Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes babátok mit csinál...

3 hetes babátok mit csinál napközben ha nem alszik?

Figyelt kérdés

Ha ébren van szinte óránként szopizni szeretne. Két szopi között pedig nyüglődik. Semmi nem jó, semmi nem köti le.

Ha alszik akkor csak 2-3 óránként kel enni.

Mikorra fogja lekötni magát nézelődéssel stb. akkor is ha ébren van?


2012. nov. 21. 08:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mi igaz már 5hetesek vagyunk de 3hetesen is lekötötte magát nézelődéssel.beszéélj hozzá sokat figyelni fog a hangodra.persze csak ha nincs ysemmi baja
2012. nov. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt, 3 hetes korától már nem aludta át a két evés közötti időszakot, de csak nyügizett, mert még nem kötötte le semmi. Két-három hónapos kora körül kezdi lefoglalni magát.
2012. nov. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Beszélek én hozzá meg énekelek meg ringatjuk de minden csak pár percre köti le aztán nyűgi. :) Várom hogy teljenek a hetek és túl legyünk ezen az ébren vagyok de semmi nem jó időszakon.

Azt sem tudom, hogy ha szopizik akkor mennyit szív ki vajon jól lakik-e. Éjjel nincs gond, de ha nem alszik óránként kér enni. Lehet csak cicin akar lógni vagy mivel az egyik mellemben kevesebb a tej lehet nem lakik jól.

Tényleg. Nektek volt észrevehető növekedési ugrásotok 2-3 hetes korban???

2012. nov. 21. 12:22
 4/11 anonim válasza:
Nálunk 3 hónapos korig ment ez a nyügi-dolog. Aztán a doktornőnk elkezdett gyanakodni: lehet, hogy a pici tejcukor érzékeny és a nyüglődés oka hasfájás lehet (csak szegénykém nem tudta megmondani). Mióta kap egy bizonyos Lactase tablettát étkezés előtt (porrá törve, vízben feloldva), nincs gond étkezés után. Keveset nyűgös, nézelődik, mosolyog. Próbáljátok hintába tenni, az nálunk nagyon bevált (a férjem a pihenőszéket kötötte fel fektetett állapotban, így a baba nem ül, mégsem költöttünk egy csomó pénzt fekvő hintára).
2012. nov. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
náunk is így volt,hogy két evés között nyűglődés ment, 6-7 hetes kora körül elmúlt, már jobban lekötötték a színes, csörgő zörgő dolgok, pl a játszószőnyegen nagyon szeretett (még most is) lenni, ott elvan, de azért 3 órát nincs el ott sem, kéri a foglalkozást a két etetés között is, de ez nem is baj:)
2012. nov. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Holnap lesz 3 hetes a babónk. Van, hogy egész nap nyűglődik, de van, hogy nagyon nyugodt. Ha ébren van, akkor pár percig nézelődik, de utána sírdogálni kezd. Mi is szeretnénk már túl lenni ezen az időszakon, mert nekünk is nehéz. Kitartás!
2012. nov. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Vszínű most nálunk is előjött a pocifájás. Mert most már nem hogy két étkezés között de előtte utána is nyűgi ment.

Infacol cseppet próbáljuk már 3. napja kíváncsi vagyok bejön-e. És a hasfájós babáknak miért nem adják automatikusan ezt a Lactase tablettát? Hát ez így kínszenvedés neki is és nekünk is. Pedig már ment a lábtorna, meleg a hasra, stb. De ez a büfizés milyen nehezen megy.

2012. nov. 25. 16:02
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi Espumisant használunk, mert a mi kicsikénk is hasfájós, mert sajnos nem mindig van büfi. Éjszaka általában cicin alszik el, és olyankor van hogy csak berakom az ágyba. Sajnos, ha hosszasan büfiztetem, akkor felébred, és a világért nem tudom visszaaltatni. :( Nehéz ez az egész...

Nálatok hogy néz ki az altatás?

Utolsó voltam

2012. nov. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Infacol bejött nekünk is, de kellett hozzá 6 nap, mire észrevehető volt a különbség
2012. nov. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Infacol talán már hatni kezd így a 4. nap körül. Meg apuka hosszabban büfizteti és talán így jobb lesz.

Altatás: volt hogy cicin bealudt de akkor még nem igazán volt hasfájós. Akkor hagytam mert ha büfiztetni akartam vagy ágyba rakni felébredt és ő nem volt egy hullámhosszon velem :)

Most hogy hasfájós lett nem merem már úgy hagyni muszáj büfiztetni. Ha mázlim van éjszaka nem ébred fel. De ha rossz a szitu akkor jön a húzgálja a lábát fáj a poci tekereg és akkor már mindegy mi van úgyis felébred ezektől. Szóval éjszaka óta bevetettem apukát :) én szopiztatok ő büfiztet és mikor úgy ítéljük meg hogy elnyúlt mint egy kis béka mehet az ágyba. :) de mondom besegített az Infacol is most már. Van puki és a büfi is könnyebben jön.

2012. nov. 26. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!