Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám rászoktatni 9...

Gabszem kérdése:

Hogyan tudnám rászoktatni 9 hónapos babámat, hogy az ágyában magától aludjon el?

Figyelt kérdés
4-5 hós koráig magától aludt el, de aztán ahogy jöttek a fogacskák, sajnos egészen mostanáig csak úgy alszik el ha az ölemben tartom, ráhajtja a fejét a mellkasomra, cumizza az ujját és bealszik. Ez eddig nem jelentett gondot, mert kb. pár perc alatt elgyengült beraktam az ágyba és ott elaludt. De most már ha nem alszik be rendesen nem lehet az ágyába tenni mert egyből felpattan , feláll és nyöszörög. Lassan 12 kg lesz és mostanában elég sokat dajkáltatja magát elalvás elött, fészkelődik , forgolódik a kezemben ,mert szerintem neki se kényelmes a kezemben, de az ágyában nem hajlandó egyedül elaludni. Egyébként nappal 2x1 órát alszik, este pedig 9-től reggel 7-ig alszik egyhuzamban. Csak az altatás nehézkes.
2012. nov. 22. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Én lányom 8 hónapos lesz, de ő is csak az ölemben hajlandó elaludni. Jó kérdés, hogyan lehetne hogy az ágyában is elaludjon!? Igaz ő még csak 8,5 kg, de azért nem könnyű már ringatni...
2012. nov. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha betennéd a ti ágyatokba és mellé feküdnél??? Mi így csináljuk. Persze mi is le szeretnénk szoktatni majd, de hát valahogy csak aludni kell neki.
2012. nov. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
hát még csak az kéne hogy a mi ágyunkba szokjon bele... nem köszi :) Egyszer megfogadtam hogy soha nem fogom betenni a mi ágyunkba a gyereket/babát. Inkább éjszakázok mellette :) Mikor megszületett hetekbe tellett hogy beleszoktassuk az ágyába, mert nagyon nehezen akart ott aludni. Aztán hónapokig semmi gond nem volt, beleraktuk és aludt. De az utóbbi hónapokban csak dajkálással megy az altatás, tényleg nem lenne ezzel gond, mert tudom, hogy jól esik neki anyuhoz bújni, megnyugodni, csak szegénykém nagyon nehéz és leszakad a hátam. Egyébként az ágyunkban se aludna, mert csak játszana :)
2012. nov. 22. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!