Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos lányom nem akar...

4 hónapos lányom nem akar lefekvés elött enni. Eddig fürdés után szopizott aludt reggelig. Egy ideje nem akarta a cicit kapot tápszert azzal is aludt. Most már egyik se kell neki éjjel kétszer kell. Mit lehet tenni hogy megint egyen, átuladja az éjt?

Figyelt kérdés
2012. nov. 23. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
azt ne nagyon várd hogy mindig át fogja aludni az éjszakát!4 hónapos természetes hogy éjjel eszik!de lehet hogy bántja a foga!
2012. nov. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy nem teljesen a kérdésre válaszolok. Van egy 3 hónapos kisfiam, aki délután 5 fele eszik, aztán 8-9 fele kellene h egyen újra, DE ő sem kér enni. Rájöttem, hogy azért, mert már annyira fáradt, h nincs kedve enni, csak aludni. Nem tudom nálatok h működik, nálunk úgy van, h hogyha adom, akkor végülis megeszi, csak sokat kell nyösztetni, mert állandóan bealudna rajta. Tápszeres amúgy. Nem lehet, hogy már ő is annyira fáradt, hogy csak aludni szeretne már? Esetleg ha a vacsora idő előtt kinálnád, talán megenné.
2012. nov. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A babák nem gépek, hogy mindig mindent ugyanúgy csináljanak. Vannak időszakok, amikor mást igényelnek. Lehet, hogy ő most épp ezt igényli.

2 gyerekem van, mindkettőnél megvoltak ezek az átmenetek.

Ahogy az előző válaszoló is írta, könnyen lehet, hogy változik az alvásigénye, kevesebbet alszik nappal és estére teljesen kiüti magát, 4 hónaposan már bőven bánthatja a foga, ami felébreszti éjszaka, nem csak kétszer, akár többször is. Még az én jó alvó fiam is ébredt, ha fogzott, pedig ő 5 hetes korától átaludta az éjszakákat este 9-től reggel 7-ig. De míg fogzott, volt olyan, hogy óránként fújt ébresztőt.

De az éjszakai alvást befolyásolhatják a napközbeni események. Ha valmai új történik, ami nekünk nem új ugyan, de egy 4 hónaposnak igen, akkor könnyen lehet, hogy egy ideig felébred éjszaka, így dolgozza fel az újat.

Mozgásfejlődés is közre játszhat. Kezd forgolódni, vagy talán már forog is, és ezt álmában is csinálja, és könnyen lehet, hogy míg nem szokja meg, hogy álmában is tud forgolódni, addig minden egyes fordulásnál fel fog ébredni.

2012. nov. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen tegnap elött próbáltam hogy fürdés elött kapott enni. Evett is de ugyan ugy felkelt éjjel is. Aztán másnap már nem akarta elötte sem és utána nagy nehezem megivott 60-70ml tápott mert cici egyáltalán nem kellett neki.Fáradt az biztos de eddig is misndig az volt , de alig várta a szopit fürdés után, jól beevett és alcsi. Persze tudom hogy nem gépek de a doki azt mondta hogy amelyik baba egyszer átuladta az éjt az utána is fogja. Szóval hogy az nem lehet hogy 2-3 hónapig alszik utána meg nem. Meg hogy nem visszafele fejlődnek alvás terén se. Szóval ezért nem értem. De leginkább azt nem hogy egyik napról a másikra miért nem akar enni. Mert gondolom részben ezért is kellhet.
2012. nov. 23. 14:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. 2 gyerekkel cáfolom meg a dokid alvásteóriáját.

A lányom 4 hónapos koráig aludt, mint egy kis angyal, utána 4 éves koráig nem. Hogy miért senki nem tudja, egészséges kiscsaj. A fiamról már írtam, hogy ő is nagyon jó alvó volt, a fogzás mégis megzavarta, most jön a 4 rágófoga, 3 éjjel nem aludtunk, zombi üzemmódban vagyok.

És Te minden éjjel ugyanúgy alszol?


Mikortól kap tápszert? Ha csak most adtál neki, lehet kicsit megzavarodott, hogy cici, tápszer, kell egy kis idő míg megszokja. Eszik éjjel mikor felkel?

2012. nov. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tápszert ugy két hete kap. Ha nem elég neki a tej. Egy hete nem akart este szopizni semmit ezért adtuk neki a tápot. Pár napig igy volt aludt is. Aztán most 3 napja csinálja ezt hogy nem akar enni este ės felkel enni kétszer éjjel.
2012. nov. 23. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!