Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan csináljak 6 hónaposomna...

Hogyan csináljak 6 hónaposomnak főzeléket? Gyümölcsökön túl vagyunk, most jöhet egy kis cukkini, tök és még mi? És hogy készítsem el ezeket pontosan? Csak vízben párolva és pépesítve?

Figyelt kérdés
Zöldborsót hogyan?
2012. nov. 22. 10:45
 1/3 Gyönyörűséges ***** válasza:
100%

Az én babám már eszik egy ideje főzeléket, 2 nap múlva lesz 6 hós, de tököt, cukkinit nem ajánlott a védőnő, azokat 8 hónapos kortól adhatom... ezt mondta.

Főzelék: burgonya, sütőtök,sóska, spenót, sárgarépa, cékla, majd 2-3 hét után fehérrépa, brokkoli, csirkehús,borsó most több nem jut eszembe.

Én megfőzöm a burgonyát, répát majd pürésítem, hígitom annyi főzőlével, hogy nem legyen sűrű és már esszük is.

Már a sóskát és a fejes saláta levelet is kipróbáltuk, ízlett. Aztán az elején olyat is lehet, hogy alma + burgonya, alma+répa, és így tovább.. Én csak ösztönösen indultam el a főzés terén.. :) Neked is menni fog. A bébi kaját nem szereti annyira a kislányom, mint a saját készítésűt. A borsó elkészítését úgy mondta a védőnőm, hogy főzzem meg, majd teaszűrőn passzírozzam át, hogy a külső héja lejöjjön.. majd később már héjastól is lehet adni. Remélem segíthettem :)

2012. nov. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Persze, hogy segítettél! :)
2012. nov. 22. 11:12
 3/3 anonim ***** válasza:
en is igy csinaltam ahogy az elso valaszolo irta es eddig nem volt gondunk semmivel.
2012. nov. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!