Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fütyi tisztítás?

Fütyi tisztítás?

Figyelt kérdés

Még nem született meg a kisfiam, van még idő bőven (22. hetesek vagyunk) de érdekelne, a fütyivel kapcsolatban, hogy most akkor mi van a kis fitymájával fürdetés közben? Kell neki húzogatni (visszahúzni) vagy sem?


Ti mit hallottatok erről? Hogy csináljátok?


2012. nov. 22. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
gyerekorvosa válogatja, mindegyik mást mond
2012. nov. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem húzod vissza márha lehet akkor alatta nem tudod lemosni és begombásodhat.És az csak jó a későbbiekre ha vissza lehet húzni.
2012. nov. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Dokink szerint 1 éves kor után kell húzogatni.
2012. nov. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
én úgy tudom hogy 8-10 hónaposan lehet elkezdeni húzogatni.
2012. nov. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
3 hos a fiam, szuletese ota huzogatjuk neki, persze ovatosan. De tenyleg sokszor olyan sok ott a "trutyi" h nem is tudom milyen lenne ha nem huzogatnank.
2012. nov. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
80%

Ha nem húzogatod, 2-3 éves korban magától is lejön a bőr. Valakinél meg húzogatás ellenére sem. Náluk marad a leválasztás vagy a műtét.

Én nem tudtam volna húzogatni, mert annyira szűk volt neki, urológusnál is voltunk, aki 1 évesen kilátásba helyezte a műtétet, de annyit mondott 1 év alatt még sok minden javulhat. Most voltunk 2 évesen kontrollon egy sima leválasztással, és az is csak egy pici részen történt, megoldották. Lehet, ha vártak volna még fél évet, nem is kellett volna a leválasztás sem.

Én annyira húztam le neki mindig a bőrt, amennyire tudtam és úgy mostam meg.

Ha húzogatja otthon az anyuka, annak az lehet a veszélye, hogy nem megfelelő húzásnál bereped a bőr és az nagyon fájdalmas. Egyes orvosok ezért nem ajánlják, mások meg mégis. Szóval egyik ezt mondja, másik azt, ez tényleg így van.

Most viszont kifejezetten kellett húzogatni a leválasztás után, hogy ne tapadjon vissza a bőr, illetve most már így meg tudom az egészet mosni, hogy lehúzom az egész bőrt.

Az urológus azt mondta egyébként, hogy az eleve letapadás nem szülői hiba, de ha a leválasztás vagy műtét után visszanő, mert a szülő nem húzogatja, akkor az már szülői hiba.

2012. nov. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!