Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 26 évesen 2 gyerkőc után...

26 évesen 2 gyerkőc után elköttethetem magam?

Figyelt kérdés

vagy nem mert még hogy túl fiatal vagyok és lehet még gyerekem ha akarnám pár év múlva..?


2,5 éves a nagyobb

pár napos a picurka..


de ha nem is elköttetés akkor valami spirál vagy hurok jó megoldás lenne?



2012. nov. 22. 15:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%
Neked még nem csinálnák meg az elkötést, max 3 gyerek után huszonévesen. A spirál teljesen megbízható, 1x-i 20.000ft.
2012. nov. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
71%

Én biztos, hogy nem tenném, 27 évesen szültem az ikreimet, majd 40 évesen a harmadik lányt:)

Az élet még annyi mindent hozhat amit nem tervezel előre, kár lenne elkapkodni a döntést!

2012. nov. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
81%
Elköttetni magad biztosan nem, mert annak az a feltétele, hogy vagy 3 gyereked legyen vagy /és 35 év felett legyél illetve amivel még lehetne egy próbát tenni ha gyógyszert szedsz és az mellett nem javasolt teherbe esned. A többiben sajnos nem tudok segíteni mert nem ismerem.
2012. nov. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
71%

32 vagyok 1 gyerekem van 2.5 éves...nem akarok több gyereket.

Mirena spirálom van,szülés után rakattam fel.Nagyon jóóóó,csak drága.

2012. nov. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
87%
Nem csinálják meg, vagy 3 gyerek a feltétel vagy betöltött 35 év, én legalább is úgy tudom. :) Mostanában a fog. gátló injekciót mondják hogy nagyon jó, nem drága, és a háziorvos is be tudja adni, félévente 1x kell. Szerintem én is ezt fogom választani ha megszültem. 35hkm
2012. nov. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
90%
Már nincs korhoz kötve, 18 év felett bári elköttetheti magát, akkor is ha nincs gyereke
2012. nov. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

a férjem 100 ezer százalék hogy nem akarna több babát.

ha olyan körülmények közt élnénk hogy lenne helye

mégegynek, talán ..

én is gondoltam hogy mi van ha több év múlva ránk hogy legyen mégegy..igaz az elköttetés végleges,de a spirállal vagy hurokkal még bármi lehet..

2012. nov. 22. 15:05
 8/25 A kérdező kommentje:

amúgy mindenképp akartunk második gyerkőcöt,csak pár év múlva

ez a picuri aki pár napos ő pharmatex mellett sikeredett be..a férjem nem örült neki, bár legalább vigasz hogy kisfiú lett, a nagylány után :)


de harmadik szóba se jöhetne szerinte,akkor a házasságunknak tuti lőttek volna.

2012. nov. 22. 15:09
 9/25 anonim ***** válasza:
91%

6-os vagyok

mielőtt lepontoznátok :

[link]


Kik kérhetik a sterilizációs műtétet?

2006. május 31-ig a régi egészségügyi törvény értelmében azok a nők kérhették a sterilizációt, akiknek 30 évesen 4 gyermekük, vagy 35 évesen legalább 3 gyermekük volt. 40 év felett bárki kérhette gyermekeinek számától függetlenül.


Ettől eltérő esetekben csupán megfelelő orvosi indokkal végezték el a petevezetékek elkötését. Az Alkotmánybíróság azonban úgy találta, hogy ez a szabályozás sérti a nők önrendelkezési jogát.


Így 2006 júniusától Magyarországon már a 18. életévüket betöltött nők is dönthetnek arról, elköttetik-e petevezetéküket.

2012. nov. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
na majd konzultálok erről a dokimmal.
2012. nov. 22. 15:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!