Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kitalálták a mamák, hogy...

Kitalálták a mamák, hogy azért van éjjel fent a babánk, mert amikor terhes voltam sokat voltam éjszaka fent? Szerintetek?

Figyelt kérdés
baba

2012. nov. 24. 21:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Azért van fent, mert ehhez szoktatja őket az anyukájuk. Semmi köze ahhoz, hogy terhesen sokat voltál-e fenn éjszaka.
2012. nov. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Minden kismama sokat van fenn éjjel,mert már sehogy nem kényelmes aludni,napközben kialudta magát,sok a gyomorsava,nem sorolom tovább.

Az igazság az,hogy vannak jó alvó,és rossz alvó babák,és ez a kettő egyik napról a másikra meg is változhat.Nekem másfél éves koráig nem aludta végi a babám az éjszakát,aztán egyik napról a másikra megváltozott.Sokat számít a jó napirend kialakítása,és a táplálék kiválasztása.Kitartást kívánok!

2012. nov. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez butaság.Megint a nagyon okos nagymamik. :/

Semmi köze hozzá.Az első hetekben még nem áll be nekik a nappal-éjszaka egyensúly.Később pedig lehet a foga miatt,pocakfájás,stb.De semmiképpen nem azért ,mert sokat voltál fenn vele,míg pocakban volt.

2012. nov. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem inkabb a (sokak altal megkerdöjelezett) földsugarzasokkal lehet összefügges. A baba valamiert nem tudott ejjel aludni, igy akkor mozgolodott, es kenytelen volt nappal aludni.

Nekem az elsö babamnal olyan helyen volt az agyam majdnem a terhesseg vegeig -utolag derült ki-, hogy a felsötestem földugarzasban volt. Csodalkoztam, hogy pont nekem "forditott ritmusu" a babam, es ezt a magyarazatot egyszer kesöbb olvastam.

Persze ez nem zarja ki, hogy ezen kivül mas ok nem letezik ra. De en is rosszul aludtam ott, mig a jo helyre huzott agyon megszüntek ezek a problemak, igy elkepzelhetönek tartom, hogy a magzat meg inkabb fogekony ilyenekre.

Meg azt is elkepzelhetönek tartom, hogy az egyenletes, ritmikus mozgas, seta elringathatja a babat, igy elalszik nappal.

2012. nov. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az elsö babam a születese utan nappal szinte sosem volt ebren, ehsegre felebredt, de a szopik alatt is többször ebresztgettem (eleg drasztikusan volt muszaj:(), ejjel viszont... Este 5-6 körül kezdödött a hasfajas, ekkortol volt eber.

Fokozatosan szoktattam at az ejszakai alvasra. Az elejetöl lekapcsoltam a villanyt, hogy szokja, ez az ejszaka. Ilyenkor mellettem volt egy bölcsiben, tehat tudtam, hogy eber, simogattam...stb, es persze megprobaltam aludni. Azt nem tudtam megcsinalni, hogy nem reagalok ra, hiszen ha ebrenlete alatt sosem reagalok ra, akkor ez hogy hat a fejlödesere, de kijelöltem egy idöpontot, amin tul nema csendben nem mozgolodtam, szuszogtam, mintha aludnek. Nem volt tul nehez a faradtsagtol. Pl. elöször reggel 4-5 körül kezdett el aludni, majd az ejszakai 3 oras szopi utan, ez talan 1 hetig ment, majd innen fokozatosan korabban. Addig gügyögött...stb a sötetben. Ezzel parhuzamosan delelötti 11 körüli szopi utan kezdett eber lenni fel-1 oraig, a nappali eberseg pedig innen kezdett kihuzodni. Kb 3 honaposan anyosomek pl aggodtak, hogy ilyent meg nem lattak, mindig alszik, nincs-e valami baja a 3. unokajuknak...stb.

Nagyon fokozatosan, de a 3. honaptol teljesen atszokott a "normalis üzemmodra". A hasfajasa 5.5 honapig tartott, ez nehezebb ügy volt. Legalabbis elsö babanal igazabol nem volt olyan nehez megoldani az "atszoktatast".

Kb 5 honaposan mas szobaba mentünk, na itt mar nem volt bemerve földsugarzasilag az agyak helye, tehat nem tudom, az agyak vagy mas az oka-e, de ott senki sem aludt jol, nala is elkezdödtek az ejszakai sirasok. Vegül visszacuccoltunk a regi szobaba (a szoba közepen voltak az agyak:)), na itt megint nyugi. Majd 3 eves koraban költöztünk el, itt az elejetöl fogva nyugodtan es jol atalussza az ejszakat.

4.

2012. nov. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én rengeteget voltam fen éjjel, de nem azért mert nem volt kényelmes, simán tudtam aludni, de én mindig éjjeliu bagyol voltam, viszont a fiam egy alvó gép-
2012. nov. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én babám is nagyon sokat éjszakázott, bár én ennek még valahol örültem is. 10 év vendéglátás után nekem normális az éjszakai üzemmód és a nappali alvás... Bár a babának nem. Első pillanattól egyedül aludt a kicsi a saját ágyában, olyan 3 hónapos korától kezdtem felébreszteni délután, tovább aludt éjszaka/reggel. Egyre korábban keltettem, így szépen lassan átszoktunk a nappali üzemmódra olyan 2-3 hónap alatt (mindig csak 10-20 perccel korábban keltettem enni). Mostmár én szenvedek :) De tudom, hogy a babának így sokkal jobb, bármennyire is örültem az éjszakai üzemmódnak :)
2012. nov. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kíváncsicska ***** válasza:
Hát éjszaka én még dolgoztam is (sajnos muszáj volt eltitkolnom a terhességem amíg lehetett)volt hogy 12 órát.A lányom az elején nagyon jó alvó volt.Most 1 éves és kezd kicsit megzavarodni alvás terén, de szerintem sincs semmi összefüggés.Régi okosságok közül ez is 1 lehet
2012. nov. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekem most 4 hónapos a kislányom . Szeret aludni . Félnyolckor megfürdetem nyolckor evés .Aztán alszik . Az a bajuk a mamáknak( Mintha ők lennének vele ) ,hogy utána éjfélig fent van a babó miután 10-kor újra ébred . De éjfél után délelőtt 10-ig simán alszik . Szóval fura ez . Azért köszönöm a válaszokat .
2012. nov. 25. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!