Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszul evő gyerekek anyukái,...

Rosszul evő gyerekek anyukái, ti milyen praktikákat vetettetek be, hogy jobban egyen a gyerkőc?

Figyelt kérdés
Gondolom nem csak én vagyok úgy, hogy megpróbálok valamit mindig kitalálni, hogy legalább egy keveset egyen. Ötletekre lennék kiváncsi, hátha akad még valami, amit nem próbáltam. Ami nálam fix, hogy etetőszékben kell ennie, nincs a lakásban rohangálás, de bizony valamivel le kell kötnöm a figyelmét. A maga egyen korszakon már túl vagyunk, kézzel evést már nem élvezi, kanállal még nem tud, és ez nagyon flusztrálja, segítséget nem fogad el. Ma kapott villát, hát dupla mennyiséget evett a szokásosnál. Nálatok hogy zajlik az evés? Egy éves a lányom

2012. nov. 13. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Hány kg?

Jó, ha villával eszik, sokkal könnyebb, mint kanállal, csak lehet, hogy ennek is elmúlik a varázsa.

Amit én csináltam, színes újságokat, raktam elé, azokat lapozgatta, most pl. karácsonyi lapokat, akár akciós újságokat is adhatsz neki.

Tudom, hogy ez rossz, hozzá szoktatjuk őket, hogy így egyenek.

A fiam már bölcsis, rettegtem, hogy mi lesz az evéssel. A bölcsiben leül, ha ízlik neki a kaja, eszik szépen egyedül, mindent megkóstol. Itthon nem, változatlan a helyzet.

2012. nov. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én sajnos nem a legjobb megoldást választottam,de bevált.Játszottam vele kaja közben.mondjuk bevált.
2012. nov. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az enyém 14 hónapos, a főétkezés gyakran katasztrófa. Ő folyton játszana, a saját kanál csak pár napig érdekelte, arra meg végképp nem látom motiváltnak, hogy egyedül egyen.

Nekem szórakoztatnom kell közben, mindenféle apró játékokat odahordani. Vannak ujjbábok, apró háziállatok, hűtőmágnesek, ki-be pakolja őket, most már eteti-itatja őket, én meg "tömöm" közben. :-( Szmorú, de ez van. Végtelen türelemmel csinálom, más nem is nagyon bírja.

Ha nincsenek meg a megfelelő feltételek az étkezés elején (játékok odakészítve, amiket ő akar), ki sem nyitja a száját...

Szerintem add oda következő alkalommal is a villát, majd nagykanalat, valami újat mindig, ami kapcsolódik, kapcsolódhat az evéshez, és bízzunk benne, hogy előbb-utóbb maga akar enni!

2012. nov. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
csak 8,2kg, nagyon rossz evo pici koratol, eleinte nagyon rovid ideig akart csak szopni, minden erdekelte, csak az eves nem, aztan mar menni akart, nem akart megulni egy helyben, ekkor kapott konyveket, amit nezegetett egy ideig, de mar eves kozben nem koti le, aztan jott a kezzel eves, majd a kanal idoszak, ezeknek orultem, mert legalabb az etellel foglalkozott, de mar nem erdekli, nem kell neki mar az en tanyerombol sem, az en kajam sem, van hogy egesz nap fel kiflit eszik. Mar csak napi negyszer eszik, ha eszik egyaltalan. Mar a szopit is abbahagyja, mert nem bir megulni, de tapot is max 300ml-t sziv ki egy nap.
2012. nov. 13. 14:00
 5/6 anonim ***** válasza:

14 hónapos lányom 10kg, soha nem evett jól, mindig a minimum alatt, de fejlődött, aminek nagyon örültem. Egy ismerősöm azt tanácsolta, hogy ragasszak matricákat az etetőszék tálcájára, és ez bevált nálunk, néhány hétig szépen elmutogatta mit lát a matricákon, mivel nagy állatrajongó, hát állatos figurák voltak, amiket cserélgettem. Esetleg próbáld ki. Anyukám sokszor besegít az evésnél, adokat játékot a kezébe, amit ő elhajgál és ekkor kanalazok és számolom :) Szereti, ha rajzolok neki, vagy ő rajzol, persze abban nincs köszönet, pláne ha a fal közelében van. De mivel sokmindent felismer, gomba, gyümik, zöldségek, labda, katicabogár, amiket könnyen lerajzolok, így hamar eltelik az evéis tortúra.

Remélem tudtam segíteni, jó étvágyat! Jah és a végén van jutalom, rudi vagy balami amit nagyon szeret és nem túl egészséges :)

2012. nov. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam detto. Hónapok óta semmit nem gyarapodik a súlya, nem akar enni. Volt, hogy 3 féle kaját tettem elé, de egyik sem volt jó. Az etetőszékben eszik 3-4 falatot és ennyi, utána jövet-menet még ugyanennyit megeszik és kész a flamózás. Nagyon sokszor kiakadok emiatt, de nem tudok vele mit csinálni, egészen egyszerűen kiköpi ami a szájában van és rázza a fejét, hogy nem kell több kaja. Pedig kap villát, kanalat is, de abban igazán nincs köszönet, ha egymaga eszik. Ja, 21 hónapos.
2012. nov. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!