Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valaki leírja nekem részletese...

Valaki leírja nekem részletesen hogyan készítsem el a mirelit spenótot 9 hós babámnak mondjuk főtt krumplival?

Figyelt kérdés
Gondoltam akár rántást is tennék bele, de mivel nem nagyon szoktam ilyesmit csinálni magunknak sajnos nem tudom hogyan kell. Eddig párolt zöldségeket turmixoltam a babámnak. Persze tudok főzni valamennyire csak a főzelékek maradtak ki :-(
2012. nov. 21. 21:15
 1/4 anonim ***** válasza:
34%

Már mindent adhatsz neki, amit magatoknak főzöl.

Vékony rántást (zsírral) pirítok, felöntöm egy kevés vízzel, rá a felengedett spenótot. Sót, pici cukrot, kevés fokhagymát teszek bele és összeforralom. Amikor kész, keverek bele házitejfölt.

2012. nov. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát én nem adnék még egy ilyen pici babának zsírt,mert az nagyon nehéz az ő pocakjuknak.

Kisfiam annyi idős,mint a te gyereked.Én úgy készítem a spenótot,hogy a még jeges spenótot felteszem egy edénybe a tűzhelyre,és lassú lángon felengedem.Mikor már folyós,felízesítem: só,fokhagyma.

Én olajjal készítek rántást.

Alapesetben mi teszünk a spenótba tejet,de neki még ugye nem lehet,így én anyatejet tettem neki hozzá,de helyettesítheted tejföllel is,1-2 evőkanálnyival habard be,majd add hozzá a rántást és főz össze.Nagyon hamar elkészül.Esetleg adhatsz mellé pici fasírtot is,nekünk azt is imádja benne. :)

A krumplit főzd meg külön,pürésítsd és add hozzá a híg spenóthoz,ezzel sűrítve.

2012. nov. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is így készítem, fokhagymával, krumplival, pici oliva olajjal! De ha krumpli van benne, az már sűrít bármita pürésítésnél, így már én nem nehezítem rántással!
2012. nov. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Krumpli,fokhagyma és olívaolaj,de jobban szereti ha krumpli spenót összefőzve és banánt teszek hozzá.
2012. nov. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!