Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák segitenétek nekem?...

Anyukák segitenétek nekem? Véleményeket szeretnék azzal kapcsolatosan hogy mit teszek rosszul vagy éppen mit kellene tennem ahoz hogy a kisfiam hozzá szokjon hogy max 9kor alvás.

Figyelt kérdés
Kiskora ota ugy alakitottam ki az alvását ahogy éppen neki a legmegfelelobb volt és rendben is volt minden mostanáig. Napkozben aludna 2orát is ha hagynám. Tobb féle modszert kiprobáltam annak érdekében hogy este 9 kor legalább elaludjon de eredménytelenul. Szoval délben aludna 2orát is de nem szoktam hagyni azért mert tartok tolle mindig hogy este akkor nehezen fog elaludni olyan is van hogy 11kor még nagyon aktiv. Akkor alszik el 8fele ha nem alszik délben 2x elofordult már de én ugy gondolom hogy még szuksége van a déli alvásra. Volt olyan hogy csokkentettem a déli alvását korán reggel felébresztettem mesét tettem neki nagyon szereti Babocáékat volt olyan hogy mellé fekudtunk, magára hagytuk . De mind eredménytelenul legalább vagy 2orát motoszkál amig elalszik és ulyra ott vagyunk hogy 10-11 mire elalszik. Lehetséges hogy napkozben nincs annyira kifáradva?

#pihenés #elaltatás #hozzászoktatás #pontos ido esti lefekvés
2012. nov. 21. 23:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mi ugyan ezt játszuk,talán még később i fekszik jó 1 órával :( apuka meg KO mert 12 órázik és nem tud pihenni

Hiába ébresztem korábban , ha fáradt elalszik ,nem lehet egy ilyen picibabát ébren tartani

tegnap 11 után alud el , reggel 9 kor keltettem ,magától aludna 11 ig , dél körül aludt egy fél órát , majd nyakunkba vettük a várost-kocsiban is szokott aludni -most nem tette , este 6 kor KO -úgy hogy hiába vetkőztettem ,csizma ,kabát ,semmire sem kelt fel.Aludt egy 30 percet.

Most sikerült letennem egy órája ...

Rggel keltem 8 kor

Ha így megy tovább jövőhéten 5 kor kel :D

2012. nov. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen válaszod,megnyugtato hogy nem csak én vagyok igy ezzel.Mintha csak rolunk irtad volna soraidat:)))apa mindig azt mondja neki ha nem hajlando elaludni hogy majd 5kor keltelek :)))igy vagyunk mi is ezzel hogy elaludna 10ig is ha hagynám délkor meg aludna 2orát is utobbi idoben csak felet hagytam aludni de az sem volt eredményes...ha a déli alvás kimaradna akkor elaludna 8kor de azt meg nem szeretném kihagyni semmiképp...nem tudom mi tévo legyek már kifogytam az otletekbol
2012. nov. 22. 00:39
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló volt a mi helyzetünk is, most már elalszik a kisfiam 9 és 10 között este! Korábban ő is 11-ig fent volt. Reggel 9 körül ébred, és délután 2-3 órát alszik. Én azt tapasztaltam, hogy úgymond "az alvás alvást szül", tehát ha nem piheni ki magát, ha nagyon fáradt, még később és nehezebben alszik el. Ők ilyen bagoly típusúak, nagyon sok ilyen gyerekről tudok, és legtöbbször felnőttként is ilyenek maradnak. Amikor már járnak, többet mozognak ezek a kicsik, akkor kezd normalizálódni a helyzet, és amikor bekerülnek bölcsibe/oviba, akkor szinte minden esetben rendeződik is. Azért, mert a sokféle ingertől, és a kötelező korábban keléstől a szervezetük átmenetileg átáll egy másfajta bioritmusra.
2012. nov. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is dettó ugyanez a helyzet,11 nél hamarabb nem alszik el sajnos
2012. nov. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idős és reggel mikor kel?
2012. nov. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
reggel 9 kor 1éves és 8honapos
2012. nov. 22. 09:37
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az a baj, hogy későn kel. Nálunk nem 9-kor kezdődik a nap, hanem 6, legkésőbb 7-kor. Ez így volt gyerek előtt is, így van most gyerekkel is, (bár az enyém még jóval kisebb) és így lesz, ha visszamegyek dolgozni. Nekem az a véleményem, hogy egy gyereknek 8-kor ágyban a helye. Így viszont nyilván "csak" 6-ig alszik. A másik, hogy most nagy divat, hogy fél 9-körül fürdetik a gyerekeket. Legalábbis sok ismerőstől hallom ezt. Engem meg hülyének néznek, hogy 6, fél 7 körül már fürdetek. Nekem ez vált be. Amikor 8 után fürdettem a gyerek tuti nem aludt 10 előtt.
2012. nov. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Értem Én az utolsót de még soha nem tudtam 9 előtt ágyba dugni.Akkor is csak úgy hogy korán kelt és egész nap program volt ,este pedig szó szerint KO.

Ha felkeltem 7 kor fél-egy órán belül elalszik.Hiába játszunk hiába etetem ...

2012. nov. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.

De azért a 9 és a 11 között óriási a különbség.

2012. nov. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9 kor ágyba ,és 11 ig a "fejünkön" táncol ...

15 hónapos , és csak konfort szopi van de ilyenkor aztán állandóan.Szerintem szepa is van ebben a nem alvásban.

2012. nov. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!