Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki kiskádban fürdet, hogyan...

Aki kiskádban fürdet, hogyan használja a fürdetőket? Nálunk nagykád sincs

Figyelt kérdés
Nálunk nagykád sincs, csak tusoló, így eddig úgy csináltuk a fürdést, ha fürdetővel fürödtünk, hogy tettünk a kiskádba vizet, abba a fürdetőt, majd abban lefürdött, s az egyikőnk beállt vele a tus alá ez után és a másikónk lemosta.

2012. nov. 23. 16:40
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Utolsó előttinek: Elég gusztustalan, hogy a kád vízben ücsörögsz, s mindent abba mosol bele.Egy nőnek nem is ajánlott bizonyos időszakokban a kádas fürdés.Egyébbként akinek kádja van, az is tud tusolni.

A többi értelmes hozzászólónak:nem gyógyszertárival fürdetünk.Van több féle(Johnsons,Nivea, Avonos).

ui.:Nagyon szar a védőnőnk semmit sem mondott el, csak eljött és megnézte a gyereket, ugyanígy a doki is.

2012. nov. 23. 20:29
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Kedves nyílt látókörű, talpraesett kérdező. Én sem szoktam kádban ücsörögve fürdeni csak le írtam neked, hogy így is lehet, mert nagyon úgy tűnik, hogy nem tudsz elszakadni a zuhanykabin Isteni erejétől.Ja és a link nagyon jó.Biztos gyakran találkozik a kérdező ilyen gesztusokkal az élete során :DD

17es voltam!

2012. nov. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
hát kedves kérdező!bearanyoztad a napomat!már rég nevettem ennyit!!!!a kérdésedre egyszerűen nem tudok válaszolni!mert ez az egész egy nagy vicc!:)))))))
2012. nov. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!Én még az elején szóltam hozzá valahol.Ne sértődj ám meg;kicsit azért lásd be ,hogy elég abszurd volt a kérdésed.Minden bántás nélkül mondom.

Mi is Johnsons fürdetőt használunk már újszülött kora óta,de soha fel sem merült bennem hasonló,mint benned.Persze nem vagyunk egyformák,ez tény.

Hidd el,az én védőnőmnél nincsen rosszabb,kb. akkor jött le mikor haza jöttünk a kórházból (2 percre),azóta nyoma sincs.Most 10 hónapos a kisfiam.Sehogy nem lehet elérni.

A gyerekorvos le se jött...

Egy kicsit légy kreatívabb és gondolkozz józanul,mert a későbbiekben hatalmas problémákkal kell szembesülnöd.

Egy első babás anyuka (és semmi segítségem sincs)

2012. nov. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi gond nincs abból hogy a nagy zuhanyban fürdik.Mi is fürdettük egy időben igy a lányunkat,mondjuk akkor ő már ment szóval kb 1-2 éves lehetett. Most 2.5 és a nagy kádban ülve pancsizik minden este. Egyébként szerintem a kiskádban is megoldható h beszappanozzátok,lemossátok és kész. Nem kell neki még külön zuhanyozni,főleg nem nivea,meg ilyenekkel!!!! Ha érzékeny a bőre akkor meg főleg a gyógyszertári kencével kellene fürdetni.
2012. nov. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Hát kedves kérdező elég megrögzött vagy. Egyrészt így tényleg sanszos,hogy megutálja a gyermeked a fürdést,másrészt,mint már említettük itt páran,a babafürdető nem egyenlő a vegyszerrel..Senki sem mossa vegyszerrel a gyerekét. De ha a gyerekorvosotok nem is írt volna fel fürdetőkrémet,recept nélkül is ki tudod váltani.

Ez az: [link]


Ez testápolónak is tökéletes,én még a saját arcomra is rákenem,és nem mosom le!


A babám bőre gyönyörű,és kiskádban fürdetjük. Kicsit tényleg furcsán gondolkodsz. Megértem,hogy a legjobbat akarod nyújtani a babádnak,de ennyire nem kell túlbonyolítani =) És,mint említetted,érzékeny a babád bőre,mindenképpen a mosdókenőccsel fürdesd a jhonson's és társai allergizálhatnak. De azokat sem kell külön lemosni.


Első voltam.

2012. nov. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen gyógyertári fürdetőt használjatok, ha érzékeny a baba bőre, ez a legjobb! Amíg kiskádban fürdött a kisfiam, addig csak ezt használtuk kb. 10 hónapos koráig. Mi úgy szoktuk csinálni, hogy forralunk egy kis vizet és ebben felolvasztjuk a krémet, mert ha a közvetlenül a kádba rakod, akkor nem fog szétmenni, hanem darabos marad. Egyébként az sem baj. Nekem jó védőnőm van és ő ajánlotta ezt a módszert.

A zuhanyoztatás teljesen felesleges.

2012. nov. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
Mi is gyógyszertárit használunk (hidrofil nonionicum a neve, asszem). Amíg nem tudott biztonsággal állni a gyerekem a kiskádjában, addig a vízében oldottam fel a fürdetőkrémet. Darabos maradt ugyan, de amikor már ülni tudott, imádott a kisebb darabkákra vadászni a vízben, a nagyobbakat meg felhasználtam. Most, hogy már biztonsággal tud állni a kádban, teszek a tenyerembe a krémből és átsimogatom vele a gyereket, beleültetem a vízbe, és úgy öblítem le. Külön nem zuhanyzom le... Ez a fürdetőkrém hidratál is, ezért felesleges külön leöblíteni. Csecsemőknek van kifejlesztve, receptre felíratható, nem fog ártani, sőt... Ha vki nem biztos a különböző szerek összetételében, kérdezzen rá a gyógyszertárban, vagy nézze meg a neten.
2012. nov. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
25ös vagyok.Lányomnak is érzékeny a bőre s még neki is a dokija ezt a krémet irta fel testápolónak ill fürdetőnek. Pedig ő lassan 3.
2012. nov. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy megsértődsz majd, de leírom amit gondolok! Védőnőként dolgozok egy pár éve, láttam már furcsaságokat, de ennél nagyobb bénázást még nem hallottam. Tudod, ezt azért nem mondják az orvosok és mi védőnők, mert ez nyilvánvaló. Továbbá, biztosan láttad, hogy fürdetik a babákat a kórházban-nem öblítik pld.a csap alatt. És tudod nagyon sokan egyedül fürdetnek, nincs otthon apuka, hogy beálljon a gyerekkel a zuhany alá. Tehát nem, nem szoktuk a babákat lezuhanyoztatni az ölünkben...
2012. nov. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!