Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tehéntej vagy tápszer? Ha...

Tehéntej vagy tápszer? Ha tápszer akkor milyen?

Figyelt kérdés
Kislányom 16 hónapos. Eddig csak a cicis tejet ismeri. Most viszont úgy érzem, ez már nem elég. Napközben egyszer szopizik elalváshoz, este szintén. Éjjel viszont egyre többször ébred fel és kéri a tejcsit. Vízzel hiába kínálom, azt nem kéri. Sokan mondják, hogy két éves kora előtt ne adjak tehéntejet. A tápszereket nem ismerem. Mit ajánlotok?
2012. nov. 24. 13:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
forralt tejet.
2012. nov. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

Nézd, ezt neked kell eldöntened. A tápszer mellett az szól, hogy lecsökkentik benne a tehéntej túlzottan magas fehérje és nátrium tartalmát, emellett viszont kiegészítik olyan vitaminokkal, nyomelemekkel, amire egy ebben a korban lévő babának szüksége van. Hátránya az, hogy mesterséges részben. (maga a porítás folyamata)

Az igazi tehéntej természetes, főleg, ha háztájit veszel ( a boltinál szerintem százszor jobb a tápszer).

Ha a tehéntej mellett döntesz, akkor csak olyat vegyél, ami ellenőrzött helyről származik és nem tömik a teheneket antibiotikummal. A tápszer ebből a szempontból elvileg megbízható, szigorúan bevizsgált. Mindkettő hátránya, hogy fajidegen fehérje az ember számára, az allergiára hajlamos babáknál (utólag majd kiderül:) előhozhatja a betegséget.

Én a babámnak 2 éves korig adok babatejet, ez a saját döntésem:) Más tejterméket természetesen kap.

2012. nov. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Ja és tápszerből azt érdemes adni, ami 12 hónapon felülieknek van. A márka majdnem mindegy, mert nagyjából ugyanazt tartalmazzák. Árban és minőségben nagyon jó a DM saját tápszere.
2012. nov. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%
tehéntejet szerintem még ne adj neki...allergizálhat ráadásul nagyon sok benne a fehérje és a vese kiválasztórendszere ezt még nem igazán bírja
2012. nov. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
Szia! Én a tápszer mellett vagyok. Esetleg próbáljátok ki a Jó Éjt tápszert, vagy a Baby fit-et (babános). Ezek Humana termékek, és nagyon jó árban is vannak. :)
2012. nov. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Én a tehéntej mellett vagyok. Szerencsére nem kapott tápszert, csak egyszer kipróbáltuk, meg sem itta. Szerintem a tápszer nagyon mű és rossz az íze is. Nem biztos hogy a te babád hajlandó lesz meginni.
2012. nov. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én nővérem, aki egyébként az egészségügyben dolgozik, már 6 hónapos korától tejet adott a kisfiának, és semmi baja nem lett...már 13 éves...

Az ő és sokak véleménye az, hogy ez a 3 éves korig ne adj tejet a babának a tápszerlobbi eredménye...ismerünk ilyet...


Ettől persze szíve joga mindenkinek eldönteni, hogy meddig ad tápszert a gyereknek.

De talán szerencsésebb lenne a védőnővel vagy gyermekorvossal egyeztetned, figyelembe véve, hogy mondjuk volt-e tejérzékeny a családban, ami hajlamot jelezhet.

Én már ennyi idősen egyébként inkább a tej felé hajlanék, ha nem is kizárólagosan, de szerintem már bevezethető szépen lassan. Már csak azért is, mert nyilván nem szeretnél Te sem 3 éves koráig külön főzni a picinek, és vannak tejjel készült ételek...

2012. nov. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 16 hónaposan kezdtem neki tejet adni de hasmenése volt így visszaálltunk a tápszerre.
2012. nov. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én tápszert adok neki tavaszig, pont a plusz vitaminok miatt.


De emellett már eszik tejet pl tejberízs vagy tejbedara formájába.

2012. nov. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%
Ki a kedves lepontozó és miért? Légy oly kedves vállald fel magad a véleményeddel együtt...!
2012. nov. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!