Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit költötök havi szinten...

Mennyit költötök havi szinten a babátokra? Miket vesztek és mennyiért, az anyagi helyzetetek milyen?

Figyelt kérdés
Mi havonta kb. húszezret tudunk max. a kisfiunkra költeni mindennel együtt, és sajnos ez csak kevesebb lesz, mert hamarosan gyedet fogok már csak kapni. Kevés az összbevételünk. Ti hogyan csináljátok? Tudtok esetleg spórolni is. köszi a segítséget a válaszaitokkal

2012. okt. 7. 11:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem már a babám 3,5 éves. DE a pelusa kb. 6000-7000 FT havonta. Az eslő fél évében pedig 10.000.DM-be vásároltam mindég, gyűjtöttem a pontokat, így 25%-ra vettem a pelusokat, illetve lestem a pelus akciókat. Így mikor milyet használtunk. Ruhákat használtan vettem. KIvéve cipőt és bodykat. Azokat a Tescoban a bodykat. Cipőre áldozok mindég. Fürdető dolgok, ilyesmik 2 havonta 2000 FT körül volt. Anyatejes volt, így szerencsére tápszere nem kellett költeni.
2012. okt. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
20%
Havi 50ezer körül volt az első évben, most hogy már 17 hónapos 60-70ezer körül van.
2012. okt. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mi nagyon sokat költünk,de szerencsére megtehetjük. Szerintem a ruhákon lehet spórolni sokat,nagyon jó minőségű rucik vannak turiban,fele annyiért,mint a boltban.
2012. okt. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2-es, mit vesztek havonta ennyiért, ha nem indiszkrét a kérdés?
2012. okt. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
3as vagyok,nálunk a pelus kb.10.000,Pampers Premium Care-t használ a fiam.Ruhát nagyon sokat veszek neki,ezen a héten 7000Ft volt 2felső,egy harisnya,pár zokni.Meg egy cipő 10.000ért.Csak Babe kozmetikumokat veszünk neki,amik nem olcsók.Maganbolcsi fél napra jár heti ötször,30.000 Ft.Meg játékok,könyvek,stb. Szóval ha van rá keret,könnyen megy a pénz.
2012. okt. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%
Semmi extrát csak amik fontosak és persze mindenből jó minőség. Libero pelus, játékok, ruhák, kaják. És majd még csak most fogunk menni csiribiribe, meg Havi 8 napot magán bölcsibe. Aztán tavasztól már minden nap bölcsibe lesz reggeltől délutánig, az még 71ezer lesz plusszba, de úgy gondolom, nem fogok a gyerekemn spórolni. Én nem vállaltam volna úgy gyereket, ha nem adhatom meg neki amire szüksége van.
2012. okt. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én nem számolom,lehet kéne.1 éves korig ruhái vannak, sokat kaptunk, bár veszek is azért.Pelusból a Pampers zöld és a fehér csomagolású.Most legutóbb pihenőszéket kapott, de azt hiszem 11 vagy 15 kg használhatja.Most lesz 4 hónapos.Gyógyszertári és Babé termékeket használunk.Ha szüksége van valamire, szerencsére megtudjuk venni.
2012. okt. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is le leszek pontozva, de mi is kb. 50 ezer körül költünk rá, pedig nem igazán kap luxus dolgokat!
2012. okt. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam 6 hónapos de szerintem az ő "fizujábol" (csp) még ki jön. Anyatejes és bébiételeket is veszek neki már. De főzök is neki. A pellust pellenka discontban vesszök. Kb. 200ezer a bevételünk.
2012. okt. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Még sosem számoltam..

Pelenkát Dm kuponokkal veszem, így olcsóbb, popsitörlőt szintén. Fürdetőszert és popsikrémet nem kell minden hónapban ugyebár.. Ez kb. 8000/hó.

Ruhákat turkálóból vagy vateráról, de ezt is kb. 3 havonta. Most volt az őszi-téli bevásárlásom, kb. 15 ezret költöttem, de ebben van puhatalpú babacipőtől kezdve, sapka-sál, harisnya, meleg téli ruhák, kabát.. Még egy overált kell vennem majd. Az őszi cipőjét az én szüleim vették, a télit az anyósom fogja, ennyit megspóroltak nekem.

Azt eszi, amit mi, nem kap üveges ételt. Minden nap főzök friss főtt ételt. Nálunk a heti bevásárlópénz kb. 10-15 ezer, ebben benne kell lennie mindennek. Viszont vidéken laknak a szüleim, ők szoktak küldeni néha csomagot, amiben van egy kis husi, kerti zöldségek, így ezeket nem mindíg kell megvennem.

Minden nap kap egy kis nasit (joghurt, puding, túró rudi, kölesgolyó stb. formájában). Természetesen ez is benne van a heti kajapénzben.

Tápszert sem kap már, nagyon jó minőségű házi tejet veszek, ez kb. 4000 ft/hó.

Minden hónapban kapott eddig játékot, nem a legdrágábbat, de egy kis apróságot mindíg kap.

2012. okt. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!