Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tej bevezetése? Ki hogyan...

Tej bevezetése? Ki hogyan csinálta? Hogyan reagált a gyerkőc?

Figyelt kérdés
Ma délelőtt adtam először tejet a lányomnak(11hónapos és még szopizik). Felforraltam és cumisüvegből adtam neki. Szegénykém ívott egy-két kortyot aztán nagyot nézett, hogy mi ez? Aztán még ivott 1-2kortyot. Már kb. 2hónapja kapott olyan ételeket amiben volt tejcsi, úgyhogy nem hinném hogy baja lenne tőle.
2012. szept. 19. 15:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
27%
Nem kell elsietni. Bőven ráérsz bevezetni 2 éves kora körül.
2012. szept. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Én 11 hónaposnak még nem nagyon próbálnám, esetleg csak főzelékbe.
2012. szept. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
32%
Én adtam 11 hónapos kisfiamnak,kb 2 kanál felforralt házitejet krumplipürében,és 1/3 tej,2/3 víz arányban tejbegrízbe imádta,most már 17 hónapos nagyon szereti a tejet semmi baja tőle, 13 hónapos kora óta nem higítom,és azóta tápszert sem kap,szerintem jól csináltad, semmi baj a tejjel, a lényeg,hogy legalább 2,8%os legyen és ne Uht tej
2012. szept. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Ja igen, elfelejtettem leírni azt, hogy kérlek ne írjatok olyanokat, hogy 1 SŐT 2éves koráig ne adj neki tejet!!!! Ettől falra mászok! Az én kislányom már tojásfehérjét is eszik egy ideje :) nem vagyok a mostani "előírások" követője. Anno anyukáink, sőt mi is ittunk/ettünk 1éves korunk előtt olyan dolgokat amelyeket most szó szerint "tiltanak".
2012. szept. 19. 16:04
 5/18 anonim ***** válasza:
43%

Akkor légy oly kedves ne tegyél fel erre von

vonatkozó kérdést. Én meg ettől mászok falra. Tégy úgy, ahogyan az elképzelésed diktálja.

2012. szept. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
26%

De okos vagy utolsó. A kérdés arra vonatkozott, hogy hogyan kell BEVEZETNI. Ha te 2 évesen vezetted be, akkor azt írd le, hogy te hogy csináltad? Nem az érdekelte a kérdezőt, hogy mikor kell, hanem HOGYAN.


Kérdező, az enyém is 11 hónapos. Én még nem kezdtem el, de úgy tervezem, hogy vízzel higítva, forralva, tejbegríznek vagy rizsnek csinálom meg. Bele egy kis gyümölcs.

2012. szept. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Az elsô válaszolónak teljesen igaza van. Ha minimalizálni szeretnéd a késöbbi allergia lehetôségét, akkor bizony 2 éves kor után. Én Oroszországban élek és itt az elsô tejtermék a túró,kicsit késöbb a kefir.Itt kapható direkt piciknek 6 hónapos kortol túró,8 hónapos kortól kefir. Falra meg majd akkor mássz,ha 5-6 évesen kijön valami klassz allergiája!
2012. szept. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"De okos vagy utolsó. A kérdés arra vonatkozott, hogy hogyan kell BEVEZETNI. Ha te 2 évesen vezetted be, akkor azt írd le, hogy te hogy csináltad? Nem az érdekelte a kérdezőt, hogy mikor kell, hanem HOGYAN. "


Kedves tanítónéni, a "hogyan"-ba beletartozik a korosztályi ajánlás is. Egyébként miért nem a kérdésre válaszol?

2012. szept. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
73%os semmi allergia nem lesz a tejtől,aki elhiszi ezt a mostani rémhíreket az nem lehet túl okos,mindjárt jön az hogy a tejtől veseelégtelensége magas vérnyomása lesz meg elhízik,már volt pár ilyen eszes hozzászólás más kérdéseknél
2012. szept. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Egyébként miért nem a kérdésre válaszol?"


"Kérdező, az enyém is 11 hónapos. Én még nem kezdtem el, de úgy tervezem, hogy vízzel higítva, forralva, tejbegríznek vagy rizsnek csinálom meg. Bele egy kis gyümölcs."


Máskor olvasd végig a hozzászólást, amire reagálsz.

2012. szept. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!