Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött babátokat mivel...

Újszülött babátokat mivel fürdettétek? Amit felírt a doki vagy vettetek előre valamilyen fürdetőt? Vegyek valamit? Ha igen mit ajánlotok? 34hkm

Figyelt kérdés
2012. nov. 21. 12:03
1 2 3
 21/21 Katucika0912 ***** válasza:
100%

6 hónapos a kislányom , Németországba élünk! Itt az a "szokás" hogy mikor a baba megszületik , letörölgetik, de nem fürdetik ! Olyan magzat mázosan hagyják ahogy van , illetve ami lejön azt letörlik ! akkor fürdetik először , mikor a köldökcsonk leesett! Kb 2 hetesen ! Addig a hajlatokat olíva olajjal kentem , lehetett volna rendes baba olajjal , de nekem a védőnőm az olívát ajánlotta , mert az természetes alapanyagokból készül . Szóval Rebekámat is 2 hetesen fürdettük először , a dm-be veszek neki minden kozmetikumost nem a legolcsóbbat , nem is a legdrágábbat , ( Bübchen ) az egyetlen amiből minőséget veszek az a posikrém, de szerencsére azt is ritkán kell használni! A nedves törlőkendőnk Pampers sensitive , ennek tudom be , hogy nem kell használni popsikrémet ! Egy 100 ml krémet vettem mikor megszületett és még mindig azt használom :)

A kislányom bőre , egyáltalán nem lett érzékeny , mindegy neki mivel kenem ! A védőnőm , ( aki mellesleg magyar , csak itt él kint és dolgozik) azt mondja azért ilyen ellenálló a bőre , mert nem lett fürdetve , ugyanis a magzatmáz ami nincs lemosva róla , rengeteg vitamint tartalmaz , amit a bőre a születése után magába szív ...


Ezt csak azért írtam le nekem , mert annyian írták , szinte mindenki , hogy gyógyszertári .... csak szerettem volna neked megmutatni egy másik alternatívát is , bár tudom hogy ez Magyarországon nem igen lenne elfogadott módszer


Könnyű szülést , jó babázást neked

2012. nov. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!