Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan másfél éves...

Van itt olyan másfél éves gyermek anyukája-apukája, akinek nem akar aludni napközben a gyermeke?

Figyelt kérdés

Nekünk eddig tök bevált rendszerünk volt. Reggel 5 és 6 között ébredt, kakaó után visszatettem aludni, még kummantott egy félórát-órát, elvittük oviba a nagyot, és 11 felé le tudtam tenni aludni újra, aludt 2-2 és fél órát (bár újabban csak másfelet max) és ennyi, este 8-kor tettük le és reggelig aludt újra.

Aztán jött az, hogy nem akart visszaaludni reggel, így akkor lett álmos, mikor hazaértünk az oviból vagyis 9 körül. Ekkor aludt egy órát, majd délután 1 körül megint egyet. Pont felébredt, mire menni kellett a nagyért.


Most meg az van, hogy ébred 6 körül, nem alszik vissza, oviból jövet magyaráz, hogy álmos, és el is alszik rögtön, ha leteszem. De felébred fél óra után, és többet nem hajlandó aludni. Beviszem 1 után, és semmi, még fél óra múlva se alszik. Próbáltam altatni, de őt nem lehet, mindig egyedül szokott elaludni. Gondolhatjátok, milyen fáradt már este 5-re, de akkor meg már nyilván nem fogom letenni, hogy még 11-kor se aludjon...:) Szóval az estéink nem túl jók.

Tanács, kézenfekvő, hogy ne tegyem le aludni reggel oviból jövet. Oké, 2 napja ezt is próbálom, hogy húzom ameddig lehet az alvást. Igenám. De tegnap annyira sírt, hogy muszáj volt letennem fél 10-kor délelőtt, mutatta, hogy aludni akar, mondta is, nem bírtuk tovább. De felébredt ugyanúgy tök kevés alvás után, és ennyi. 10 órától este 8-ig nem aludt semmit. De a mai nap a csúcs: elvittem biciklivel a boltba, az út utolsó felében hazafelé (4 perc volt hazáig) elaludt, és mikor hazaértünk, kivettem, nyűgösen bár, de felébredt. Ez szintén 10 körül volt, és ma ha 6x nem tettem le, hogy aludjon már, egyszer sem...:OOO 4 percet aludt összesen, nekem meg mennem kell vele az oviba a nagyért fél óra múlva...mi a fenét csináljak vele? Nem is látom álmosnak, bezzeg este mikor lesz egy csomó dolgom, üvölteni fog, mert fáradt és nem (csak) vele foglalkozom...

El akarja hagyni a nappali alvást? Vagy meddig megy ez így?


2012. nov. 23. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez az én véleményem lehet rosszul gondolom. Ha elakarná hagyni a nappali alvást akkor nem aludna el fél óra és pár perceket. Szerintem csak az lesz a megoldás, hogy nem hagyod aludni a csemetét aludni délelőtt és cak ebéd után altatod. Az én tapasztalatom, ha lefoglalom a lányomat akkor bizony elvan akár 1-2 óráig is.

Mennyi idős a fiad. Szerintem rúl fel van darabolva a nappali alvása is a gyerekednek. Eleve kezdeném azzal, ha reggel felébred már nem engedném vissza aludni a leírásodból véve olyan bölcsis korú a csemetéd olyan 1-2 évesre saccolom.

Aztán 11-fél tizenkettő körül ebéd és utána fektetném csak le. Lesz egy két döcögős napotok de pár nap alatt átállna a gyerkőcöd. Ja nem tudom de ha baba kocsiba viszed akkor és azt is igyekezném mimnél előbb elhagyni, mert aludjon akkor amikor az alvás ideje van.

Nehéz lesz az elején de ne add fel és végig kell vinned és most kicsit terelve a figyelmét szerintem simán lehet tolni egy picit a napirenden.

2012. nov. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az a baj, hogy reggel lerakod aludni, amikor hazaértek az oviból.

Ha ötkor is ébred a fiam, akkor sincs alvás 12-ig.

Mert még egyszer nem tudom elaltatni.

Ezért ha kicsit nyűgös is délelőtt, akkor sincs szunya.

Ha meg leraknám 10-11 felé, akkor a délután nagyon hosszú.

Alakítsd át a napirendeteket, és tartsd magad ahhoz.

2012. nov. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A lányomnak is volt egy időszaka, amikor 5-körül kelt. De akkor sem aludt délelőtt, max ha nagyon nyűglődött, akkor előbbre hoztam az ebédet. Jóllakott, és utána jót is aludt.

Most lesz 21 hónapos, kb. 1,5 hete nem alszik egyáltalán nap közben. Bemegy, lefekszik, majd 5 perc múlva jön ki, hogy aludt. Szóval mostanában nálunk csendespihenő van csak.

De remélem, hétfőtől megint alszik majd, mert amúgy bölcsis, csak máig itthon volt betegség miatt. De a bölcsiben szerintem nem örülnének, ha nem alszik ebéd után.

2012. nov. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Pont másfél éves. Nincs babakocsink. Az ovi 3 percre van, útközben nyilván nem alszik el :)

De hogy húzzam el az alvást, ha 9-kor már kéri, hogy aludni akar, mert álmos??

2012. nov. 24. 07:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Én olyankor kimentem vele a levegőre. Kicsi séta, nézelődés, és persze a friss levegő elterelte a figyelmét, meg kicsit fel is frissült.
2012. nov. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ma most aludt csak el...szegénykém, megint áloms volt más fél 10-kor, húztam, és az lett belőle, hogy délben össze-vissza ásítozott már (6-kor keltünk), de nem bírt elaludni, háromnegyed órát üvöltött, most kivettem, betettem az ágyunkba, mellé bújtam és pár másodperc után elaludt. De nem akarom odaszoktatni :(
2012. nov. 24. 12:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Át kell állnia, pár nap, és rájön, mi az új napirend.

Mindenkinek jobb lesz.

Ne add fel, és nem kell a ti ágyatokba rakni.

Ha sír, hadd sírjon, most nagyon el lehet rontani ilyennel.

Csak pár napot kell kibírnia.

2012. nov. 25. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Úgy kell, hogy egyszerűen nem fekteted le csak akkor amikor te szeretnéd, hogy aludjon. Nehéz ez a párnap de akkor is muszály megtenni, mert ez így nem egy élehető élet, hogy a gyerek nagyon nem akar napközben aludni. Egy ilyen korú gyereknek igen is kell az alvás. Én játszanék vele kimennék vele sétállni stb. Meg érdekes dolgot mutattnék neki. Ha nem akarod beszoktatni az ágyatokba akkor egyszerűen a sajátjába tett be. Simizd a hátát beszélj hozzá nyugodtan, és mond el neki, hogy akkor most szépen aludni kell. Tudni fogja. Az én lányom nem volt egy éves amikor egyedül aludt már a saját ágyában. Én letettem és magától elaludt minden hang nélkül. Igaz én már újszülött korától így szoktattam és egyszer aludt köztünk de akkor is csak azért mert beteg volt és nem tudott aludni már két éjszaka én meg nagyon fáradt voltam. Azóta sem volt.

Következetesnek kell lenni és éreztetni a gyermekeddel, hogy most az lesz amit te szeretnél.

2012. nov. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!