Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel kössem le az 5 honaposom...

Kendrane kérdése:

Mivel kössem le az 5 honaposom? Minden nap remalomma valt. Ha elalszik labujhegyen jarok h fel ne ebredjen. Semmit nem tudok tőle csinalni. Viccen kivűl. Addig nincs el jogy hajatmossak v egyek.

Figyelt kérdés

Sehol nem jo es semmi nem erdekes 5 percnel tovabb..ordibal,tekereg,feszeng,es 1-2 perc utan mar sir is.Ha felveszem akkor engem is tep-mar es majd kirugja magat a kezemből.

Egyedül elünk..es elegge kezdek ketsegbeesni h mit csinalok rosszul..nem szoktam hisztizni es sirni hagyni1-2 percnel tovabb..neha inkabb nem eszek v nem csinalom a dolgom.


2012. nov. 20. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugyanígy voltam. Nekünk a bébikomp segített 6.5 hónapos korában. Addig enni sem tudtam, annyi ideig sem volt el egyedül. Azóta azzal jön-megy amíg a dolgomat végzem.
2012. nov. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szija!


Nekünk is volt ilyen időszakunk, ne ijedj meg, el fog múlni! :) Az én lányom is volt ilyen, hogy alig, hogy kitettem a szobából a lábam már visított utánam, ha beraktam a kiságyba csak sírt, ha kivettem a lábamon csüngött, csak ölbe vágyott de nyilván azért egész nap nem tudom ölben tartani. A játékok nem érdekelték,sem a mese és semmi. Én gyakran elsírtam magam, pláne ha még elaltatni sem tudtam, de ne gondold egy percig sem, hogy ez a Te hibád!

A gyerekeknek vannak olyan időszakaik, amikor változnak, fejlődésen, esetleg egy nehezebb időszakon mennek át ( pl.: fogzási időszak) ilyenkor ezt ők is igyekszenek jelezni, még ha nem is tudatosan, de küldenek jeleket erről. Nyűgösek, kezelhetetlenek, nehéz velük. De ez elmúlik. Most 14 hónapos a lányom, a rossz napja lecsökkentek kb. havi 1-2 napra. :) Ritka most már, hogy abszolút ne lehessen vele semmit sem kezdeni. Igaz, Ő sincs el sokáig egyedül, de ha bekapcsolok Neki valamilyen mesét amit szeret, azzal elvan egy 20-25 percig, addig el tudok mosogatni, vagy meg tudok főzni. Utána kiengedem magamhoz. Csak idő kérdése és minden jobb lesz, hidd el! Légy türelmes hozzá! :)

2012. nov. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ismeros a helyzet annak idejen meg en is irtam ki kerdest ide ezzel kapcsolatban. Akkor meg nyar volt es el is voltam csodalkozva amikor itt paran 5 honapos babaval strandra jartak vigan mert az enyem tuti 5 perc utan ott is orditott volna es semmi sem kototte volna le. :) Ugyhogy kicsit irigykedtem. :) Nallam sajnos ez csak akkor mult el amikor megtanult maszni. Mert akkor mar nem kellettem en annyira, hogy elerje amit akar. Ha volt pakolni valo vagy labda es par jatek korulotte akkor osszevissza maszkalt. Neha olyan is volt, hogy nagy csendre mentem be a szobaba o meg annyira elfaradt az ide-oda maszasba, hogy bealudt a szoba kozepen. Mikor mar onalloan odamaszott ahova akart es ahoz a jatekhoz ami kellett neki megszunt ez a semmit nem tudok csinalni tolle. Persze ehez rengeteg veszelyforrast meg kellett szuntetnuk, pl kabelek elvezetese magassan, also polcokrol lepakolas, kiparnazni a radator korul stb. De ezutan nyugisan elmaszkalt es pakolt. Ugyhogy kitartast nektek. Semmit nem csinalsz rosszul ez egy ilyen idoszak amit at kell veszelni.
2012. nov. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szepen a biztatast es "örülök"h nem vagyok egyedül ebben a cipőben..ma hajszalnyival jobb volt..aludt delutan.Most meg meg itt dumal mellettem..
2012. nov. 20. 21:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem 5 hónapos a kisfiam, én úgy foglalom le, hogy tudjak bármit csinálni, hogy van játszó szőnyege, pihenőszéke, hintája, sok játéka, és amikor megunja az egyiket akkor jön a másik és mindig talál magának valami felfedezni valót ahol elvan 10-15 percig utána nyekereg majd jön a másik helyszín, aztán megint elvan, majd jön a következő, majd elfárad és alvás. Próbálj ki hasonló dolgokat hátha be váll. kitartás!
2012. nov. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ma ujra a "regi" volt..szepen eljatszott akar fel orat is egy "helyszinen".Mosolygott,dumalt edesen..aludt is jol..nem ertem en ezt neha..bar a lenyeg h ö boldog legyen..:-) Igy ma mindketten azok voltunk.
2012. nov. 22. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!