogy többen írtok, így több helyről kapok információt :)
2012. nov. 22. 17:49
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia !

Pelenka : Olyan 6000-7000 Ft havonta , mikor, hogy jött ki ! Nálunk ami segítség volt , hogy az első hónapba szinte nem is vettem pelust , mert a családtól egy csomót kaptam ajándékba :)

Tápszer : Hát az változó , ugye mi nálunk mindig volt otthon , néha kelet egy kis pótlás , az olyan 3000 ezer forint volt !

Babaruha : az változó költség , volt mivel kaptunk a családtól is , de volt olyan amikor kelet venni , mit tudom én badyt , vagy épp overált ! Ez olyan 1000 - 10000 ft havonta !

Popsi kenőcs és fürdető : doki nő írta , hát elvileg 4 hónapig elég , de nekünk csak 2-3 hónapig volt ! Azt hiszem 2000 ft meg 1200 ft :)

Popsi törlő : Minden hónapba vettünk neki ez olyan 1000-2500 ft attól függ , hogy milyen !

Játék : Mi azt mindig megvettük neki , nem is kaptunk ! Elöszőr a babakocsiba vettem neki játékokat az olyan 2000 ft volt , utána olyan 3000 ft volt !

Egyéb költség : Most itt ilyenre gondolok , hogy pléd vagy lábzsák , cipő, babakocsihoz valami , etetőszék ... Ez ugye nem havi költség , hát erre olyan 3-4 hónaponta szokott becsúszni ilyen , mi erre mindig tedtünk félre így olyan 3 hónap után volt , 15000-20000 ft

2012. nov. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nálunk szinte semmit nem kellett költeni egyik gyerekre sem.

- Szoptatott baba volt az első, és a második is az.

- Ruhákat irtó sokat örököltünk, kaptunk, anyósomék is sokat vettek, így konkrétan az első ruhanemű, amit a nagyobbiknak vettem, az 1,5 éves korában az első téli csizmája volt.

- Mosható pelust használtam az elsőnél, azt egyszer kellett megvenni, azóta már a negyedik gyerek gyűri, kölcsönadtam rokonnak, barátnőnek. Éjjelre kapott eldobhatósat, az napi egy db pelenkával számolva havi kb 2000 Ft. Most a másodiknál csak a legegyszerűbb tetrát használom (azokat is örököltük a nővérem gyerekei után), de abból is csak napi néhány darab koszolódik, de jobb napokon egy sem (segített szobatisztaság, gugliban rákereshetsz), tehát ez szintén filléres dolog, azt a pár pisis pelust bedobom a napi mosásba.

- popsitörlő: abból havi 1 csomag fogy, legyen 300 Ft.

- kozmetikum: mind gyógyszertári, és pl popsikenőcs egyáltalán nem is kell most a kicsinél, mivel gyakorlatilag nem hord pelenkát. Legyen 3-havonta 1000.- Samponnak a Babé koszmó ellenit használjuk, ezt vagy egy bő éve vettem, akkor volt talán 2000 Ft, de olyan kevés kell belőle, hogy még mindig az a flakon tart.

- gyógyszer: ha sokáig szoptatsz, sokat viszed ki őket a levegőre és némi szerencséd is van, akkor nem lesznek betegek, és a D-vitaminon, esetleg taknyos időszakban némi orrspray-n, orrcseppen kívül nem kell majd nekik ilyesmi.

- mosószer: én nem használok külön mosószert a babaruháknak, csak az első garnitúrát mostam külön, amúgy egybe mosom a mienkkel, nyilván nem a munkás ruhákkal.


Most a nagyobbikam 2,5 éves, a kicsi 7 hónapos, de nekünk szerencsénk van, mert ruhából még mindig szinte semmit nem kellett venni, csak lábbelit.

2012. nov. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos, összeszedett válaszaitokat Nektek is! :))
2012. nov. 22. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!